تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم چگونه است؟

Applyman

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم یکی از اهداف اصلی دانشجویان در سراسر دنیاست. ایالات متحده هر ساله پذیرای حدود 1 میلیون متقاضی تحصیلی می باشد. متقاضیان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، با ارائه مدارک تحصیلی، مدرک زبان و همچنین ارائه گواهی قبولی در آزمونSAT، می‌توانند جهت تحصیل در مقطع کارشناسی اقدام نمایند. لازم به ذکر است ارائه‌ی مدرک دیپلم 12 ساله پیش از ورود به دانگشگاه الزامی می باشد. کیفیت بالا جهت آموزش، امکانات رفاهی و تحصیل در برترین دانشگاه‌های جهان فاکتورهایی است که متقاضیان را جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم ترغیب می نماید.

تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم
تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

متقاضیان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم باید مدارک خود را جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارائه دهند. پس از مقطع کارشناسی دانشجویان می‌توانند همانند کشور ایران مقطع کارشناسی ارشد را به دو صورت پیوسته و یا ناپیوسته سپری کنند. در ادامه به مدارک مورد نیاز، هزینه تحصیل و تمامی شرایط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم خواهیم پرداخت، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ تمامی سوالات مربوط به تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم را دریافت کنید. البته متقاضیان گرامی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر می توانند با کارشناسان و مشاورین خبره گروه مهاجرتی اپلای من تماس برقرار نموده و از مشاوره‌های ارزشمند این مجموعه بهره مند گردد.

تحصیل در آمریکا


شرایط دریافت مدرک دیپلم در آمریکا

به مدرکی که در کشور آمریکا در سطح کالج اخذ می شود، اصطلاحا Diploma گفته می شود. دانشگاه‌های ایالات متحده مدرک دانشجو پس از تحصیل را به شکل آنلاین ارائه می دهند. GED نام گواهی می باشد که در همه ایالت ها به عنوان دیپلم شناخته می شود و در سطح های مختلف مانند 2، 3 و … اعطا می‌شود. در ادامه به سازمان‌هایی که پس از فارغ‌التحصیلی افراد در دوره دیپلم، گواهی پذیرش در دانشگاه اعطا می‌نمایند را اشاره می‌کنیم.

تحصیل در آمریکا

مطالب بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا
 • شورای اعتباربخشی دانشکده‌ها و مدارس مستقل (ACICS)
 • شورای آموزش (DETC)
 • کمیسیون آموزش عالی ایالات میانه (MSCHE)
 • انجمن مدارس و دانشگاه‌ های نیوانگلند (NEASC-CIHE)
 • انجمن کالج‌ها و مدارس شمال (NCA-HLC)
 • کمیسیون شمال غرب در کالج‌ها و دانشگاه‌ها (NWCCU)
 • انجمن کالج‌ها و مدارس جنوب (SACS)
 • انجمن غربی مدارس و دانشکده‌ها (WASC-ACSCU)
 • دیپلم آموزش عمومی (GED) همراه با نامه پذیرش از یک دانشگاه معتبر
شرایط دریافت مدرک دیپلم در آمریکا
شرایط دریافت مدرک دیپلم در آمریکا

البته متقاضیانی که مدارک تحصیلی آن ها مورد تایید دانشگاه های ایالت متحده آمریکا قرار نمی گیرد، می توانند با ارائه مدارک دبیرستان، در آزمون های زیر شرکت کنند و گواهی قبولی در این آزمون ها را ارائه دهند.

 • -آزمون (SAT I 1600): ارائه نمره 550 برای قدرت کلامی و 500 برای ریاضیات
 • -آزمون (SAT II 1050): ارائه نمره 500 برای انگلیسی و یکی از دروس فیزیک، شیمی یا زیست شناسی
 • -آزمون (SAT 1130):  ارائه نمره 610 برای خواندن و نوشتن و 530 برای ریاضیات
 • -میانگین (ACT 22): ارائه نمره 22 در انگلیسی و 21 در ریاضیات

شرایط کلی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

 1. ارائه مدرک آیلتس با نمره 6.5
 2. ارائه ریز نمرات بالا و ترجمه شده و داشتن معدل
 3. ارائه گواهی قبولی در آزمون (SAT)

شرایط اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

متقاضی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم جهت اخذ ویزای تحصیلی ابتدا باید از یک دانشگاه یا کالج پذیرش بگیرد و بعد از دریافت پذیرش، 120 روز قبل از شروع تحصیل اقدام به درخواست ویزا کند. ویزای تحصیلی آمریکا در سه گروه اصلی قرار می گیرد.

ویزای تحصیلی F1

  F1 یکز از رایج ترین ویزای های تحصیلی آمریکاست و فرد دارنده ویزا F1 می تواند خانواده زیر 21 سال خود را نیز با ویزا F2 به آمریکا ببرد. خانواده متقاضی نیز با داشتن ویزا F2 فقط اجازه تحصیل در آمریکا را دارد و حق فعالیت ندارد. در صورت باطل شدن ویزا F1، ویزای زیر مجموعه یعنی F2 نیز باطل می شود .

ویزای تحصیلی M1

 اخذ ویزا M1 نیز مشابه ویزا F1 می باشد، با این تفاوت که ویزا M1 مختص رشته های فنی و حرفه ای می باشد. در ویزا M1، فرد متقاضی می تواند با دریافت ویزا M2 خانواده خود را نیز به آمریکا ببرد.

ویزای تحصیلی J1

ویزای J1 مختص فرصت ‌های مطالعاتی است. این ویزا برای افرادی است که قصد دارند در کشور آمریکا به تحقیق و یا تدریس بپردازند. افراد دارنده این ویزا می توانند با ویزای J2  خانواده خود را به عنوان همراه به آمریکا ببرند. طول مدت ویزا بستگی به مدت پروژه دارد، اما افراد تنها دو سال فرصت دارند تا خاک آمریکا را ترک کنند و پس از بازگشت به کشور مجددا درخواست ویزا را ارائه نمایند.


دانشگاه های مطرح آمریکا

همه ی ما می دانیم دانشگاه های آمریکا با توجه به اعتبار جهانی، سیستم آموزشی با کیفیت و استاندارد در سراسر جهان زبانزد می باشد و نیاز به تعریف ندارد. در ادامه به معرفی تعدادی از دانشگاه های مطرح آمریکا می پردازیم.

 • دانشگاه یوتا
 • دانشگاه SMU
 • دانشگاه UNT
 • دانشگاه واشنگتن
 • دانشگاه تگزاس
 • دانشگاه نیویورک (NYU)
 • دانشگاه UML
 • دانشگاه بوفالو
 • دانشگاه ایالتی تگزاس
 • دانشگاه ایلینوی
 • دانشگاه کارولینای جنوبی
 • دانشگاه ایالتی جورجیا

مدارک لازم جهت تحصیل در مقطع کارشناسی در آمریکا :

 • ارائه مدرک ترجمه شده دیپلم یا پیش دانشگاهی همراه  با ریز نمرات به انگلیسی
 • ارائه مدرک آیلتس 6 و تافل 70 ، و یا شرکت در دوره های زبان دانشگاه
 • کپی از صفحه اول پاسپورت (و در صورت نداشتن پاسپورت در حال حاضر، ترجمه شناسنامه لازم می باشد)
 • رزومه شخصی به زبان انگلیسی
 • ارائه پروفایل کاری برای رشته های طراحی، گرافیک و یا معماری
 • انگیزه نامه
 • ارائه عکس طبق ضوابط

هزینه تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

یکی دیگر از موارد ضروری برای متقاضیان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم ارائه گواهی اثبات توانایی مالی و یا تمکن مالی می باشد. با توجه به بالا بودن هزینه های تحصیل در کشور آمریکا، متقاضیان می بایست از توانایی بالایی برخوردار باشند. البته دانشجویان اجازه 20 ساعت کار هفتگی در حین تحصیل را دارند و بابت هر ساعت مبلغی حدود 15 دلار دریافت می کنند. این ساعت برای دانشجویان ارشد و دکترا تا 30 ساعت در هفته قابل افزایش است و دانشجویان با این مبلغ می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی بالاتر از دانشگاه های دولتی می باشد.


بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

بالا بودن هزینه های تحصیل در آمریکا باعث شده اکثر متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی آمریکا به رقابت بپردازند. بورسیه تحصیلی آمریکا به دو دسته full fund و half fund تقسیم می شود، بورسیه  full fund تمام هزینه های دانشجو و بورسیه part fund تنها بخشی از هزینه های دانشجو را پرداخت می کنند. البته متقاضیان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم باید به این نکته توجه کنند که بورسیه تحصیلی به افراد واجد شرایطی که نمرات بالا و دانش زبان انگلیسی مناسب مانند مدرک آیلتس داشته باشند، اعطا می شود. بورسیه آمریکا محدود و به شکل رقابتی می باشد و اغلب از سمت دانشگاه های خصوصی به دانشجویان بین المللی اعطا می شود. در میان کشورها، ایالات متحده بیشترین بورسیه را به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند. البته اخذ بورسیه اغلب به دانشجویان مقطع ارشد و دکترا تعلق می گیرد و دانشجویان تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم شانس کمتری جهت دریافت بورسیه را دارا می باشند.

بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم
بورسیه تحصیلی جهت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم

کدام شهرهای آمریکا برای زندگی مناسب هستند؟

هزینه زندگی در کشور آمریکا میانگین بالاتری نسبت به کشورهای اروپایی دارد. اما در کشور آمریکا نیز هزینه زندگی در همه شهرهای آمریکا یکسان نیست و در شهرهای اصلی مانند نیویورک و لس آنجلس هزینه بالاتری نسبت به شهرهای مرکزی مانند ویچیتا و ال پاسو نیاز است. به همین علت اکثر دانشجویان متقاضی تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، شهرهای کم هزینه تر را برای زندگی انتخاب می کنند.  


جمع بندی:

دراین مقاله راجع به همه موضوعات مربوط تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم، پرداختیم. شما با اخذ ویزای تحصیلی آمریکا می توانید از مزیت تحصیل در آمریکا با مدرک دیپلم در بهترین دانشگاه ها بهره مند ‌شوید. نکته مهم دیگر در ارتباط با کشور آمریکا این موضوع می باشد که  شما با تحصیل در آمریکا می توانید برای خانواده خود نیز ویزای تحصیلی بگیرید.

اگر شما نیز به فکر ساختن آینده ای روشن و تحصیل در آمریکا هستید، اخذ ویزای تحصیلی آمریکا بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من می توانند راهنمایی لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاه‌های آمریکا را به شما ارائه دهند و شما را در انتخاب بهترین مسیر یاری کنند.

در خصوص مطالعه بیشتر در مورد تحصیل در آمریکا مقالات ذیل را پیشنهاد میکنیم:

اقامت آمریکا

تحصیل در آمریکا

ویزای کاری آمریکادیدگاه‌ها

درود بی کران
خواستم بدونم با معدل دیپلم ۱۷ و آیلتس ۶ و ۱۸ سال سن در رشته ریاضی ( قصد دارم مهندسی نرم افزار بخونم )
شانسم برای فول فاند آمریکا یا هر کشور دیگه ای چقدره؟
و اینکه اگه من نمره SAT بالایی بگیرم میتونم فول فاند بگیرم؟

سلام و درود. برای مقطع کارشناسی تعداد زیادی بورسیه وجود نداره و در اصل بعد از شروع به تحصیل باید درخواست بدید. با کارشناسان ما تماس بگیرید تا به صورت کامل راهنماییتون کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید