تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند، یکی از بهترین و سریع‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور توسعه یافته است. نیوزیلند دارای زیرساخت‌های بسیار قوی در زمینه آموزش عالی است و همین باعث شده تا در سالهای اخیر، این کشور زیبا تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان خارجی شود. به طور کلی، هزینه های تحصیل در نیوزیلند، در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته، نسبتاً پایین است.

اطلاعات بیشتر
تحصیل در نیوزیلند

نیوزلند به دلایل مختلف، دانشجویان زیادی را در سال های اخیر از سراسر جهان جذب کرده است. تحصیل در نیوزیلند یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت دائم آن است، به همین دلیل بسیاری از دانشجویان، به خصوص از کشورهای در حال توسعه، برای ادامه تحصیل، نیوزیلند را انتخاب می کنند. نیوزلند، کشوری با فرهنگ منحصر به فرد و طبیعت خیره کننده است که از لحاظ امکانات و زیرساخت های ماجراجویی و ورزشی، حرفهای زیادی برای گفتن دارد. علاوه بر این، آموزش و پرورش در نیوزیلند از کیفیت بسیار بالایی در سطح بین المللی برخوردار است و تحصیل در نیوزیلند، می تواند زمینه ساز آینده ای درخشان برای افراد مختلف باشد. به همین دلیل نیوزیلند در دهه اخیر تبدیل به یکی از مهمترین مقاصد برای ادامه تحصیل در بین دانشجویان بین المللی شده است.

در این مقاله قصد داریم، شرایط تحصیل در نیوزیلند و هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم و شما عزیزان را با نظام آموزش عالی این کشور زیبا، آشنا کنیم. با ما همراه باشید.


شرایط تحصیل در نیوزیلند

مزایای تحصیل در نیوزیلند

علاوه بر زیبایی های طبیعی و بی نظیر و جاذبه های گردشگری فراوانی که نیوزیلند دارد و می توانید در طول تحصیل خود از تمامی آنها بازدید کنید، تحصیل در نیوزیلند، مزایای دیگری دارد که مهمترین آنها، دستیابی به اقامت دائم این کشور پس از اتمام دوره تحصیلی است. همچنین هزینه های زندگی و تحصیل در نیوزیلند، در مقایسه با آمریکا، کانادا و برخی کشورهای اروپایی، بسیار پایین است و این یکی از بهترین مزایای تحصیل در نیوزیلند به شمار می رود. به طوری که بسیاری از دانشجویان اروپایی و حتی آمریکایی، نیوزیلند را برای ادامه تحصیلات خود برمی گزینند. یکی دیگر از مهمترین مزایای تحصیل در نیوزیلند، تنوع برنامه های تحصیلی است که در مقاطع مختلف به زبان انگلیسی، ارائه می شوند و با داشتن مدرک زبان معتبر، به راحتی می توانید از دانشگاههای این کشور، پذیرش بگیرید. خبر خوب اینکه، تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است و احتمالاً این مورد، از نظر افرادی که در گرفتن مدرک زبان، مشکل دارند، بهترین مزیت تحصیل در نیوزیلند محسوب می شود.

برای اخذ پذیرش از بهترین دانشگاههای نیوزیلند، با و یا بدون مدرک زبان، همین حالا با گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کارشناسان این گروه مهاجرتی بهره مند شوید.


سیستم آموزش عالی در نیوزیلند

از آنجایی که نیوزیلند، جزء کشورهای مشترک المنافع بریتانیای کبیر است، سیستم آموزش عالی آن براساس سیستم انگلیس تنظیم شده است و ساختاری بسیار مشابه دارد. این بدان معنی است که مدارک تحصیلی به دست آمده در نیوزیلند، اغلب مورد قبول موسسات آموزش عالی در انگلستان و استرالیا هستند. لازم تمامی موسسات آموزشی نیوزیلند باید مورد تایید سازمان صلاحیت های نیوزلند (NZQA)  باشند. لازم به ذکر است، تحصیل در نیوزیلند در بیشتر دوره ها و مقاطع آموزش عالی، به زبان انگلیسی است و تنها برخی از برنامه های تخصصی به زبان مائوری یا نیوزیلندی تدریس می شوند.

به طور کلی، موسسات آموزش عالی نیوزیلند به دانشگاه ها، پلی تکنیک ها و انستیتوهای فناوری، کالج های آموزش و پرورش و همچنین موسسات آموزش خصوصی تقسیم می شوند. دانشگاه های نیوزیلند، عمدتاً مبتنی بر تحقیق و مطالعه و وابسته به ایالت و دولتی هستند و دوره هایی را از کاردانی تا مقطع دکترا ارائه می دهند. پلی تکنیک و انستیتوهای فناوری نیز دولتی هستند و دوره هایی معادل دوره های دانشگاهی را ارائه می دهند. دوره های ارائه شده در این موسسات نسبت به بسیاری از دوره های دانشگاهی، فنی تر و عملی تر است و دانشجویانی که به دنبال ورود سریع به بازار کار هستند، معمولاً در این موسسات، ثبت نام می کنند. پلی تکنیک و انستیتوهای فناوری، آموزش را از سطح کاردانی تا مقطع فوق لیسانس و در برخی موارد تا مقطع دکترا، ارائه می دهند. بسیاری از آنها نیز دوره های تحصیلات تکمیلی با جایگاه بسیار بالا را در مقیاس بین المللی ارائه می دهند. کالج های نیوزیلند نیز دوره هایی مشابه دانشگاههای این کشور برای تحصیل در نیوزیلند ارائه می دهند.  موسسات آموزش خصوصی معمولاً در رشته های خاص، مانند: مدیریت گردشگری و هتلداری، آشپزی و یا تجارت، دوره هایی را به صورت حضوری و یا آموزش از راه دور به همراه مدارک و گواهینامه های دیپلم ارائه می دهند.


طول دوره های تحصیلی

طول دوره تحصیل در نیوزیلند، بسته به رشته و مقطع انتخابی، متفاوت است: طول دوره لیسانس 3 الی 4 سال، دوره کارشناسی ارشد 1 الی 2 سال، دوره دکترا 3 الی 5 سال و طول دوره های پزشکی 5 الی 6 سال می باشد. توجه داشته باشید، تحصیلات تکمیلی در نیوزیلند بر اساس مدرک قبلی دانشجو است که او را ملزم می کند تا حد زیادی در همان رشته تحصیلی بماند.


هزینه تحصیل در نیوزیلند

تحصیل در نیوزیلند، هزینه های بسیاری را به همراه دارد، ولی در مقایسه با هزینه تحصیل در بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر، نسبتاً کم است. هزینه تحصیل در نیوزیلند، بسته به رشته و مقطع انتخابی، متغیر است. به طور کلی هزینه تحصیل در نیوزیلند برای مقطع کارشناسی و پایین تر از آن، بین 18 الی 25 هزار دلار در سال و برای مقطع فوق لیسانس و دوره های تحصیلات تکمیلی، حداکثر 40000 دلار در سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا به دلیل حمایت دولت از دانشجویان این مقطع، پایین تر و بین 4 الی 8 هزار دلار نیوزیلند می باشد.

سایر هزینه ها

تحصیل در نیوزیلند، علاوه بر شهریه دانشگاه، هزینه های دیگری را نیز به همراه دارد. به طور کلی، هزینه های تحصیل و زندگی در نیوزیلند، عبارتند از: هزینه خورد و خوراک (100 تا 200 دلار در هفته)، هزینه ماهانه اقامت و اسکان (حداکثر 1500 دلار)، هزینه حمل و نقل ماهانه (150 دلار)، هزینه سالانه کتاب های درسی و لوازم التحریر (500 دلار) و هزینه کارتهای فتوکپی (100 دلار). برای اینکه بتوانید ویزای دانشجویی بگیرید و به تحصیل در نیوزیلند بپردازید، باید ثابت کنید که در طول تحصیل در نیوزیلند، نه تنها می توانید شهریه دانشگاه را پرداخت کنید، بلکه همچنین می توانید در این مدت هزینه های زندگی را تامین کنید. خوشبختانه، امکان کار نیمه وقت تا 20 ساعت در هفته در طول ترم و تمام وقت در طول تعطیلات، برای دانشجویان در نیوزیلند وجود دارد، با این وجود برای دریافت ویزای تحصیلی باید ثابت کنید که می توانید هزینه خود را حتی بدون کار کردن نیز پرداخت کنید. تحصیل در نیوزیلند به صورت تقریبا رایگان، با دریافت کمک های مالی، بورس های تحصیلی یا وام هایی که از کشور خود دریافت می کنید، امکان پذیر است. دولت نیوزلند نیز، بورسیه های تحصیلی بین المللی خاصی را به دانشجویان ممتاز و شایسته برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، اعطا می کند.


شرایط اخذ پذیرش

تحصیل در نیوزیلند

برای اخذ پذیرش از دانشگاههای نیوزیلند و تحصیل در نیوزیلند، باید مدارک تحصیلی خود را به همراه ریز نمرات آنها، به زبان انگلیسی و به صورت رسمی ترجمه کنید. توجه داشته باشید، تمامی مدارک باید توسط وزارت دادگستری امور خارجه تایید شود. همچنین، موسسه ای که متقاضی پذیرش از آن هستید، ممکن است از شما بخواهد که مدارک تحصیلی خود را توسط سازمان صلاحیت های نیوزلند (NZQA) ارزیابی کنید که برای این منظور باید 450 دلار بپردازید. تایید مدارک توسط این سازمان، ممکن است تا 8 هفته به طول بینجامد. شرط اصلی دیگر برای اخذ پذیرش و تحصیل در نیوزیلند، داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و یا تافل 90 است. برای مقاطع کارشناسی ارشد، علاوه بر مدارک تحصیلی، باید رزومه علمی قوی و در صورت نیاز، مقالات علمی و پژوهشی بین المللی نیز ارائه شود. مدارک لازم برای اخذ پذیرش دکترا، عبارتند از:  فرم تکمیل شده درخواست، مدرک ترجمه شده کارشناسی ارشد به همراه ریز نمرات، رزومه تحصیلی و مقالات علمی بین المللی، توصیه نامه استاد، پروپوزال و همچنین نامه تاییدیه استاد راهنما در نیوزیلند.

گروه مهاجرتی اپلای من، با سابقه طولانی و درخشان در زمینه مهاجرت تحصیلی به نیوزیلند، با دریافت هزینه های مقرون به صرفه، در کوتاهترین زمان ممکن، نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی از بهترین دانشگاهها و ویزای تحصیلی نیوزلند، اقدام می کند. تنها کافیست با کارشناسان متخصص اپلای من در زمینه تحصیل در نیوزیلند تماس بگیرید و ثبت نام کنید.


تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان

تحصیل در نیوزلند

همان طور که در مطالب بالا اشاره شد، تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان امکان پذیر است و افرادی که موفق به دریافت مدرک زبان نشده اند، می توانند بدون مدرک زبان، نسبت به اخذ پذیرش از چندین موسسه آموزش عالی در نیوزیلند، اقدام نمایند. البته این افراد تنها می توانند در دوره های آموزش عالی غیر دانشگاهی، شرکت کنند و به تحصیل بپردازند. برخی از دانشگاه هایی که بدون مدرک زبان، دانشجویان بین المللی را می پذیرند، عبارتند از: دانشگاه دولتی کویین لند در بریزبن، دانشگاه نیستول در سیدنی که در واقع یک مرکز تحقیقات استرالیایی است، دانشگاه مک‌کواری که دوره های مدیریت، تجارت و حسابداری را ارائه می دهد و دانشگاه جنوبی کوئین لند در توومبا که رشته های حقوق، مهندسی، تجارت، پزشکی، هنر و سلامت را ارائه می دهد.

برای تحصیل در نیوزیلند بدون مدرک زبان، همین حالا با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس بگیرید و خود را برای تحصیل در یکی از بهترین کشورهای توسعه یافته، با طبیعت بی نظیر آماده کنید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به سنگاپور

شرایط تحصیل در آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید