تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به میکرونزی

کشور میکرونزی یا همان ایالت فدرال میکرونزی کشوری می باشد که در منطقه غربی آب‌های اقیانوس آرام قرار گرفته و تحت حمایت کشور آمریکا می باشد کشور میکرونزی از ۴ ایالت درون خود تشکیل می شود که نام آن ها چوئوک، یپ، پنایی و کسرائه می باشد. با ما همراه باشید تا به معرفی کامل کشور میکرونزی بپردازیم :

درباره کشور میکرونزی

طبق آمار مساحت کشور میکرونزی چیزی در حدود ۷۰۰ کیلومتر مربع تخمین زده شده است. میکرونزی نزدیک به خط استوا قرار گرفته است. مساحت کل میکرونزی زیاد نمی باشد و از نظر میزان خشکی این کشور به عنوان یک کشور کوچک به حساب می‌آید. اما اگر بخواهیم در کل حساب کنیم چیزی در حدود دو میلیون و ۶۰۰ هزار کیلومتر از سطح آب‌های اقیانوس آرام را تحت پوشش خود قرار می دهد و باعث می‌شود تا کشور میکرونزی به یکی از مناطق انحصاری اقتصادی موجود در کل دنیا تبدیل شود. پایتخت این کشور شهر پالیکیر می باشد که این شهر در جزیره پناپی قرار گرفته است.

میکرونزی
میکرونزی

اما در مورد پایتخت این کشور باید بگوییم که این شهر به عنوان بزرگترین شهر موجود در این کشور نیست و بزرگترین شهری که در میکرونزی وجود داشت شهر ونو نام دارد که این شهر در منطقه چوئوک قرار گرفته است.از کشورهایی که در همسایگی میکرونزی وجود دارد می‌توان به جزایر مارشال اشاره نمود. کشور میکرونزی برای مدت های زیادی تحت استعمار و نفوذ کشور امریکا بود و سرانجام در اواخر قرن نوزدهم در سال ۱۹۷۹ با استفاده از یک عهدنامه اتحادیه آزاد با کشور آمریکا به صورت یک کشور مستقل شناخته شد.

صفحات تاریخ کشور میکرونزی

برای اولین بار ساکن کشور میکرونزی در حدود چهار هزار سال پیش در مناطق این کشور سکنی گزیده اند. حکومتی که در آن زمان در منطقه میکرونزی حکمفرما بود از نوع قبیله ای بود که دارای تمدن فرهنگی مذهبی و اقتصادی در منطقه یپ می شد. در اواخر قرن شانزدهم اروپایی ها خصوصاً پرتغالی ها در جستجوی جزایر اندونزی بودند و بعد از آن اسپانیایی ها توانستند به جزایر کارولین راه پیدا کنند.پادشاهی اسپانیا جزایر کارولین را در هند شرقی اسپانیا اضافه نمود و در قرن نوزدهم میلادی چند مرکز مذهبی فرهنگی در منطقه مالنیل بنا نهاد و در آن زمان شهر کولونیا توسط پادشاهی اسپانیا پایه گذاری شد.

 پس از مدتی میان کشور اسپانیا و ایالات متحده امریکا درگیری‌های زیادی برای تصاحب مناطق میکرونزی به وجود آمد و در پی این درگیری ها اسپانیایی ها این مناطق را به آلمان در سال ۱۸۹۹ با قیمت ۱۷ میلیون مارک طلای آلمانی فروختند و آلمان برای منطق نام گینو آلمان را قرار داد. در جریان جنگ جهانی اول سرزمین‌های میکرونزی توسط دولت ژاپن به استعمار در آمد. همچنین بعد از جنگ جهانی دوم و زمانی که شعله های آتش این جنگ خاموش شد با استفاده از یک قطعنامه در اواخر قرن نوزدهم حاکمیت قلمرو های موجود در کشور میکرونزی به کشور ایالات متحده آمریکا تعلق گرفت.

آب و هوا و تقسیمات جغرافیایی کشور میکرونزی

کشور میکرونزی از تعداد زیاد آبخوست به وجود آمده است که مجموع آنها در حدود ۲۹۰۰ کیلومتر طول داشته و جزایر کارولین را تشکیل می دهند. همچنین در مورد مساحت کل آبخوست های موجود در کشور میکرونزی باید بگویم که طبق آمار به صورت تقریبی مساحت این مناطق چیزی در حدود ۷۰۲ کیلومتر مربع می باشد. از آنجایی که کشور میکرونزی در نزدیکی خط استوا قرار دارد بیشتر مناطق موجود در این کشور از نوع گرم و مرطوب و دارای آب و هوای گرمسیری می باشند و میزان بارش در مناطق مختلف این کشور بالا می باشد. افرادی که خواهان  مسافرت به کشور میکرونزی و اخذ ویزای کشور میکرونزی و دریافت اقامت کشور میکرونزی و همچنین مهاجرت به کشور میکرونزی هستند می توانند با متخصصان و مشاوران حاضر در گروه مهاجرتی اپلای من مشاور نمایند. گروه مهاجرتی اپلای من آماده خدمت رسانی به تمامی عزیزان و متقاضیان گرامی می باشد.

چرخه اقتصادی کشور میکرونزی

بیشترین فعالیت های اقتصادی که در کشور میکرونزی رونق دارد شامل سید انواع آبزیان مانند ماهی ها و همچنین فعالیت های کشاورزی می باشد. همچنین این کشور از معادن سنگ فسفات زیادی بهره می برد و همچنین آبخوست هایی که در این کشور وجود دارد دارای منابع معدنی زیادی می باشند. یکی از انواع ماهی ها که به فراوانی در این منطق یافت می‌شوند ماهی تن می باشد که چینی ها در اواخر قرن نوزدهم به صید این نوع از ماهی در مناطق مختلف میکرونزی می پرداختند. میکرونزی دارای جاذبه های گردشگری و توریستی فراوانی می باشد اما به دلیل اینکه امکان مسافرت و ترابری به مناطق مختلف موجود در میکرونزی سخت می باشد کمی در زمینه جذب توریست این کشور ضعیف عمل می کند.
همچنین ارسال کمک های مالی از کشور آمریکا نقش بسیار اساسی در چرخیدن چرخه اقتصاد کشور میکرونزی دارد. به عنوان مثال طبق آمار در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم آمریکا چیزی در حدود ۱٫۳ میلیارد دلار آمریکا به کشور میکرونزی کمک‌های مالی ارسال کرده است. به گفته کارشناسان و صاحب نظران این وابستگی که بین آمریکا و کشور میکرونزی وجود دارد می‌تواند برای اقتصاد آینده این کشور بسیار خطرناک باشد. از دیگر مشکلات اقتصادی که مردم و همچنین دولت حکمران این کشور با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند می‌توان به نبود زیرساخت‌های لازم و اساسی در زمینه های مختلف و همچنین دور افتادگی موقعیت جغرافیایی این کشور نسبت به دنیا اشاره نمود.

فرهنگ جوامع مختلف کشور میکرونزی

در کشور میکرونزی همان طور که اشاره شد چهار ایالت مجاز وجود دارد که هر یک از آنها دارای سنت ها و فرهنگ بومی مخصوص به خود می باشند.  همچنین در میان ایالات ها یکسری فرهنگ مشترک نیز وجود دارد که باعث پیوند فرهنگی میان مردم ساکن کشور میکرونزی می‌شود. طبق نظر مورخان سرزمینهای میکرونزی مرکز به وجود آمدن تمدن نان مدال می باشد. نان مدال مرکزی بود که در گذشته برای انجام مراسم مذهبی در کشور میکرونزی از آن استفاده می شد که امروزه به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. امروزه نیز دولت حاکم در کشور میکرونزی با توجه به اینکه این میراث عظیم فرهنگی در معرض خطر نابودی نباشد در حال انجام اقداماتی برای نگهداری هرچه بهتر این بناهای تاریخی و با قدمت می باشد.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.