تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به کیریباتی

کشور کیریباتی یا همان جمهوری کریباتی در تقسیم بندی کشور های جزیره ای قرار می گیرد که از نظر موقیعت جغرافیای در آب های اقیانوس آرام واقع شده است. با ما همراه باشید تا به معرفی کامل این کشور موجود در آب های اقیانوس آرام بپردازیم :

معرفی کشور کیریباتی

طبق نظر جغرافیدانان کشور کیریباتی در پایین ترین نقطه نسبت تمامی کشور ها و نقاط موجود بر روی سطح زمین نسبت به دریا قرار گرفته است. کشور کیریباتی یک کشور جزیره ای است که در آبهای اقیانوس آرام قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر تار آوای جنوبی می باشد. روز ملی کشور کیریباتی روز ۱۲ ژوئیه می باشد. چرا که در چنین روزی کیریباتی توانست در سال ۱۹۷۹ و اواخر قرن نوزدهم از کشور انگلیس اعلام استقلال نماید. مساحتی که برای کیریباتی تخمین زده شده است چیزی در حدود ۸۱۱ کیلومتر مربع می باشد. این مسائل باعث شده تا کیریباتی در رتبه ۱۸۶ میان کل کشور های دنیا از نظر وسعت قرار بگیرد طبق آماری که در سال ۲۰۱۵ اعلام شد این کشور چیزی در حدود ۱۱۰ هزار نفر جمعیت دارد.

کیریباتی
کیریباتی

کشور کیریباتی از سی و سه عدد آب سنگ به وجود آمده است که از این تعداد در حدود ۲۱ عدد آن قابل سکونت بوده و افرادی در آن زندگی می کنند. کشور کیریباتی از تعداد زیادی جزیره که در اقیانوس آرام قرار گرفته اند تشکیل شده است که تعدادی از این جزیره ها در بالای خط استوا و تعداد دیگری از این جزیره در پایین خط استوا قرار گرفته است. به مجموعه جزایر موجود در کشور کیریباتی جزایر گیلبرت هم گفته می شود. در کشور کیریباتی تعداد زیادی جزایر مرجانی نیز وجود دارد که اکثریت آنها به دلیل اینکه آب دریا در هنگام مد بالا می آید به زیر آب می روند و قابل سکونت نیستند. جغرافیای کیریباتی به صورت خیلی عجیبی می باشد زیرا که کشور کیریباتی در هر چهار نیم کره زمین حضور دارد. یکی دیگر از عجایب کیریباتی این می باشد که مناطق موجود در این کشور در دو سمت خط استوا واقع شده اند و با توجه به این امر یک سری از مناطق موجود در این کشور به میزان یک روز از مناطق وجود در سمت دیگر کشور عقب تر هستند.در کشور کیریباتی زبان هایی که به صورت رسمی توسط ساکنان این کشور مورد استفاده قرار می گیرد زبان انگلیسی و کیریباتی یا همان گیلبرتی می باشد و همچنین واحد پول رسمی این کشور دلار استرالیا می باشد که واحد کوچکتر آن سنت می باشد.

تاریخچه کشور کیریباتی

بومیان مناطق اقیانوسیه اولین افرادی بودند که به سرزمین‌های کیریباتی وارد شدند و چیزی که مورخان در مورد تاریخ مهاجرت آنها اعلام کرده‌اند در حدود قرن چهاردهم پس از میلاد بوده است. همچنین دیگر اقوام که به سرزمینهای کیریباتی مهاجرت کردند، اقوام سرزمینهای فیجی و تونگا بودند. در کشور کیریباتی معادن بسیار غنی فسور وجود دارد و به همین دلیل پادشاهی بریتانیا و ایالات متحده آمریکا در اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم تصمیم گرفتند که این سرزمین ها را مورد حمایت خود قرار دهند. کشور کیریباتی از اواخر قرن هجدهم تا اوایل قرن بیستم تحت حمایت و استعمار کشور بریتانیا بود. در جنگ جهانی دوم مناطقی مانند جزایر تاراوا توسط ژاپن به تصرف در آمدند. جزایر تاراوا در طی تاریخ یکی از خونین‌ترین جنگ ها را به خود دید که در طی آن دو کشور آمریکا و ژاپن بر سر تصاحب کیریباتی با هم به جنگ برخاست و چندین هزار نفر به خاک و خون کشیده شدند. سرانجام در اواخر قرن نوزدهم کیریباتی توانست از کشور انگلیس جدا شده و اعلام استقلال نماید و در سال ۱۹۹۹ نیز کشور کیریباتی توانست جزو اعضای سازمان ملل متحد گردد.

آب و هوا و جغرافیای کشور کیریباتی

کیریباتی از مجموعه جزیره ها تشکیل شده است و در آبهای اقیانوس آرام واقع شده‌اند و در قاره اقیانوسی قرار گرفته اند و خط استوا از میان این کشور عبور می کند و پایتخت این کشور شهری به نام بایریکی می باشد که چیزی در حدود ۳۲ هزار نفر جمعیت دارد. طبق آمار کیریباتی دارای ۴۱۱ کیلومتر مربع مساحت داشته و همچنین ۹۵ هزار نفر جمعیت دارد. از مهم‌ترین جزایری که در کشور کیریباتی وجود دارند می توان به جزایر گیلبرت، جزایر لاین و همچنین جزایر فینیکس اشاره کرد. طبق نظر کارشناسان و جغرافیدانان با توجه به به اینکه  زمین هر روزه نسبت به قبل گرمتر می شود اولین کشوری که به زیر آب رفته و از بین می‌رود کشور کیریباتی می باشد. افرادی که خواهان مسافرت به کشور کیریباتی و اخذ ویزای کشور کیریباتی و یا دریافت اقامت کشور کیریباتی و مهاجرت به کشور کیریباتی هستند می توانند با متخصصین و مشاورین حاضر در گروه مهاجرتی اپلای من مشاوره نموده و برای سفر خود اقدام نمایند.

چرخه اقتصادی کشور کیریباتی

 صادرات نقش مهمی را در اقتصاد کشور کیریباتی دارد و از مهمترین مواردی که توسط این کشور به کشورهای دیگر صادر می گردد می توان به انواع آبزیان مانند ماهی و همچنین میوه هایی مانند نارگیل اشاره نمود. از آنجا که کشور کیریباتی جزیره می باشد بسیار مورد توجه گردشگران و توریستها و همچنین افراد مرفه بوده است و صنعت توریست و گردشگری نیز نقش مهمی در اقتصاد این کشور دارد. کشور کیریباتی همچنین عضو کشورهای مشترک المنافع می باشد.

جاذبه های گردشگری کشور کیریباتی

از مهمترین جاذبه های گردشگری که گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می کند طبیعت منحصر به فرد و بکر موجود در این کشور می باشد که در مواردی مانند ماهیگیری، غواصی، قایقرانی و تماشای مناظر و پرندگان زیبای این کشور از مهمترین جاذبه‌های این کشور می‌باشد. هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به کشور کیریباتی می آیند تا از جزایر و سواحل بی‌نظیر این کشور دیدن نمایند. سواحلی که در کشور کیریباتی وجود دارد شن هایی به رنگ سفید دارد که بر روی این شن ها، درخت های نخل فراوانی رشد کرده است و با حضور در این مناطق لحظات بسیار رویایی و منحصر به فردی برای گردشگران به وجود می آید. از دیگر جاذبه های گردشگری که در سواحل کیریباتی می توان مشاهده نمود بقایا جنگی است که طی اتفاقات خونی در جنگ جهانی دوم رخ داده و هنوز این بقایا را می‌توان به صورت عینی در سواحل و جزایر کشور کیریباتی پیدا نمود جمله این بقایا می‌توان به پناهگاه‌ها، کشتی‌ها و هواپیماهای جنگی انواع اسلحه ها و جعبه های مهمات چوبی اشاره نمود.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.