استرالیا

راهنمای دریافت انواع اقامت استرالیا

کشور استرالیا از سالهای دوری مهاجر پذیر بوده است و امروزه نیز به این روند ادامه می دهد. کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند باید شرایطی را داشته باشند. ما توسط وکلا و کارشناسان خبره گروه مهاجرتی اپلای من تمام این شرایط را به شما معرفی خواهیم نمود. کشور استرالیا بهترین دانشگاه ها را برای تحصیل دارد و شما می توانید در این کشور به مدارج بالایی تحصیلی برسید. همچنین این کشور دارای نرخ بالاترین حقوق و دستمزد در میان دیگر کشورها می باشد. 

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به استرالیا

کشور استرالیا که در نیمکره ی جنوبی قرار گرفته است، ششمین کشور بزرگ جهان می باشد. این کشور از سال 1901 استقلال خود را بدست آورد. پایتخت کشور استرالیا شهر کانبرا می باشد که در آن مجلس و خانه ی فرماندار قرار گرفته است. استرالیا عضو کشورهای همسود (مشترک المنافع) بوده و دومین کشور با مساحت بالا در این مجموعه می باشد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به استرالیا در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مهاجرت به استرالیا

دو شهر بزرگ کشور استرالیا به نام های سیدنی و ملبورن هستند. این کشور جزء کشورهایی می باشد که از هیچ طرف با کشور دیگری مرز خاکی ندارد. زیرا دور تا دور آن را آب های اقیانوس آرام، اقیانوس هند، اقیانوس منجمد جنوبی، و چندین دریا و خلیج پوشانده اند.استرالیا به عنوان کوچکترین قاره دنیا به شمار می رود و سرزمین اصلی قاره اقیانوسیه است.در سال 1900 میلادی ملکه ی ویکتوریا استقلال سیاسی استرالیا را بیان نمود و این کشور از سال 1901 استقلال خود را به صورت رسمی بدست آورد.

استرالیا به عنوان یکی از وسیع ترین کشورهای دنیا دارای دو سرزمین یا قلمرو و شش ایالت می باشد. شهر های بزرگ این کشور: سیدنی، آدلاید، پرت، ملبورن و بریزبین است. کشور استرالیا ایالات متعددی نیز دارد از جمله: ایالت نیوساوت ولز (مرکز این ایالت سیدنی می باشد)، ایالت استرالیای جنوبی (مرکز آن آدلاید است)، ایالت ویکتوریا (با مرکزیت ملبورن)، ایالت قلمرو سرزمین شمالی (مرکز آن داروین است)، ایالت تاسمانی (مرکز آن هوبارت است و این جزیره در جنوب شرق استرالیا واقع شده است) و دیگر ایالات واقع در این کشور.


بررسی راه های مهاجرت به استرالیا

  • مهاجرت تحصیلی
  • مهاجرت کاری ( از طریق حرفه و تخصص و پیشنهاد شغلی )
  • مهاجرت سرمایه گذاری

مهاجرت از راه تحصیل در این کشور

استرالیا پس از انگلستان و آمریکا، استرالیا بیشترین پذیرش دانشجوی بین المللی را دارد. از میان لیست 100 آیتمی دانشگاه های برتر دنیا، بی شک استرالیا با داشتن 7 دانشگاه در این لیست، یکی از بهترین ترین و قابل اعتمادترین گزینه ها برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور توانسته است در سیستم رتبه بندی دانشگاه های ملی جهان در 2012، در رتبه ی 8 بالاتر از آلمان هلند و ژاپن، قرار گیرد.

همچنین 5 شهر در استرالیا در لیست 30 شهر برتر برای دانشجویان از نظر هزینه، کیفیت زندگی و استخدام دانشجویی قرار دارند. تاکنون استرالیا توانسته با جذب و تعلیم حدود دو و نیم میلیون نفر از سراسر جهان، استعدادها و قابلیت های بی نظیری برای کل جهان پرورش دهد.

مهاجرت به استرالیا

مزیت دیگر تحصیل در استرالیا، امکان اشتغال به کار به مدت 20 ساعت در هفته از همان آغاز تحصیل است. همچنین دانشجویان می توانند در تعطیلات، به طور نامحدود کار کند. به عبارت دیگر فرد قادر است با ویزای دانشجویی و اشتغال به تحصیل، کسب درآمد کند که این مورد از جمله بارزترین خصوصیات تحصیل در استرالیا است. همچنین متقاضی ویزای دانشجویی می تواند همسر و فرزندان مجرد وابسته به خود را به عنوان همراه با خود ببرد. همسر وی نیز اجازه 20 ساعت کار در هفته را دارد اما مجاز به بیشتر آن، حتی در تعطیلات نیست.

شرایط پذیرش و تحصیل در استرالیا

در استرالیا سیستمی وجود دارد که بر اساس آن افراد با تابعیت های مختلف در گروه های مختلف قرار می گیرند و بر همان اساس نیز پرونده ها بررسی می شود. به عنوان مثال افرادی که تابعیت ایرانی دارند در گروه ارزیابی 3 قرار می گیرند و بررسی این گروه سخت تر است و با حساسیت بیشتری انجام می شود. با داشتن این ویزا شما می توانید تا سقف 40 ساعت در هر 2 هفته کار کنید و اگر همسرتان همراه شما می باشد تا 3 ماه اجازه تحصیل همراه شما دارد.

برای گرفتن این نوع ویزا پذیرش از یکی از مراکز آموزشی ثبت شده در استرالیا و در یک دوره تحصیلی تمام وقت نیاز است.

مورد دیگر ثابت کردن این مسئله که در دوران تحصیل خود توانایی مالی برای پرداخت هزینه های زندگی، دانشگاه و پرواز از استرالیا به کشور خود را دارید میباشد. برای اینکار نیازمند نشان دادن پرینت بانکی می‌باشید. حداقل موجودی صورتحساب 3 ماه گذشته برای محاسبه توانایی مالی مورد استفاده قرار میگیرد.

برای مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در استرالیا اینجا کلیک کنید.


مهاجرت از راه کار در این کشور

کشور استرالیا در قالب های مختلفی اقدام به جذب نیروهای کاری متخصص از مهاجران میکند. قوانین مهاجرتی استرالیا در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و در حال حاضر مهاجرت کاری به استرالیا برای ایرانیان از طریق سه ویزای 189 ، 190 و 490 امکان پذیر است. ویزای 489 به صورت موقت بوده و قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را دارد.

  • ویزای کاری 189 استرالیا

این ویزا دائم بوده و برای افراد متخصصی است که میخواهند به صورت مستقل و بدون اسپانسر ایالتی به استرالیا مهاجرت کنند.متقاضی با دریافت این ویزا میتواند در هر نقطه از استرالیا کار کند و خانواده خود را همراه بیاورد.

مهاجرت به استرالیا

با دریافت این ویزا شخص و خانواده او میتوانند در استرالیا اقامت ، کار یا تحصیل کنند و از مزایای مدیکر (Medicare) یا همان طرح درمان ملی نیز بهره مند میشوند. برای دریافت این ویزا باید امتیاز لازم را بدست آورید و حداقل شرایط لازم را داشته باشید که بطور مفصل در صفحه مهاجرت کاری استرالیا توضیح داده شده است.

  • ویزای 190 استرالیا   

این ویزا مانند ویزای 189 دائم بوده و برای افرادی مناسب است که یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر آن ها باشد. تمامی شرایط این ویزا به غیر از اسپانسر با ویزای 189 مشابه است. لازم به ذکر است اسپانسر ایالتی یا اقوام در امتیاز بندی این ویزا بین 5 تا 10 امتیاز دارد. همچنین متقاضی باید به مدت دو سال در ایالتی که اسپانسرش شده است اقامت داشته باشد و تعهداتی نسبت به آن ایالت دارد.

برای دریافت راهنمایی های بیشتر اینجا کلیک کنید.


  • ویزای 489 استرالیا

این ویزا مخصوص افرادی است که تخصص دارند اما نتوانستند ویزای 189 یا 190 دریافت کنند یا اینکه امتیاز لازم را نداشتند.این ویزا به این افراد اجازه میدهد به مدت 4 سال در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کند.دارندگان این ویزا شانس این را دارند که پس از دوسال اقامت در مناطق کم جمعیت در صورتی که حداقل 12 ماه به صورت تمام وقت کار کرده باشند، درخواست اقامت دائم کنند. برای دریافت این ویزا باید یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر شما شوند. حداقل شرایط این ویزا در بند های سن ، شغل ویزاهای لغو شده ، زبان انگلیسی و تعهدات با ویزای 189 همسان است. این ویزا قابلیت تمدید ندارد. برای دریافت این ویزا بر اساس معیارها باید 65 امتیاز به دست آورید که با دو ویزای قبلی یکی است.

مهاجرت به استرالیا و تحصیل در این کشور هر روزه متقاضیان بیشتری را به سمت خود جذب می کند. اگر شرایط لازم را برای مهاجرت به استرالیا دارید، و یا به یکی از طرق سرمایه گذاری یا تجارتی، تخصصی یا مهارتی، و… قصد مهاجرت به استرالیا را دارید. اگر قصد دارید در کشور استرالیا به ادامه تحصیل خود بپردازید، و یا متقاضی استفاده از سرویس های ویزای استرالیا می باشید. برای این که بتوانید به هدف مهاجرتی خود دست یابید باید با یک موسسه ی حرفه ای در این زمینه مشورت نمایید. گروه مهاجرتی اپلای من با ارائه ی راهکارها و مشاوره هایی از مجرب ترین مشاورین به شما کمک می کند تا برای مهاجرت به استرالیا مشکلات پیش روی خود را رفع نمایید.


مقالات پیشنهادی:

تحصیل در استرالیا

کار در استرالیا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید