تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

راه‌های مهاجرت به نیوزیلند

متقاضیان مهاجرت به نیوزیلند همواره در مورد راه‌های متفاوت مهاجرت به این کشور و تحصیل در نیوزیلند و اخذ اقامت و تابعیت سوالات زیادی را مطرح می‌کنند. اطلاعات جامع در مورد مهاجرت به نیوزیلند را باید از زبان متخصصان این حوزه شنید زیرا اطلاعات در این زمینه به شکل گسترده در دسترس نیست. گروه مهاجرتی اپلای من سعی دارد تا به روزترین و معتبرترین اطلاعات در مورد ابعاد مختلف مهاجرت به نیوزیلند را در اختیار شما قرار دهد.  در جمع بندی سوال دوستان به سه سوال اساسی بر می‌خوریم. اول آن که آیا تمامی راه‌های مهاجرت به نیوزیلند به داشتن مدرک زبان ختم می‌شود؟ دوم، پس از اتمام تحصیلات در نیوزیلند چگونه می‌توان در آن کشور اقامت کرد؟ سوم آنکه آیا تولد فرزند در نیوزیلند مزایایی برای بچه و یا پدر و مادر خواهد داشت؟

مهاجرت به کشور نیوزیلند؛ کشوری امن و آرام

کشور نیوزیلند همان زلاندنو است؛ این سرزمین در سمت جنوب غربی اقیانوس آرام است. در واقع کشور نیوزیلند، مجمع‌الجزایری است متشکل است از چند جزیره کوچک و بزرگ. کشور نیوزیلند فاصله تقریبا زیادی با سایر خشکی جهان دارد. نزدیک‌ترین همسایه آن کشور استرالیا است. با این وجود فاصله این دو سرزمین در حدود ۲ هزار کیلومتر است.  این دو کشور را دریای تاسمان به هم وصل می‌کند. اگر چه وجود جرم و جنایت را در هیچ سرزمینی به طور مطلق نمی‎‌توان رد کرد اما کشور نیوزیلند در این زمینه دارای اعتبار بسیار بالایی است. امنیت بالای این سرزمین قابل توجه است. خشونت و درگیری‌های قومی در نیوزیلند تقریبا جایی ندارد. در نظرسنجی‌های بین‌المللی نیوزیلند در زمینه آرامش اجتماعی و اقتصادی در رده‌های بالای جهانی قرار دارد. در زمینه خشونت‌های شخصی و قومی این کشور گوی سبقت را از بسیاری از سرزمین‌های دیگر ربوده است به نحوی که پس از ایسلند، دانمارک و اتریش رتبه چهارم را در جهان به خود اختصاص داده است. امکانات مردمان این سرزمین به مثابه شهروند در نیوزیلند مثال زدنیست. نیوزیلند به لحاظ مسائل رفاه اجتماعی نیز در بالاترین سطح جهانی قرار دارد. اگر نیوزیلند را با سایر کشورها مقایسه کنیم در می‌یابیم که بحران مالی دهه‌های اخیر کمترین تاثیر را در روابط اقتصادی و اجتماعی این کشور داشته است. نیوزیلند بهشت موقعیت‌ها و فرصت‌های شغلی برای تحصیل کرده‌هاست. این کشور برای تربیت و بکارگیری متخصصان در رشته‌های گوناگون از جمله علوم پایه، پزشکی و مهندسی پیشتاز است.

تحصیل در نیوزیلند

نظام تحصیلی در نیوزیلند به نحو کم سابقه‌ای تنها به خود این کشور تعلق دارد. نیوزیلندی‌ها برای تحصیلات فرزندانشان سه سطح را پیش‌بینی کرده‌اند. آن‌ها تلاش دارند که با پروبال دادن به همه استعدادها از همه نژاد‌ها و اقوام ارتباط مناسبی بین گروه‌های گوناگون قومی و مذهبی و دانش‌پژوهان برقرار سازند. سطح کیفی آموزش در نیوزیلند بسیار بالاست و کیفیت نظام آموزشی برای آنان در بالاترین درجه اهمیت قرار دارد. سن ورود به مدارس از ۵ سالگی تا ۱۹ سالگی اختیاری است اما محدودیت و اجباری بودن تحصیل برای فرزندان در نیوزیلند از ۶ تا ۱۶ سالگی اجباریست. در سطوح بالاتر به دانش‌آموزش در زمینه حرفه‌های مختلف آموزش حرفه‌ای داده می‌شود. شرایط مهاجرت به نیوزیلند برای تحصیل بسیار مناسب است. همانطور که گفته شود برای مهاجرت به نیوزیلند و تحصیل کودکان سطوح خاصی پیش‌بینی شده؛ سطح اول دوران کودکی است. این سطح در کشور نیوزیلند به ECE معروف است. در واقع این دوران شبیه دوران کودکستان در ایران است. دوره‌ی ECE در نیوزیلند اجباری نیست اما در واقع بیش از ۹۰ درصد کودکان این دوره را در مراکز آموزشی می‌گذرانند. برای مهاجرت به نیوزیلند آگاهی به این نکته ضروری است که اگر کودکی بین ۳ تا ۵ سال دارید می‌توانید او را به مدت ۲۰ ساعت در هفته در مراکز آموزشی در نیوزیلند نام نویسی کنید. تحصیل در نیوزیلند در این مقطع رایگان است.

تحصیل نیوزیلند دردو مقطع ابتدایی و متوسطه

اگر فرزند شما می‌‌خواهد در مقطع ابتدایی و متوسطه تحصیل کند باید سنی بین ۵ تا ۱۹ سال داشته باشد. همانطور که گفته شد برای مهاجرت به نیوزیلند و تحصیل در این دو مقطع داشتن سن بین ۶ تا ۱۶ سال اجباریست. کودکانی که در این مقطع تحصیلی قرار دارند به صورت کاملا رایگان در مدارس دولتی پذیرفته می‌شوند. این مدارس به دولت نیوزیلند تعلق دارد و از لحاظ بودجه کاملا در اختیار دولت مرکزی است. آنچه که باید در نظر داشته باشید آن است که تنها دانش‌آموزانی شامل این پروسه می‌شوند که بتوانند اقامت دائم نیوزیلند را کسب کنند و یا شهروند این کشور باشند.

نحوه مهاجرت به نیوزیلند از طریق فرزند

قوانین مهاجرت نیوزیلند برای این مورد تا پیش از سال ۲۰۰۶ برای مهاجران به این کشور قابل استفاده بود به این معنی که بچه‌هایی که تا قبل از سال ۲۰۰۶ در این کشور متولد شده بودند می‌توانستند تابعیت نیوزیلند را داشته باشند. برای مهاجرت به نیوزیلند شایسته است به دو بازه زمانی پیش از ژانویه ۲۰۰۶ و پس از دقت کنیم. در این دو بازه دو سیستم حقوقی مختلف مد نظر است. برای پیش از ژانویه ۲۰۰۶ سیستم حقوقی، سیستم خاک است؛ معنی این عبارت آن است که شما اگر پیش از ژانویه ۲۰۰۶ در خاک این کشور بوده‌اید و یا حتی فرزند شما در هواپیما و یا کشتی که متعلق به نیوزیلند است به دنیا آمده باشد به صورت خودکار در زمره اتباع نیوزیلند به حساب می‌آیید اگر چه این قانون شامل استثناء هم می‌شود. در حالی که بعد از ژانویه ۲۰۰۶ مهاجرت به نیوزیلند تابع قانون “خون” شد. در واقع اگر فردی در خاک نیوزیلند هم به دنیا آمده باشد لزوما تبعه این کشور به حساب نمی‌آید . یعنی افرادی که در این کشور به دنیا می‌آیند اگر پدر و یا مادرشان تابعیت و یا اقامت دائم نیوزیلند را دار باشند می‌توانند تبعه نیوزیلند حساب شوند.

شرایط مهاجرت به نیوزیلند پس از تحصیل دانشجویان

اقامت از طریق ازدواج

اگر در حال تحصیل در نیوزیلند هستید و تصمیم دارید تا با شخصی ازدواج کنید که تابعیت نیوزیلند را داراست در این صورت می‌توانید با ازدواج با آن شخص اقامت دائم نیوزیلند را کسب نمایید و پس از مدتی قادر خواهید بود تابعیت نیوزیلند را نیز به دست آورید. از شرایط این امر آن است که هر دو زوج سنشان از ۱۸ سال بیشتر باشد، حداقل یک سال با هم زندگی کرده باشند و فرد متقاضی ازدواج بتواند انگلیسی را در سطح ۵ آیلتس صحبت کند. به شما توصیه می‌کنیم اگر دارای این شرایط هستید مشاوره حقوقی را در نظر داشته باشید.

مهاجرت به نیوزیلند از طریق کار

نیوزیلند به افرادی که تحصیلاتشان را در این کشور به پایان برده باشند این امکان را می‎دهد تا پس از پایان تحصیل ویزای کار بگیرند. در رابطه با کار و تحصیل نیوزیلند را می‎توان کشوری مهاجر پذیر دانست. فارغ التحصیل دانشگاه‌های نیوزیلند می‌تواند به مدت یک سال در این کشور بماند و با موسسات کاریابی مکاتبه کند و یا با کارفرمایان ملاقات حضوری داشته باشد و اگر پس از یک سال موفق به دریافت اجازه کار شد پس از آن راه اقامت دائمی نیوزیلند و در نهایت تابعیت کشور نیوزیلند برای او هموار خواهد شد. کشور نیوزیلند برای دانشجویان دو نوع ویزای کار را پیش‌بینی کرده است. یکی از این ویزاها مورد اخیری است که به آن اشاره شد و مورد دوم ویزای کاری است که به دانشجوی بین المللی اجازه می‌دهد که دقیقا کاری را که با رشته تحصیلیش تناسب داشته باشد پیدا کند؛ این امکان حتی در دوران دانشجویی نیز میسر است و می‌تواند به مدت دو سال نیز ادامه داشته باشد. برای مهاجرت به نیوزیلند و تحصیل و کار در این کشور باید به این مطلب نیز دقت شود که در نیوزیلند یک ویزای کار تخصصی نیز برای مهاجران در نظر گرفته شده است که به آن ویزای مهارت هم اطلاق می‌شود. این ویزا نوعی ویزای تخصصی کار در نیوزیلند است. با دریافت این ویزا شما می‌توانید اقامت دائم در نیوزیلند را دریافت کنید. این ویزا مزایای زیادی دارد اما سختی‌های خودش را هم داراست به این معنی که دریافت این ویزا به داشتن شرایط و امتیازاتی وابسته است. حداکثر این امتیاز ۱۴۰ است. اگر متقاضی حداقل ۱۰۰ امتیاز را کسب کند می‌تواند در زمره پذیرفته شدگان قرار گیرد.

پیشنهاد گروه مهاجرتی اپلای من این است که برای مهاجرت به نیوزیلند و اخذ ویزای کار در این کشور از وکلا و کارشناسان زبده و با تجربه بهره ببرید.
از دیگر شرایطی که برای مهاجرت به نیوزیلند به طور کلی باید در نظر داشت، توجه به شرایط سنی است. سنین ۲۰ تا ۵۰ سال می‌توانند متقاضی ویزای کار باشند. سلامت عمومی افراد در درجه دوم اهمیت و داشتن گواهی عدم سوء پیشینه از ملزومات عمومی ویزای کار در نیوزیلند است. اگر شخصی بخواهد ویزای کار بگیرد حتما باید مدرک عمومی ۶٫۵ آیلتس در زبان انگلیسی داشته باشد. تمامی افراد خانواده و اشخاصی با او مهاجرت می‌کنند نیز یا باید دارای آیلتس ۵ باشند و یا اگر مدرک زبان را در اختیار ندارند در زمان ورود به این کشور مبلغی به دولت نیوزیلند پرداخت می‌کنند و دوره آموزش زبان را در این کشور سپری می‌کنند.

 مهاجرت به نیوزیلند از طریق سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار

اگر هیچ کدام از شرایطی را که در بالا گفته شد ندارید می‌توانید برای اقامت دائم و تابعیت نیوزیلند در آن کشور سرمایه گذاری و کارآفرینی کنید. مدارکتان را به اداره بازرگانی نیوزیلند نشان می‌دهید؛ اگر پلن بیزینس شما پذیرفته شد مالیات پرداخت می‌کنید و اقامت دائم می‌گیرید. شرط دولت نیوزیلند این است که بیزینستان سودآور باشد ورشکست نشده باشید و حداقل ۱۰۰ هزار دلار سرمایه داشته باشید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.