کار در نیوزیلند

کار در نیوزیلند

کار در نیوزیلند، در نهایت منجر به اخذ اقامت دائم و حق شهروندی این کشور توسعه یافته می شود. توجه داشته باشید، نیوزیلند، بیش از 80 نوع ویزای کاری دارد که همه آنها به دریافت اقامت دائم، ختم نمی شوند. از این رو قبل از درخواست ویزای کار در نیوزیلند، بهتر است که اطلاعات جامعی در این‌باره کسب کرده و با آگاهی بیشتر، اقدام به دریافت ویزای کاری نمایید.

اطلاعات بیشتر
کار در نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشورهای توسعه یافته در قاره اقیانوسیه است که در سالهای اخیر، توجه بسیاری از مردم جهان را به خود جلب کرده است. یکی از روشهای پرطرفدار مهاجرت به نیوزیلند، کار در نیوزیلند است و متقاضیان کار در این کشور با اخذ ویزای کاری نیوزیلند، می توانند اقامت موقت این کشور را دریافت نمایند و پس از چند سال، تحت شرایطی خاص، نسبت به اخذ اقامت دائم نیوزیلند اقدام کنند. از آنجایی که نیوزیلند یکی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیای کبیر است، واجد شرایط بودن متقاضیان کار در این کشور، بر اساس فاکتورهای خاصی تعیین می شود و ویزای کاری مبتنی بر یک سیستم امتیاز بندی است. در این مقاله قصد داریم شرایط کار در نیوزیلند برای ایرانیان و مهاجرت کاری به نیوزیلند، همچنین شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری و اقامت دائم نیوزیلند را مورد بررسی قرار دهیم.

اگر قصد کار در نیوزیلند را دارید، می توانید با مراجعه به وب سایت رسمی گروه مهاجرتی اپلای من، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید. کارشناسان متخصص این گروه مهاجرتی، با بررسی فاکتورهایی که دارید، امتیاز شما را برآورد کرده و در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.


مهاجرت کاری به نیوزیلند 2020

شرایط کلی برای دریافت ویزای کاری

برای کار در نیوزلند باید درخواست ویزای کاری این کشور را بدهید. توجه داشته باشید، ویزای کاری نیوزیلند در چند نوع صادر می شود که قبل از درخواست باید دقت کنید، ویزایی را درخواست دهید که در نهایت بتوانید از طریق آن به اقامت دائم نیوزیلند دست یابید. معمولاً، کسانی که به دنبال کار در این کشور هستند، پس از اینکه 2 سال پیاپی در این کشور کار کردند و مالیات مقرر را پرداختند، می توانند برای اقامت دائم نیوزیلند اقدام نمایند و پس از 5 سال، حق شهروندی نیوزلند را درخواست کنند. مدت زمان دستیابی به اقامت دائم نیوزیلند در مقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته، بسیار کوتاه است و همین باعث محبوبیت این کشور زیبا در بین مهاجران از سراسر دنیا شده است. شرایطکار در نیوزیلند نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان، از مطلوبیت خوبی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. یکی از مزایای ویزای کاری نیوزلند این است که دارنده ویزا می تواند همسر و فرزندان وابسته زیر 24 سال خود را نیز به نیوزیلند بیاورد.

لازم به ذکر است، فاکتورهایی از قبیل: سن، تجربه کاری، مدارک و پیشنهاد کاری از کارفرمای نیوزیلندی در امتیاز بندی تاثیر بسزایی دارد و حداقل امتیاز لازم برای ویزای کاری نیوزیلند، 100 از 210 است. متقاضیان کار در نیوزیلند می توانند با انتقال تجارت یا کسب و کار خود به نیوزیلند، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورند، همچنین از طریق راه اندازی کسب و کار جدید نیز، این مهم امکان پذیر است.


امتیاز بندی مهاجرت کاری به نیوزیلند

افرادی که: از یک کارفرمای نیوزیلندی پیشنهاد کاری دارند، قصد انتقال کسب و کار به نیوزیلند و یا راه اندازی تجارت جدید در این کشور را دارند، با اهداف کاری می خواهند وارد نیوزیلند شوند و یا فارغ التحصیلان دانشگاههای نیوزیلند، واجد شرایط کار در نیوزلند و اخذ ویزای کاری هستند. سن، یکی از فاکتورهای بسیار مهم و تاثیرگذار در امتیاز بندی ویزای کاری است و متقاضیان کار در نیوزیلند باید حداکثر، 55 سال داشته باشند. حداقل امتیاز برای سن، 5 و حداکثر 30 می باشد. اگر تجربه حداقل یک سال فعالیت شغلی در این کشور را دارید، 10 امتیاز به شما تعلق می گیرد و شرایط کار در نیوزیلند و اخذ ویزای کاری برای شما آسانتر خواهد شد، در این صورت، در زمان درخواست ویزای کاری باید اطلاعات مربوط به شرح وظایف، ساعات کاری و دستمزد را ارائه دهید. امتیاز مربوط به پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای نیوزیلند، حداکثر 50 امتیاز است و بیشترین امتیاز، مربوط به پیشنهادهای شغلی است که محل کار در خارج از اوکلند باشد. حداقل امتیاز برای تجربه کاری 10 و حداکثر 50 امتیاز است که برای بیش از 10 سال تجربه کاری، در نظر گرفته می شود. یکی از الزامات این نوع ویزا و اخذ ویزای کاری، بالا بودن مهارت های زبانی است که برای اثبات آن باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 یا تافل 79 و یا PTE با حداقل نمره 58 ارائه دهید. اگر متقاضی این نوع ویزا هستید و همسرتان در حال حاضر در این کشور، مشغول به کار است، حداکثر 20 امتیاز به شما تعلق می گیرد. امتیاز مربوط به فارغ التحصیلان نیوزیلند نیز حداقل 5 و حداکثر 15 امتیاز می باشد.

گروه مهاجرتی اپلای من، با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای کاری نیوزیلند، با دریافت هزینه های مقرون به صرفه، در سریع‌ترین زمان ممکن، پرونده متقاضیان کار در نیوزیلند را به جریان می اندازد و ویزای کاری متقاضیان را در کمتر از 24 ماه دریافت می کند.


مدارک لازم برای ویزای کاری نیوزیلند

مدارک لازم برای ویزای کار در نیوزیلند، عبارتند از: مدارک شناسایی مانند شناسنامه و پاسپورت معتبر (اصل و کپی)، 2 قطعه عکس رنگی با پشت زمینه روشن، سند ازدواج یا طلاق و گواهی تولد (در صورت وجود)، گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد به مواد مخدر. توجه داشته باشید، ممکن است آفیسر پرونده، شما را برای انجام آزمایشات پزشکی به پزشک معتمد معرفی کند و از شما گواهی پزشکی درخواست نماید. برای کسب اطلاعات کامل درباره فرآیند درخواست و مدارک لازم برای ویزای کاری نیوزیلند، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.


لیست مهمترین مشاغل مورد نیاز

برخی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در نیوزیلند، عبارتند از: مهندسین شیمی، عمران، مواد و متالورژی، ژئوتکنیک، مکانیک، کامپیوتر و صنایع غذایی، روانشناس، رادیولوژیست، متخصص زنان و زایمان و تکنسین خودرو. افرادی که در مشاغل جنگلداری و کشاورزی، بازرسی و نقشه برداری ساختمان، ساختمان سازی و مشاغل دانشگاهی، تجربه کاری دارند، شانس بسیار زیادی برای کار در نیوزیلند دارند، چرا که این مشاغل در دسته مهارتهای فوری نیوزیلند قرار دارد و در حال حاضر، کشور نیوزیلند به افراد با تجربه در این مشاغل، بسیار نیاز دارد و در کمتر از یک سال ویزای کاری برای آنها صادر می شود.


شرایط اخذ اقامت دائم و حق شهروندی نیوزیلند

کار در نیوزیلند

متقاضیان کار در نیوزیلند با اخذ ویزای کاری، اقامت موقت نیوزیلند را دریافت می‌کنند و بعد از 2 سال می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند. برای این منظور، متقاضی کار در نیوزیلند، 2 سال قبل از اینکه برای اقامت دائم درخواست دهد، باید حداقل 184 روز در نیوزیلند به صورت مداوم، اقامت داشته باشد و به کشور دیگری سفر نکند. همچنین متقاضی کار در نیوزیلند برای واجد شرایط بودن اقامت دائم، باید حداقل 2 سال پیاپی، مالیاتهای مقرر را به دولت نیوزیلند پرداخت نماید و در صورت سرمایه گذاری در نیوزلند، باید مدارکی از قبیل: اسناد مربوط به بانک، کسب و کار مورد نظر و املاک را ارائه دهد. لازم به ذکر از است، حداقل مبلغ سرمایه گذاری در نیوزیلند، ‌1میلیون دلار می باشد و متقاضی باید صاحب حداقل 25 درصد سهام تجارت مورد نظر باشد. در صورتی‌که دولت نیوزیلند تشخیص دهد که تجارت و کسب و کار متقاضی، برای اقتصاد این کشور، سودآور و مفید بوده است، اقامت دائم را به وی اعطا می کند. جالب است بدانید، متقاضیان کار در نیوزیلند، در صورتی که یک سال قبل از درخواست اقامت دائم، در نیوزیلند، صاحبخانه شوند، می توانند اقامت دائم را دریافت نمایند. بعد از اینکه متقاضی کار در نیوزیلند، اقامت دائم را دریافت کرد، باید به مدت 5 سال در این کشور ساکن باشد تا بتواند برای حق شهروندی و پاسپورت نیوزلند، درخواست دهد.

علاوه بر این، متقاضی باید تمامی مالیاتهای مقرر را پرداخت کرده باشد و در این مدت مرتکب جرمی نشده باشد، تسلط به زبان انگلیسی، یکی دیگر از الزامات دریافت حق شهروندی نیوزلند است که باید مورد توجه قرار گیرد.


گروه مهاجرتی اپلای من، از زمان درخواست ویزای کار در نیوزیلند تا زمان ورود به خاک این کشور، دریافت اقامت دائم و حق شهروندی نیوزلند، در کنار شما خواهد بود و به شما مشاوره رایگان خواهد داد.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به سنگاپور

شرایط تحصیل در آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید