استرالیا

استرالیا یکی از کشور های ثروتمند دنیا بوده و در این کشور نرخ امید به زندگی در افراد جامعه بسیار بالاست و مردم از سطح آسایش و رفاه بسیار مناسبی برخوردار هستند.اگر شما می خواهید ویزای کاری یا سرمایه گذاری استرالیا را بگیرید کافی است با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من تماس گرفته و به صورت رایگان مشاوره بگیرید.

استرالیا

ویزای 189

این ویزا امکان اقامت دائم استرالیا را به شما می دهد و می توانید در هر منطقه از این کشور زندگی کنید. باید حداقل 65 امتیاز را داشته باشید. اگر رشته ی شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا لیست بلند مدت و استراتژیک یا MLTSsl قرار داشته باشید می توانید از طریق سامانه ها امتیاز خود را به صورت هوشمند محاسبه کنید و اگر امتیاز شما به حد کافی باشد می توانید برای اخذ ویزای مهاجرت به استرالیا اقدام نمایید.

ویزای 190

این ویزا نیز امکان اقامت دائم را به شما می دهد با این تفاوت که تنها 2 سال اول را باید در ایالت خاصی زندگی کنید. برای گرفتن این ویزا نیز حداقل به 65 امتیاز نیاز دارید. البته ایالت مورد نظر 5 امتیاز شما را پشتیبانی می کند و با داشتن 60 امتیاز می توانید این ویزا را دریافت نمایید. اگر رشته شما در لیست مشاغل موردنیاز استرالیا لیست کوتاه مدت یا STSOl می توانید امتیاز خود را محاسبه نمایید.

ویزای 489

این ویزا امکان اقامت 4 ساله استرالیا را به شما می دهد به طوری که 2 سال اول را باید در ایالت مشخص شده زندگی و کار کنید. البته اجباری نیست که در رشته ی خود کاری انجام دهید. این ویزا از دو راه قابل دریافت است:

1. اسپانسر اقامتی ایالتی که کم جمعیت است: اگر رشته تحصیلی و کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد به راحتی می توانید امتیاز خود را حساب کنید. در صورتی که موفق به کسب 55 امتیاز باشید می توانید اقدام به دریافت این ویزا کنید زیرا ایالت مورد نظر 10 امتیاز به شما خواهد داد.

2.اسپانسر فامیل یا اقوام: چنان چه رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد و فامیل یا اقوامی در این کشور داشته باشید می توانید با 55 امتیاز ویزای خود را دریافت نمایید. 10 امتیاز هم به دلیل وجود فامیل یا اقوام به شما داده خواهد شد.

• ویزای سرمایه گذاری استرالیا از طریق انتقال پول که در ادامه به توضیح هر کدام خواهیم پرداخت. ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در این روش فرد با دادن یک طرح کسب و کار مناسب که توجیه اقتصادی و پتانسیل رشد داشته باشد می تواند درخواست اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا بدهد.طرح و کسب و کار متقاضی پس از بررسی توسط کارشناسان تایید شده و به فرد اجازه ی ایجاد کسب و کار و اقامت در استرالیا را می دهند.ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی به دو روش انجام می شود:

الف-ویزای 188 استرالیا: مدت زمان این ویزا چهار سال است و در صورتی که فرد در این چهار سال قوانین را رعایت کند می تواند به اقامت دائم استرالیا دست پیدا کند.باید توجه داشت که در بسیاری از استان ها سن متقاضی نباید بالاتر از 55 سال باشد.نکته ی جالب در مورد ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی این است که دارای امتیاز بندی است و طبق قواعد خاصی برای هر مورد امتیازی در نظر گرفته می شود که متقاضی باید حد نصاب نمره ی 65 را کسب کند.عواملی که در این نوع ویزا دارای اهمیت می باشند عبارت اند از:سن متقاضی،میزان تجربه کاری مدیریتی متقاضی،میزان سرمایه متقاضی،میزان آشنایی با زبان و گردش مالی میباشند.

در ادامه مشخصه های امتیاز آور در اخذ ویزای سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی را بیان می کنیم:

• سن فرد متقاضی می تواند تا 30 امتیاز برای او تاثیر گذار باشد.

• در حالی که مدرک زبان اجباری نیست ولی داشتن آن تا 10 امتیاز می تواند به فرد تعلق بگیرد.

• میزان تجربه ی تجارت و کاری فرد متقاضی تا 15 امتیاز می تواند تاثیر بگذارد.

• میزان فروش و سرمایه فرد هم هر کدام تا 35 امتیاز می توانند موثر باشند.

• اگر فرد یک نام تجار هم ثبت کرده باشد برای این مشخصه هم می تواند 15 امتیاز دریافت کند.

شرایط تبدیل ویزای 188 استرالیا به اقامت دائم

تقریبا بین یک تا دو سال طول می کشد که فرد متقاضی بتواند این ویزا را اخذ کند.هزینه ی اخذ این ویزا برای فرد متقاضی و فرزندانی که به سن قانونی نرسیده اند به ترتیب 4985 دلار،2495 دلار و 1245 دلار استرالیا است.همانطور که قبلا نیز اشاره شد مدت زمان ویزای 188 استرالیا 4 سال می باشد.فرد متقاضی 2 سال از این 4 سال را باید شرکت را راه اندازی کرده باشد.در سال اول باید 200 هزار دلار به شرکت تزریق کند و در سال دوم 2 کارمند باید به عضویت شرکت در بیایند و فروش شرکت به 300 هزار دلار رسیده باشد.

ب-ویزای 132 استرالیا:

بر خلاف ویزای 188 که اکثر افراد می توانستند براس آن اقدام کنند در این نوع ویزا فقط افرادی که در شرکت های بزرگ مدیر بوده اند یا مالک آن شرکت ها می توانند متقاضی اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا باشند.مزیت این ویزا نسبت به ویزای 188 این است که فرد از همان ابتدا می تواند اقامت دائم را بگیرد و از مزایای شهروندی استرالیا بهره ببرد.در زیر شرایط لازم برای ویزای 132 استرالیا ذکر شده است:

• سن متقاضی نباید بالای 55 سال باشد.

• دارایی فرد متقاضی و همسرش باید در دو سال قبل از اقدام برای اخذ ویزا 40 هزار دلار باشد.

• سرمایه ی فرد قابل انتقال به استرالیا باشد و تقریبا 1.5 میلیون دلار باشد.

• اثبات مدیریت کارآمد در تجربه های قبلی

• میزان فروش شرکت به مقدار حداقل سالی 6 میلیارد تومان

این ویزا از سه طریق قابل اخذ می باشد که شامل:

• ویزای سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری

• ویزای سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری

• ویزای سرمایه گذاری 15 میلیون دلاری

که در ادامه به بررسی هر کدام از این روش ها خواهیم پرداخت.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا 1.5 میلیون دلاری

در ابتدا شرایطی که برای این ویزا لازم است را بیان میکنیم که شامل:

• سن متقاضی نباید بالاتر از 55 سال باشد

• داشتن 10 درصد از سهام شرکت و مدیریت فعال آن

• انجام سرمایه گذاری 1.5 میلیون دلاری در یک سال از 5 سال گذشته می باشند.

این ویزا هم مانند ویزای کارآفرینی دارای امتیاز بندی می باشد که به شرح زیر می باشد:

• سن فرد متقاضی می تواند تا 30 امتیاز برای او تاثیر گذار باشد.

• در حالی که مدرک زبان اجباری نیست ولی داشتن آن تا 10 امتیاز می تواند به فرد تعلق بگیرد.

• میزان تجربه ی تجارت و کاری فرد متقاضی تا 15 امتیاز می تواند تاثیر بگذارد.

• میزان فروش و سرمایه فرد هم هر کدام تا 35 امتیاز می توانند موثر باشند.

• اگر فرد یک نام تجار هم ثبت کرده باشد برای این مشخصه هم می تواند 15 امتیاز دریافت کند.

• می توانید بدون دغدغه در هر جای استرالیا زندگی کنید و حتی مشغول به کار شوید

• با داشتن ویزای استرالیا می توانید در مدارس و دانشگاه های این کشور به تحصیل بپردازید

• برخورداری از برخی بیمه ها مثل بیمه بیکاری و بازنشستگی کشور استرالیا

• تامین نیاز های پزشکی و دارویی به صورت رایگان

• اخذ پاسپورت استرالیایی و شهروند استرالیا شدن

• امکان مهاجرت خانواده فرد به استرالیا و برخورداری از مزایای یاد شده

•رفت و آمد برای پنج سال به استرالیا

جدول امتیازات همانطور که در برخی از بخش ها توضیح داده شد برای گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا جدول امتیاز بندی توسط دولت این کشور طراحی شده است که شما می توانید با استفاده از این امتیازات و جدول به اخذ اقامت دائم و شهروندی استرالیا نزدیک شوید.

موارد امتیاز آور توضیحات امتیاز

سن 18 تا 24 20 25 تا 32 30 33 تا 39 25 40 تا 44 20 45 تا 54 15

مدرک زبان ایلتس حداقل نمره ی 5 در هر مهارت آزمون آیلتس 5 حداقل نمره ی 7 در هر مهارت آزمون آیلتس 10

مدرک دانشگاهی داشتن حداقل مدرک لیسانس 5 داشتن مدرک لیسانس در علوم و تکنولوژی و یا بیزینس 10

سابقه ی مدیریتی و مالکیت تجارت داشتن حداقل 4 سال سابقه ی مدیریتی و مالکیت 10 داشتن حداقل 7 سال سابقه ی مدیریتی و مالکیت 15

ارزش کل دارایی های شخصی و مربوط به بیزینس(مجموع دارایی های خود و همسر در حداقل دو سال اخیر) 800 هزار دلار استرالیا 5 1.3 میلیون دلار استرالیا 15 1.8 میلیون دلار استرالیا 25 2.25 میلیون دلار استرالیا 35

گردش مالی تجارت حداقل دو سال فرد متقاضی در چهار سال اخیر(شامل میزان درآمد و هزینه و یا به طور کلی فروش آن تجارت) 500 هزار دلار استرالیا 5 یک میلیون دلار استرالیا 15 1.5 میلیون دلار استرالیا 25 دو میلیون دلار استرالیا 35

نوآوری علامت ثبت شده ی مرتبط با تجارت 10 اختراع ثبت شده و استفاده انحصاری آن مرتبط با تجارت 15 مدارک مربوط به صادرات کالاهای تجارت فرد متقاضی 15 شرکت های با رشد سریع 10

امتیازات ارائه شده توسط ایالت 10

در مقاله بالا سعی بر این بود مطالب کاملی در رابطه با اخذ ویزای سرمایه گذاری بیان شود.در صورت هر گونه سوال و یا داشتن قصد اخذ این ویزا می توانید با کارشناسان و مشاورین گروه مهاجرتی اپلای من ارتباط برقرار کنید.

ویزای تخصصی ۱۸۹ چیست؟

این ویزا دائم بوده و برای افراد متخصصی است که میخواهند به صورت مستقل و بدون اسپانسر ایالتی به استرالیا مهاجرت کنند.متقاضی با دریافت این ویزا میتواند در هر نقطه از استرالیا کار کند و خانواده خود را همراه بیاورد.با دریافت این ویزا شخص و خانواده او میتوانند در استرالیا اقامت ، کار یا تحصیل کنند و از مزایای مدیکر یا همان طرح درمان ملی نیز بهره مند میشوند.برای دریافت این ویزا باید امتیاز لازم را بدست آورید و حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن: برای دریافت این ویزا باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشید.
 • شغل: شغل شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد همچنین باید ارزشیابی مهارتی انجام دهید تا نشان دهید که برای کار کردن در آن شغل از مهارت کافی برخوردار هستید.لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به صورت سالانه به روز میشود.
 • دعوت: شما باید برای دریافت ویزای ۱۸۹ از طرف استرالیا دعوت شوید.اگر فرصت های شغلی برای تخصص شما وجود داشته باشد و امتیازتان به اندازه کافی بالا باشد دعوت نامه دریافت خواهید کرد.
 • امتیاز:شما باید حداقل ۶۵ امتیاز بر اساس فرم ابراز تمایل EOI داشته باشید.زمانی که دعوت میشوید تا برای ویزا اقدام کنید باید حداقل امتیاز را داشته باشید.
 • ویزاهای لغو شده: اگر در گذشته ویزای استرالیای شما لغو یا رد شده باشد ممکن است واجد شرایط شناخته نشوید.
 • زبان انگلیسی:باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید.هرچه تسلط شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری برای شما همراه خواهد داشت.

نکات لازم:

 • شما و خانواده تان باید به قوانین استرالیا پایبند باشید و از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نکنید
 • پس از صدور ویزای ۱۸۹ تا ۵ سال میتوانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد کنید.اگر در طول این ۵ سال شهروند استرالیا نشوید و بخواهید از استرالیا خارج یا وارد شوید باید ویزایی به نام ویزای بازگشت تهیه کنید.
 • زمانی که برای این ویزا اقدام میکنید و در طول مراحل میتوانید داخل یا خارج استرالیا باشید.

مراحل اخذ ویزای تخصصی ۱۸۹

مرحله اول: انتخاب مهارت
ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا انتخاب نمایید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند.

مرحله دوم: شمارش امتیاز
در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک
این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی ۱۸۹ است. شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا ۴ ماه طول می کشد.

مرحله ۴: ثبت نام در EOI
بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به ۶۵ برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.
ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله ۵: دریافت دعوت نامه
شما از سیستم EIO دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید.

مرحله ۶: اقدام برای ویزا
تا ۶۰ روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود ۳ تا ۶ ماه بعد ویزا صادر می گردد.
افرادی که دارای ویزای تخصصی ۱۸۹ هستند از چه امکاناتی برخوردارند؟
بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر شما دیگر هیچ محدودیتی برای رفت و آمد به استرالیا را ندارید و تا ۵ سال هم می توانید سیتیزن شیپ استرالیا را کسب نمایید.

کسانی که ویزای تخصصی ۱۸۹ را دارند می توانند:
در استرالیا مشغول به کار شوند.
در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام نمایند.
اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاید آن فرزند پاسپورت استرالیایی خواهد داشت.
بعد از حدود (۳سال از ۴ سال) شهروند استرالیا شود.
از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.
به مدت ۵ سال به داخل و خارج استرالیا رفت و آمد کند و از ویزای اقامت ۱۸۹ خود استفاده نماید.
همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.
وام های بلند مدت برای تحصیل خودش و خانواده اش دریافت نماید.
فرزندان او در مدرسه های رایگان استرالیا مشغول به تحصیل شوند.
برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی ۱۸۹
اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.
پاسپورتی که ۶ ماه اعتبار داشته باشد
کارت ملی فرد اصلی و همراهان
شناسنامه فرد اصلی و همراهان
عکس پاسپورتی برای فرد اصلی و همراهان
کارت پایان خدمت آقایان
مدارک تحصیلی تمام مقاطع مورد نیاز
ریز نمرات تمام مقاطع تحصیلی
رزومه
مدرک زبان آیلتس برای فرد اصلی و افراد همراه
مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی ۱۸۹

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

هزینه ویزا برای فرد اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
هزینه ویزا برای فرد همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
هزینه ویزا برای فرزندان زیر۱۸سال هر کدام ۹۴۰ دلار استرالیا
هزینه ویزا برای فرزندان بالای ۱۸سال ۱۸۷۵ دلار استرالیا

بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد.۷۵ درصد درخواست های ویزای ۱۸۹ طی ۸ ماه و ۹۰ درصد آن ها طی حداکثر ۱۰ ماه بررسی شده اند.

این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

اقامت دائم با داشتن ویزای تخصصی ۱۸۹

بعد از دریافت ویزای تخصصی ۱۸۹ می توانید به راحتی اقامت دائم استرالیا را دریافت نموده و به این کشور رفت و آمد نمایید. کار کنید، کسب درآمد داشته باشید و یا ادامه تحصیل انجام دهید. در واقع مانند یک شهروند استرالیایی باشید.
درست است که این ویزا دائمی است اما شما به مدت ۵ سال اجازه پرواز دارید و بعد از گذشت این دوره می توانید شهروند رسمی این کشور باشید. در واقع بعد از انجام اولین سفر باید به مدت ۳ الی ۴ سال در استرالیا باشید. سال آخر حداکثر ۳ ماه اجازه دارید خارج از استرالیا باشید. تمام افراد خانواده باید تک تک شهروند استرالیا شوند.
اگر موفق به دریافت سیتیزن شیب استرالیا نشدید یعنی کمتر از ۳ سال در استرالیا بودید باید برای دریافت سیتیزن شیب ۵ سال دیگر اجازه پرواز بگیرید. اخذ ویزای بازگشت به استرالیا نیز به مدت زمان اقامت در استرالیا بستگی دارد.

ویزای تخصصی ۱۹۰ چیست؟

این ویزا مانند ویزای ۱۸۹ دائم بوده و برای افرادی مناسب است که یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر آن ها باشد.تمامی شرایط این ویزا به غیر از اسپانسر با ویزای ۱۸۹ مشابه است.لازم به ذکر است اسپانسر ایالتی یا اقوام در امتیاز بندی این ویزا بین ۵ تا ۱۰ امتیاز دارد.همچنین متقاضی باید به مدت دو سال در ایالتی که اسپانسرش شده است اقامت داشته باشد و تعهداتی نسبت به آن ایالت دارد.

برای دریافت این ویزا پیشنهاد میشود با اداره ایالتی یا دولتی ایالت مورد نظر خودتان تماس بگیرید و درباره شرایط و فرآیند انتخاب افراد توسط این ایالت سوال کنید.EOI خود را از طریق SKILL SELECT همراه با جزئیات کامل شغلی و شخصی برای آن ایالت ارسال کنید تا امتیاز و رتبه شما را محاسبه کنند.اگر امتیاز شما به اندازه کافی بالا باشد و شرایط لازم را داشته باشید از طرف آن ایالت برای درخواست ویزا دعوت میشوید.

اگر دعوت شدید ۶۰ روز برای درخواست ویزای ۱۹۰ فرصت دارید.

چه شرایطی برای دریافت ویزای تخصصی ۱۹۰ استرالیا لازم است؟

رشته کاری شما در لیست مشاغل استرالیا۲۰۱۷ قرار داشته باشد.

مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید.

بیشتر از ۴۵ سال سن نداشته باشید.

نمره مدرک زبان آیلتس شما کمتر از ۶ نباشد.

حداقل امتیاز ۶۰را کسب نمایید.

مراحل اخذ ویزای تخصصی ۱۹۰

مرحله اول: انتخاب مهارت
ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا انتخاب نمایید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند. شما باید ۶۰ امتیاز را کسب کنید تا این ویزا به شما تعلق گیرد. ۵ امتیاز دیگر را نیز ایالت اسپانسر به شما خواهد داد.

مرحله دوم: شمارش امتیاز
در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک
این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی ۱۹۰ است. شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا ۴ ماه طول می کشد.

مرحله ۴: ثبت نام در EOI
بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به ۶۰ برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.

ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله ۵: درخواست دعوت نامه ویزای تخصصی ۱۹۰
متقاضی باید از یک ایالتی که رشته او در آن مورد استقبال است تقاضای اسپانسری نماید و در صورت گرفتن ۵ امتیاز مراحل دیگر را دنبال نماید.

مرحله۶: دریافت دعوت نامه ویزای تخصصی ۱۹۰
شما از سیستم EIO دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید. البته منتظر باشید تا ایالت مورد نظر ۵ امتیاز لازم را به شما بدهد.

مرحله ۷: اقدام برای ویزای تخصصی ۱۹۰
تا ۶۰ روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود۱ تا ۶ ماه بعد ویزا صادر می گردد.

با داشتن ویزای تخصصی ۱۹۰ از چه امکاناتی برخوردار خواهید بود؟

بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر شما دیگر هیچ محدودیتی برای رفت و آمد به استرالیا را ندارید. شما باید دو سال در ایالتی که اسپانسر شما شده کار و زندگی کنید البته می توانید با مذاکره به ایالت های دیگر نیز نقل مکان کنید. قانون هایی نیز وجود دارد که شما می توانید ایالت مورد نظر را تغییر دهید.

کسانی که ویزای تخصصی ۱۹۰ را دارند می توانند:

در استرالیا مشغول به کار شوند.

در سیستم پزشکی رایگان استرالیا ثبت نام نمایند.

اگر فرزندی در استرالیا به دنیا بیاید آن فرزند پاسپورت استرالیایی خواهد داشت.

بعد از حدود (۳سال از ۴ سال) شهروند استرالیا شود.

از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.

به مدت ۵ سال به داخل و خارج استرالیا رفت و آمد کند و از ویزای اقامت ۱۹۰ خود استفاده نماید.

همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.

فرزندان او در مدرسه های رایگان استرالیا مشغول به تحصیل شوند.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی ۱۹۰

اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.

پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده نفر اصلی و همراهان
کارت ملی نفر اصلی و همراهان
شناسنامه نفر اصلی و همراهان
یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
کارت پایان خدمت آقایان
مدارک تحصیلی همه مقاطع مورد نیاز
ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
رزومه فرمت رزومه برایتان ارسال می شود
مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی ۱۹۰

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای نفر همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای فرزند(ان) هر کدام ۹۲۰ دلار استرالیا
مبلغ اسپانسر ایالتی ۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا

بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد. این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

اقامت دائم با ویزای تخصصی ۱۹۰

بعضی از افراد اقامت ۲ ساله در ایالت مورد نظر را جدی نمی گیرند و در هر ایالتی که علاقه دارند مشغول زندگی می شوند ولی باید قبل از اقدام به چنین عملی با مسئولان مذاکره نمایید.
درست است که این ویزا دائمی است اما شما به مدت ۵ سال اجازه پرواز دارید و بعد از گذشت این دوره می توانید شهروند رسمی این کشور باشید. در واقع بعد از انجام اولین سفر باید به مدت ۳ الی ۴ سال در استرالیا باشید. سال آخر حداکثر ۳ ماه اجازه دارید خارج از استرالیا باشید. تمام افراد خانواده باید تک تک شهروند استرالیا شوند.
اگر موفق به دریافت سیتیزن شیب استرالیا نشدید یعنی کمتر از ۳ سال در استرالیا بودید باید برای دریافت سیتیزن شیب ۵ سال دیگر اجازه پرواز بگیرید. اخذ ویزای بازگشت به استرالیا نیز به مدت زمان اقامت در استرالیا بستگی دارد.

ویزای تخصصی ۴۸۹ چیست؟

این ویزا، ویزای موقت استرالیا است که چهار سال اعتبار دارد و با آن شما می توانید در استرالیا کار کنید، درس بخوانید، سفر کنید . ….با داشتن ۵۵ امتیاز شما می توانید اقدام به اخذ این ویزا نمایید و ۱۰ امتیاز را نیز از اسپانسر یا فامیل ایالتی خود بگیرید. شما باید ۲ سال در ایالت اسپانسر اقامت نمایید و یا یک سال در ایالتی که فامیل شما در آن مستقر هستند کار کنید. در واقع بعد از ۲ ساعت اقامت به راحتی می توانید اقامت دائم استرالیا را کسب نمایید.

این ویزا مخصوص افرادی است که تخصص دارند اما نتوانستند ویزای ۱۸۹ یا ۱۹۰ دریافت کنند یا اینکه امتیاز لازم را نداشتند.این ویزا به این افراد اجازه میدهد به مدت ۴ سال در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کند.دارندگان این ویزا شانس این را دارند که پس از دوسال اقامت در مناطق کم جمعیت در صورتی که حداقل ۱۲ ماه به صورت تمام وقت کار کرده باشند درخواست اقامت دائم کنند.برای دریافت این ویزا باید یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر شما شوند.حداقل شرایط این ویزا در بند های سن ، شغل ویزاهای لغو شده ،زبان انگلیسی و تعهدات با ویزای ۱۸۹ همسان است.این ویزا قابلیت تمدید ندارد.برای دریافت این ویزا بر اساس معیار ها باید ۶۵ امتیاز به دست آورید که با دو ویزای قبلی یکی است.

شرایط اسپانسر

 • اسپانسر شما باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد.
 • در مناطق خاص از استرالیا ساکن باشد
 • شهروند استرالیا ، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند باشد.
 • از بستگان شما یا شریک زندگی تان باشد
 • اسپانسری وی تا زمان انقضای ویزا ادامه دار باشد

توجه داشته باشید مناطق خاص با مناطق کم جمعیت تفاوت دارد.به طور مثال شهر ملبورن جزو مناطق خاص است.

اخذ این نوع ویزا دو روش دارد:

 1. اسپانسر اقامتی ایالتی که کم جمعیت است:

اگر رشته تحصیلی و کاری شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار دارد به راحتی می توانید امتیاز خود را حساب کنید. در صورتی که موفق به کسب ۵۵ امتیاز باشید می توانید اقدام به دریافت این ویزا کنید زیرا ایالت مورد نظر ۱۰ امتیاز به شما خواهد داد.

۲٫اسپانسر فامیل یا اقوام:

چنان چه رشته شما در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا قرار داشته باشد و فامیل یا اقوامی در این کشور داشته باشید می توانید با ۵۵ امتیاز ویزای خود را دریافت نمایید. ۱۰ امتیاز هم به دلیل وجود فامیل یا اقوام به شما داده خواهد شد.

چه شرایطی برای دریافت ویزای تخصصی ۴۸۹ لازم است؟

 • از ایالت مربوطه یا یکی از اقوام و فامیل های مستقر در استرالیا دعوت نامه دریافت نمایید.
 • مدرک تحصیلی خود را معادل سازی نمایید.
 • بیشتر از ۴۵ سال سن نداشته باشید.
 • نمره مدرک زبان آیلتس شما کمتر از ۶ نباشد.
 • حداقل امتیاز ۵۵ را کسب نمایید.

چه مراحلی باید برای دریافت ویزای تخصصی ۴۸۹ طی شود؟

مرحله اول: انتخاب مهارت

ابتدا باید رشته تحصیلی خود را از لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا و منطقه ی اقامت فامیل خود انتخاب نمایید. یا اگر اسپانسر شما ایالتی است از منطقه کم جمعیت رشته خود را پیدا کنید. انتخاب کردن رشته از کارهای بسیار تخصصی است. در بسیاری موارد دیده شده است که افراد با انتخاب غلط از لیست مهارت موفق به دریافت امتیاز لازم برای مهاجرت نشده اند. شما باید ۵۵ امتیاز را کسب کنید تا این ویزا به شما تعلق گیرد. ۱۰ امتیاز دیگر را نیز ایالت اسپانسر و یا اقوام خود دریافت نمایید.

مرحله دوم: شمارش امتیاز

در مرحله دوم تمام امتیازهایی که برای مهارت هایتان دریافت کرده اید مورد شمارش قرار می گیرد. سن، زبان، مدرک و سابقه کار نیز از مواردی هستند که بر روی امتیاز شما تاثیر می گذارند. شما باید برای اخذ ویزا ۶۵ امتیاز داشته باشید. اگر خودتان موفق به اخذ ۵۵ امتیاز گردید اسپانسر نیز ۱۰ امتیاز به شما خواهد داد.

مرحله سوم: ارزیابی مدارک

این مرحله از مهم ترین مراحل دریافت ویزای تخصصی ۴۸۹ است. شما باید ترجمه و مدارک معادل سازی شده ی خود را به سفارت کشور استرالیا ارسال نمایید تا بعد از بررسی ویزای شما را تایید و یا رد کنند. این مرحله حدود یک هفته تا ۴ ماه طول می کشد.

مرحله ۴: ثبت نام در EOI

بعد از بررسی شدن مدارک خود می توانید در EOI ثبت نام نمایید. در واقع امتیازهای شما محاسبه می گردد و اگر به ۵۵ برسد شما در لیست انتظار دریافت دعوت نامه قرار می گیرید. این مرحله زمان مشخص شده ای ندارد و به افراد متقاضی قبل از شما بستگی دارد.

ارزیابی مدارک و نمره مدرک زبان باید در سیستم وارد شود. در صورت کم بودن امتیاز می توانید امتیاز خود را افزایش داده و به پرونده خود اضافه نمایید. شما تنها تا قبل از دریافت دعوت نامه امکان افزایش امتیاز را دارید و بعد از دریافت دعوت نامه قادر به کسب امتیاز بیشتر نیستید.

مرحله ۵ : درخواست اسپانسر برای ویزای تخصصی ۴۸۹

 این مرحله شما باید از ایالت کم جمعیت درخواست اسپانسر شدن را نمایید. اگر فامیلی در استرالیا داشته باشید لازم به انجام این کار نیست. ایالت هایی که می توانید از آنها درخواست اسپانسری نمایید:

 ایالت استرالیای غربی

 ایالت استرالیای جنوبی

 استرالیای شمالی

  ایالت کوئینزلند

ایالت ویکتوریا

 ایالت نیوساث ولز

مرحله۶: دریافت دعوت نامه ویزای تخصصی ۴۸۹

شما از سیستم EIO دعوت نامه ای دریافت می نمایید که با آن می توانید ویزای خود را بگیرید. البته منتظر باشید تا ایالت مورد نظر ۱۰ امتیاز لازم را به شما بدهد.

مرحله ۷: اقدام برای ویزای تخصصی ۴۸۹

تا ۶۰ روز بعد از دریافت دعوت نامه می توانید تمام مدارک خود را تکمیل نمایید. فرد اصلی و افراد خانواده اش مورد تست های پزشکی و پلیسی قرار می گیرند و حدود ۶ ماه بعد ویزا صادر می گردد.

برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای تخصصی ۴۸۹

اگر مدارک خود را به صورت ترجمه ناتی به استرالیا ارسال نمایید کافی است و لازم به ارسال ترجمه ناتی و دادگستری به صورت همزمان نیست.

پاسپورت با حداقل ۶ ماه تا ۱ سال اعتبار باقی مانده نفر اصلی و همراهان
کارت ملی نفر اصلی و همراهان
شناسنامه نفر اصلی و همراهان
یک قطعه عکس پاسپورتی جدید نفر اصلی و همراهان
کارت پایان خدمت آقایان
مدارک تحصیلی همه مقاطع مورد نیاز
ریز نمرات همه مقاطع مورد نیاز
ارسال رزومه
مدرک زبان انگلیسی نفر اصلی و همراه بالای ۱۸ سال
مدارک سابقه کاری شامل بیمه و فیش حقوقی و گواهی کار و …  دقت داشته باشید که تهیه سابقه کار بسیار مهم با اهمیت است و امکان دارد به علت نا آگاهی از قوانین جدید با کوچکترین اشتباهی پرونده را در معرض رد شدن قراردهید.

هزینه های ویزای تخصصی ۴۸۹

تنها هزینه های رسمی و دولتی مهاجرت تخصصی به استرالیا بر طبق آخرین آمار اداره مهاجرت استرالیا نوشته شده است و این هزینه ها جدای هزینه ی وکیل و موسسه مهاجرتی می باشد:

مبلغ ویزا برای نفر اصلی ۳۷۵۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای نفر همراه ۱۸۷۵ دلار استرالیا
مبلغ ویزا برای فرزند(ان) هر کدام ۹۲۰ دلار استرالیا
مبلغ اسپانسر ایالتی ۰ تا ۳۰۰ دلار استرالیا

بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار استرالیا برای ارزیابی مدارک متقاضی دریافت می گردد و اگر نفر اصلی همراه داشته باشد این پول جداگانه برای همراه هم باید پرداخت گردد. این مبلغ ها را می توانید از طریق موسسه مهاجرتی معتبر به کشور استرالیا پرداخت نمایید.

دارندگان ویزای تخصصی ۴۸۹ از چه امکاناتی برخوردار می شوند؟

بعد از اخذ ویزا باید تا زمان مقرر به کشور استرالیا سفر کنید تا اجازه پرواز باطل نگردد. بعد از انجام اولین سفر می توانید رفت و آمد به استرالیا را ندارید. شما باید دو سال در ایالتی که اسپانسر شما شده کار و زندگی کنید و بعد از اتمام دوره ی مورد نظر به هر ایالتی که تمایل دارید مهاجرت نمایید.

کسانی که ویزای تخصصی ۴۸۹ را دارند می توانند:

 • در استرالیا مشغول به کار شوند.
 • از وام خرید خانه در استرالیا استفاده نماید.
 • همسر و فرزندان او هم می توانند در استرالیا اقامت نمایند.
 • به شما اجازه میدهد به مدت ۴ سال در استرالیا اقامت کنید البته اقامت بسته به نوع اسپانسر در مناطق کم جمعیت یا خاص مجاز است.
 • تا زمانی که ویزا اعتبار دارد نامحدود به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
 • در صورتی که واجد شرایط باشید برای اقامت دائم درخواست دهید.

اقامت دائم با ویزای تخصصی ۴۸۹
بعد از سپری کردن مدت زمان ۲ ساله کار و اقامت در محدوده ایالت اسپانسر شما می توانید برای اقامت دائم اقدام به دریافت ویزای ۸۸۷ نمایید. در این مرحله بعد از بررسی امتیازهای دیگر اقامت دائم به شما تعلق خواهد گرفت.

استرالیا کشوری توسعه یافته در نیمکره جنوبی و ششمین کشور پهناور دنیا است.جمعیت استرالیا ۲۵٫۳۶۷٫۰۰۰ نفر بوده و زبان ملی این کشور انگلیسی است ولی در قانون اساسی رسمیتی برای آن در نظر گرفته نشده است.پایتخت استرالیا شهر کانبرا است و سیدنی و ملبورن دو شهر بزرگ این کشور می باشد.استرالیا دین رسمی ندارد و قانون اساسی بر پایه دین ندارد.استرالیا بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی در رتبه هفدهم دنیا قرار دارد.واحد پول رسمی این کشور دلار استرالیا می باشد.اقتصاد این کشور بر پایه بازرگانی و کشاورزی میباشد.همچنین این کشور دارای معادن فراوان است.محصولات اصلی استرالیا پنبه ، نیشکر ، گوشت و غلات می باشد.با توجه به اینکه شرایط کاری در استرالیا جزو بهترین کشور های دنیا است و کار در این کشور دستمزد مناسبی دارد و همچنین شرایط کلی کشور استالیا مقصد مناسبی برای کار محسوب میشود.نرخ بیکاری در استرالیا به طور متوسط ۴٫۹درصد اعلام شده است که در شرایط کنونی که بسیاری از کشور ها در بحران کاری به سر میبرند نرخ بسیار مناسبی می باشد.

استرالیا

انواع ویزاهای کاری استرالیا

کشور استرالیا انواع ویزاهای کاری متفاوتی با شرایط متفاوت دارد که هر متقاضی میتواند بر اساس شرایط خود یکی از آن هارا انتخاب کند.در محتوای زیر تمامی ویزاهای کاری استرالیا قید شده است.

اقامت دائم

نام ویزا  کد ویزا
اقامت دائم با اسپانسر شغلی استرالیا

ویزای ۱۸۶ استرالیا

اقامت دائم با حمایت کارفرما در مناطق کم جمعیت

ویزای ۱۸۷ استرالیا

ویزای مهارتی استرالیا به صورت مستقل

ویزای ۱۸۹ استرالیا

ویزای مهارتی استرالیا با اسپانسر ایالتی

ویزای ۱۹۰ استرالیا

اقامت موقت

نام ویزا کد ویزا
ویزای کاری موقت برای متخصصان

ویزای ۴۰۰ استرالیا

ویزای اقامت موقت ویژه فارغ التحصیلان دانشگاه های خاص

ویزای ۴۷۶ استرالیا

ویزای اقامت موقت ویزه فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا

ویزای ۴۸۵ استرالیا

ویزای موقت تخصصی ویژه مناطق کم جمعیت یا اسپانسر فامیلی

ویزای ۴۸۹ استرالیا

اقامت کاری استرالیا

همانطور که ذکر کردیم کشور استرالیا در قالب های مختلفی اقدام به جذب نیروهای کاری متخصص از مهاجران میکند.قوانین مهاجرتی استرالیا در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است و در حال حاضر مهاجرت کاری به استرالیا برای ایرانیان از طریق سه ویزای ۱۸۹ ، ۱۹۰ و ۴۹۰ امکان پذیر است.ویزای ۴۸۹ به صورت موقت بوده و قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم را دارد.

ویزای کاری ۱۸۹

این ویزا دائم بوده و برای افراد متخصصی است که میخواهند به صورت مستقل و بدون اسپانسر ایالتی به استرالیا مهاجرت کنند.متقاضی با دریافت این ویزا میتواند در هر نقطه از استرالیا کار کند و خانواده خود را همراه بیاورد.با دریافت این ویزا شخص و خانواده او میتوانند در استرالیا اقامت ، کار یا تحصیل کنند و از مزایای مدیکر یا همان طرح درمان ملی نیز بهره مند میشوند.برای دریافت این ویزا باید امتیاز لازم را بدست آورید و حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

 • سن: برای دریافت این ویزا باید کمتر از ۴۵ سال سن داشته باشید.
 • شغل: شغل شما باید در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا موجود باشد همچنین باید ارزشیابی مهارتی انجام دهید تا نشان دهید که برای کار کردن در آن شغل از مهارت کافی برخوردار هستید.لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا به صورت سالانه به روز میشود.
 • دعوت: شما باید برای دریافت ویزای ۱۸۹ از طرف استرالیا دعوت شوید.اگر فرصت های شغلی برای تخصص شما وجود داشته باشد و امتیازتان به اندازه کافی بالا باشد دعوت نامه دریافت خواهید کرد.
 • امتیاز:شما باید حداقل ۶۵ امتیاز بر اساس فرم ابراز تمایل EOI داشته باشید.زمانی که دعوت میشوید تا برای ویزا اقدام کنید باید حداقل امتیاز را داشته باشید.
 • ویزاهای لغو شده: اگر در گذشته ویزای استرالیای شما لغو یا رد شده باشد ممکن است واجد شرایط شناخته نشوید.
 • زبان انگلیسی:باید تسلط کافی بر زبان انگلیسی داشته باشید.هرچه تسلط شما بیشتر باشد امتیاز بیشتری برای شما همراه خواهد داشت.

نکات لازم:

 • شما و خانواده تان باید به قوانین استرالیا پایبند باشید و از لحاظ امنیتی مشکلی ایجاد نکنید
 • پس از صدور ویزای ۱۸۹ تا ۵ سال میتوانید بدون محدودیت به استرالیا رفت و آمد کنید.اگر در طول این ۵ سال شهروند استرالیا نشوید و بخواهید از استرالیا خارج یا وارد شوید باید ویزایی به نام ویزای بازگشت تهیه کنید.
 • زمانی که برای این ویزا اقدام میکنید و در طول مراحل میتوانید داخل یا خارج استرالیا باشید.

امتیاز بندی کلی ویزای ۱۸۹

معیار سنجش

امتیاز

معیار سنجش

امتیاز

سن ۱۸ تا ۲۴ سال

۲۵

سن ۲۵ تا ۳۲ سال

۳۰

سن ۳۳ تا ۳۹ سال

۲۵

سن ۴۰ تا ۴۴ سال

۱۵

مدرک تحصیلی معادل دکترای استرالیا

۲۰

مدرک تحصیلی معادل کارشناسی استرالیا

۱۵

مدرک تخصیلی معادل کاردانی استرالیا

۱۰

مدرک دوره مرتبط با تخصص

۱۰

سابقه کاری استرالیا ۱ تا ۲ سال

۵

سابقه کاری استرالیا ۳ تا ۴ سال

۱۰

سابقه کاری استرالیا ۵ تا ۷ سال

۱۵

سابقه کاری استرالیا ۸ تا ۱۰ سال

۲۰

سابقه کاری ۳ تا ۴ سال

۵

سابقه کاری ۵ تا ۷ سال

۱۰

سابقه کاری ۸ تا ۱۰ سال

۱۵

امتیاز کلی همسر

۵

تسلط به زبان انگلیسی خوب

۱۰

تسلط به زبان انگلیسی عالی

۲۰

تسلط به زبان غیر انگلیسی

۵

تحصیل در مناطق کم جمعیت استرالیا

۵

تحصیل یک مقطع تحصیلی در استرالیا

۵

صلاحیت تخصصی تحصیلی پژوهشی

۵

امتیاز بندی زبان انگلیسی

آزمون

معیار قابل قبول

معیار خوب

معیار عالی

IELTS

حداقل نمره ۶ در چهار مهارت

حداقل نمره ۷ در چهار مهارت

حداقل نمره ۸ در چهار مهارت

TOEFL

حداقل نمره ۱۲شنیداری ، ۱۳خواندن ، ۲۱ نوشتاری، ۱۸ گفتاری

حداقل نمره ۲۴شنیداری، ۲۴خواندن، ۲۷نوشتاری، ۲۳گفتاری

حداقل نمره ۲۸شنیداری، ۲۹خواندن، ۳۰نوشتاری، ۲۶گفتاری

OET

نمره B در هر چهار بخش آزمون

حداقل نمره B در هر چهار بخش آزمون

نمره A  در هر چهار بخش آزمون

PTE

حداقل نمره ۵۰ در چهار مهارت

حداقل نمره ۶۵ در چهار مهارت

حداقل نمره ۷۹ در چهار مهارت

CAE

حداقل نمره ۱۶۹ در چهار مهارت

حداقل نمره۱۸۵ در چهار مهارت

حداقل نمره ۲۰۰ در چهار مهارت

 امتیاز

۰

۱۰

۲۰

هزینه ها و زمان پروسه درخواست ویزای ۱۸۹

هزینه این ویزا برای شخص متقاضی ۳۷۵۵ دلار استرالیا و برای همسر در صورت وجود ۱۸۷۵ دلار استرالیا می باشد.همچنین برای فرزند زیر ۱۸ سال ۹۴۰ دلار استرالیا و برای فرزند بالای ۱۸ سال ۱۸۷۵ دلار استرالیا باید بپردازید.۷۵ درصد درخواست های ویزای ۱۸۹ طی ۸ ماه و ۹۰ درصد آن ها طی حداکثر ۱۰ ماه بررسی شده اند.

مزایای کلی ویزای ۱۸۹

 • میتوانید به صورت دائمی در استرالیا اقامت کنید
 • در استرالیا کار کنید و درس بخوانید
 • ار خدمات درمان و بهداشت رایگان بهره مند شوید
 • برای اخذ اقامت دائم برای اقوام خود اسپانسر شوید
 • برای ۵ سال به استرالیا رفت و آمد داشته باشید
 • در صورت دارا بودن شرایط برای شهروندی استرالیا درخواست دهید

ویزای کاری ۱۹۰

این ویزا مانند ویزای ۱۸۹ دائم بوده و برای افرادی مناسب است که یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر آن ها باشد.تمامی شرایط این ویزا به غیر از اسپانسر با ویزای ۱۸۹ مشابه است.لازم به ذکر است اسپانسر ایالتی یا اقوام در امتیاز بندی این ویزا بین ۵ تا ۱۰ امتیاز دارد.همچنین متقاضی باید به مدت دو سال در ایالتی که اسپانسرش شده است اقامت داشته باشد و تعهداتی نسبت به آن ایالت دارد.

برای دریافت این ویزا پیشنهاد میشود با اداره ایالتی یا دولتی ایالت مورد نظر خودتان تماس بگیرید و درباره شرایط و فرآیند انتخاب افراد توسط این ایالت سوال کنید.EOI خود را از طریق SKILL SELECT همراه با جزئیات کامل شغلی و شخصی برای آن ایالت ارسال کنید تا امتیاز و رتبه شما را محاسبه کنند.اگر امتیاز شما به اندازه کافی بالا باشد و شرایط لازم را داشته باشید از طرف آن ایالت برای درخواست ویزا دعوت میشوید.اگر دعوت شدید ۶۰ روز برای درخواست ویزای ۱۹۰ فرصت دارید.

ویزای کاری ۴۸۹

این ویزا مخصوص افرادی است که تخصص دارند اما نتوانستند ویزای ۱۸۹ یا ۱۹۰ دریافت کنند یا اینکه امتیاز لازم را نداشتند.این ویزا به این افراد اجازه میدهد به مدت ۴ سال در مناطق کم جمعیت استرالیا کار و زندگی کند.دارندگان این ویزا شانس این را دارند که پس از دوسال اقامت در مناطق کم جمعیت در صورتی که حداقل ۱۲ ماه به صورت تمام وقت کار کرده باشند درخواست اقامت دائم کنند.برای دریافت این ویزا باید یکی از ایالت ها یا اقوام اسپانسر شما شوند.حداقل شرایط این ویزا در بند های سن ، شغل ویزاهای لغو شده ،زبان انگلیسی و تعهدات با ویزای ۱۸۹ همسان است.این ویزا قابلیت تمدید ندارد.برای دریافت این ویزا بر اساس معیار ها باید ۶۵ امتیاز به دست آورید که با دو ویزای قبلی یکی است.

شرایط اسپانسر

 • اسپانسر شما باید ۱۸ سال یا بیشتر داشته باشد.
 • در مناطق خاص از استرالیا ساکن باشد
 • شهروند استرالیا ، مقیم دائم استرالیا یا شهروند نیوزلند باشد.
 • از بستگان شما یا شریک زندگی تان باشد
 • اسپانسری وی تا زمان انقضای ویزا ادامه دار باشد

توجه داشته باشید مناطق خاص با مناطق کم جمعیت تفاوت دارد.به طور مثال شهر ملبورن جزو مناطق خاص است.

مزایای ویزای کاری۴۸۹

 • به شما اجازه میدهد به مدت ۴ سال در استرالیا اقامت کنید البته اقامت بسته به نوع اسپانسر در مناطق کم جمعیت یا خاص مجاز است.
 • تا زمانی که ویزا اعتبار دارد نامحدود به استرالیا رفت و آمد داشته باشید.
 • در صورتی که واجد شرایط باشید برای اقامت دائم درخواست دهید