اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

Applyman

یکی از مناسب ترین روش های اخذ اقامت کشور فرانسه روش اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی است. این روش از این جهت مناسب به حساب می‌آید که در این روش اخذ اقامت نیازی به سرمایه گذاری و کارآرفرینی نیست و متقاضیان می توانند با ارائه مدارک مبنی بر داشتن درآمد ثابت ماهیانه در ایران، اقدام به اخذ این اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی نمایند. تمکن مالی ذکر شده میتواند از طریق سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی نشان داده شود و این نکته قابل ذکر است که ارائه یکی از این مدارک جهت احراز تمکن مالی کفایت میکند.

اخذ اقامت یکی از زیبا ترین کشور های اتحادیه اروپا و بهره مندی از امکانات و خدمات اجتماعی آن باعث شده تا روش اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

با استقبال متقاضیان از اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی و در ادامه آن علاقه اشخاص برای سرمایه گذاری در خاک فرانسه پس از کسب اقامت، دولت فرانسه نیز با ارائه امکاناتی قصد جذب سرمایه های خارجی از این روش را دارد. البته در این روش شما مجبور به سرمایه گذاری و خرید ملک در خا فرانسه نیستید و این امر اکانی است که روش اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید در خاک فرانسه نیز به کسب درآمد بپردازید. این نکته قابل ذکر است که شما در این روش حق کار و فعالیت شغلی در خام فرانسه را ندارید، به همین علت تاکید این روش بر تامین مخارج از خاک ایران است

در این روش متقاضی با داشتن درآمد ثابت و در حد مطلوب داخل خاک ایران میتواند برای اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی اقدام کند. به صورت کلی شخص باید اثبات کند که از یکی از منابع سود سپرده بانکی، اجاره دریافتی از املاک و حقوق بازنشستگی و یا سود سهام شرکت ها درآمد ثابت ماهانه در ایران دارد. توجه داشته باشید که همانطور که قبلا اشاره شد در صورتی که هر یک از این منابع تمکن مالی متقاضی را اثبات کند دیگر نیازی به باقی روش ها(سه منبع دیگر) نیست.

اقامت در این روش به صورت موقت 5 ساله خواهد بود که ابتدا به صورت دو دوره 1 ساله و سپس یک دوره 3 ساله تمدید خواهد شد و شرط تمدید داشتن سه عمل یعنی: حفظ درآمد ثابت، داشتن آدرس مشخص در خاک اتریش و داشتن بیمه درمانی است که در ادامه در باره درآمد ثابت که شرط اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی است بیشتر صحبت خواهد شد.

اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

میزان تمکن مالی لازم برای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

شرایط احراز تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی :

 • متقاضی اصلی مبلغ 40000 یورو در حساب شخصی داشته باشد
 • همسر متقاضی مبلغ 20000 یورو در حساب شخصی داشته باشد
 • به ازای هر فرزند زیر 18 سال 10000 یورو در حساب متقاضی اصلی داشته باشد.
 • متقاضی اصلی حداقل یکبار با ویزای توریستی به فرانسه سفر کرده باشد

*قابل ذکر است نرخ یورو طبق اعلام بازار آزاد محاسبه میشود.

به طور کلی و طبق قوانین اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی متقاضی باید برای سرپرست، ماهانه 3۰۰۰ یورو، برای همسر ماهانه 1500 یورو در خاک ایران به صورت ریالی نشان دهد. لازم به دکر است در صورت نرسیدن درآمد هریک از اعضا به حدنصاب امکان جبران توسط نفر دیگر وجود دارد. (به طور واضح تر یک خانواده ۳ نفره با فرزندان زیر ۱۸ سال در زمان تمدید ملزم به نشان دادن درامد سالانه ۶۳ هزار یورو هستند)

همانطور که گفته شد این تمکن مالی ب رای تمدید سالانه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی در کنار دو فاکتور دیگر مورد نیاز است و باید استمرار آن اثبات شود.

* نکته دیگر حائز اهمیت درباره کشور فرانسه این است که تحصیل فرزندان شما رایگان خواهد بود.

میزان تمکن مالی لازم برای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

دولت فرانسه به افراد دارنده اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی ، اجازه اشتغال نمی دهد. فرد برای انجام کسب و کار در هر زمینه ای در کشور اتریش محدودیت دارند و صرفا باید نیاز های مالی خود را از خاک ایران و از طریق تمکن مالی که معرفی کرده‌اند تامین کنند. اما اشخاص اجازه خرید ملک و سرمایه گذاری در خاک فرانسه را دارند و میتوانند از این راه در خاک این کشور برای خود درآمد زایی کنند.


مدارک مورد نیاز اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

از جمله مهمترین مدارک اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • اثبات وجود تمکن مالی و درآمد ثابت ماهیانه در خاک ایران
 • فرم های مخصوص خودحمایتی فرانسه
 • ارائه مدرک زبان فرانسوی در سال دوم اقامت موقت
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی پشت نویسی شده
 • سند ازدواج و سایر مدارک هویتی خود متقاضی و اعضای خانواده وی یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال
 • اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد ملکی در کشور فرانسه خریده یا اجاره کرده
مدارک مورد نیاز

این روش بدون نیاز به مدرک زبان در سال اول قابل انجام است و همچنین نیازی به سرمایه‌گذاری یا راه‌اندازی کسب‌وکار در خاک فرانسه نمیباشد.


موارد مهم درباره اقامت خودحمایتی فرانسه

یکی از موارد مهم درباره خودحمایتی و اخذ اقامت این کشور، عدم اجازه برای کار در فرانسه است لذا مهاجرت به فرانسه از این طریق عملا نیازی به کار و تطابقی با ویزای کار فرانسه ندارد و متقاضیان نمی توانند در فرانسه مشغول به کار شوند. اما با استفاده از خرید املاک و مستغلات این افراد می توانند نوعی سرمایه گذاری را در فرانسه انجام دهند و از این طریق درآمد کسب نمایند.

یکی دیگر از موارد مهمی که متقاضیان باید آن را بدانند این است که متقاضیان قبل از اقدام به اخذ اقامت فرانسه از طریق خودحمایتی بایستی حتما یک بار به کشور فرانسه سفر کرده باشند و از نزدیک با فرهنگ و نوع زندگی در فرانسه آشنا شده باشند. علاوه بر این افراد متقاضی برای اقامت از طریق خود حمایتی نیز حتما بایستی ملکی را در خاک فرانسه اجاره کنند و ارائه اجاره نامه یکی از مدارک لازم برای این کار می باشد.


مزایای اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

از جمله مزایت های مهم اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی میتوان به امکان همراهی خانواده اشاره کرد. همچنین این روش یکی از سریعترین راه های اخذ اقامت اروپا به شمار میرود که در آن نیازی به انتقال سرمایه به کشور فرانسه نمیباشد. از دیگر مزایای این روش میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • بهره مندی از کلیه امکانات شهروندی نظیر خدمات بیمه‌ای، حساب بانکی و تحصیل رایگان برای فرزندان
 • بعد از دریافت اقامت فرانسه، سهولت در دریافت ویزای کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان
 • امکان اقدام برای اخذ پاسپورت فرانسوی بعد از گذشت 2 سال از اقامت دائم فرانسه
 • امکان رفت و آمد آزادانه و زندگی در کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • عدم نیاز به هیچ‌گونه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا
 • این اقامت، یکی از بالاترین سطوح اقامت فرانسه می‌باشد
 • امکان استفاده از بیمه‌های پزشکی و درمانی معتبر در اروپا
 • سریع‌ترین و ساده‌ترین روش اخذ اقامت در اتحادیه اروپا
 • شامل سرپرست، همسر و فرزندان زیر 18 سال می شود
 • امکان افتتاح حساب بانکی در بانک‌های معتبر اروپایی
 • بهره‌مندی از تمام امکانات شهروندی در اتحادیه اروپا
 • تحصیلات رایگان در دانشگاه‌های معتبر اروپایی
 • سهولت در تمدید اقامت
 • عدم محدودیت سنی

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی با مشاوران گروه مهاجرتی اپلای من تماس حاصل کنید.

* نام اصلی این روش، اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی است که در میان متقاضیان به نام خود حمایتی شناخته شده است.

همچنین در صورتی که شرایط روش تمکن مالی فرانسه را ندارید، روش هایی چون تحصیل در اتریش و کار در اتریش، روش هایی بسیار متداول تر از این روش هستند.


امکان دریافت پاسپورت فرانسوی

پس از گذشت 5 سال حضور قانونی و اخذ اقامت دائم اتحادیه اروپا، متقاضی می‌تواند از طریق طرح تابعیت یا همان naturalization، برای حق شهروندی و پاسپورت فرانسه درخواست دهد. البته برای درخواست تابعیت کشور فرانسه، فرد باید در آزمون زبان فرانسه شرکت کرده و از مهارت بالای زبان در این کشور برخوردار باشد، همچنین باید این موضوع را در آزمون به اثبات برساند که به خوبی با فرهنگ، تاریخ و اجتماع فرانسوی آشنا شده و تطبیق یافته است.

در صورتی که متقاضی موفق به دریافت پاسپورت و حق شهروندی فرانسه شود، مانند سایر شهروندان این کشور دارای مزایای بازنشستگی، خدمات اجتماعی دولتی و حق رای بوده و می تواند به عنوان یک شهروند دو تابعیتی ایرانی _ فرانسوی در کشورهای مختلف حوزه شنگن و فرانسه و همچنین ایران زندگی و اقامت داشته باشد.


مراحل دریافت اقامت تمکن مالی فرانسه

مراحل پیش رو در دریافت اقامت خودحمایتی فرانسه به ترتیب شامل: بررسی مدارک و شرایط خانواده، تکمیل مدارک، ترجمه و تایید مدارک، تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از طرف وکیل فرانسوی، مراجعه به سفارت فرانسه در تهران و ارائه درخواست، صدور و دریافت ویزای تایپ D و سفر به کشور فرانسه و دریافت کارت اقامت اروپا برای تمامی اعضای خانواده میشود.

مراحل دریافت اقامت فرانسه

مقالات پیشنهادی برای مطالعه بیشتر در خصوص اقامت فرانسه :

شرایط دوره زبان فرانسوی در استراسبورگ چیست؟

کمک هزینه مسکن در فرانسه

کالج زبان در کشور فرانسه

دانشگاه هنر در فرانسه

شرایط اقامت فرانسه

دانشگاه پی اس ال

دانشگاه ژان مونه

دانشگاه گرونوبل

دکترا در فرانسه

دانشگاه سوربن

دانشگاه تولوزدیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید