کار در سنگاپور

مهاجرت کاری به کشور سنگاپور

با توجه به پیشرفت روز افزون و رو به رشد کشور سنگاپور در سالهای اخیر، کار در سنگاپور نیز نظر متقاضیان زیادی را به خود جلب کرده.

کار در سنگاپور با توجه به اینکه این کشور دارای رونق اقتصادی بالایی می باشد و همچنین یکی از مراکز بزرگ تجاری برای داد و ستد کالا بین کشورهای جهان می باشد مزیت های بیشماری را برای اشخاص به همراه خواهد داشت. البته باید توجه داشت که این راه بی زحمت نبوده و ملزومات خاص خود را طلب میکند. در این مقاله نگاهی اجمالی به پروسه کار در سنگاپور خواهیم داشت.

اطلاعات بیشتر

شناخت سنگاپور

کار در سنگاپور

کشور سنگاپور به عنوان کشوری آسیایی توانسته در این روزها جای خود را به خوبی در بازار اقتصاد جهانی پیدا کند و تبدیل به بزرگترین بندر تجاری جهان شود.

نیروی کار ماهر آن ، سرمایه گذاری های کشورهای خارجی ، صادرات زیاد به کشورهای مختلف و فساد کم در بازارهایی اقتصادی از جمله مزیت های اقتصادی اسن جزیره کوپک در میانه آسیا است.

نرخ بیکاری کمتر از 3 درصد و اهمیت بالای بنادر این کشور نیز از دیگر مزیت های این کشور قدرتمند اقتصادی است که با سرعت روز افزون مسیر پیشرفت را در پیش گرفته است. این نکته قابل توجه است که این کشور همه ساله تعداد زیادی متقاضی از طریق نیروی کار ماهر آن ، سرمایه گذاری های کشورهای خارجی ، صادرات زیاد به کشورهای مختلف و فساد کم در بازارهایی اقتصادیکار در سنگاپور به خود جذب میکند.


مشاغل مورد نیاز جهت کار در سنگاپور

با توجه به اینکه سنگاپور جزء چند کشور برتر دنیا از لحاظ صنعت و اقتصاد می باشد و این رونق روز به روز در حال بیشتر شدن است، پس بازار کار در سنگاپور در اکثر رشته ها رونق خوبی خواهد داشت.

کار در سنگاپور
 • مهندسی نرم افزار
 • مدیر بازار یابی
 • حسابدار حرفه ای
 • مهندس مکانیک
 • مدیر اجرایی
 • متخصصین فروش
 • متخصصین امور مالی
 • توسعه دهنده نرم افزار و برنامه نویس
 • تکنسین های فنی و مهندسی


افرادی که به دنبال شرایط کاری مناسب و همچنین موقعیت کاری مناسب هستند باید تخصص و تحصیلات در زمینه شغلی خود داشته و همچنین باید از میزان حقوق، نرخ بیکاری و مشاغل مورد نیاز آن کشور نیز اطلاعات دقیق داشته باشند. چنین سطح بالایی از رفاه و امنیت در کنار  اقتصاد بسیار قدرتمند می تواند مزایای بسیاری برای متقاضی داشته باشد. دیگر مزایای کار در سنگاپور عبارتند از:

 • بالاترین استاندارهای جهانی برای زندگی و کار
 • قانونمندی و نظام اجتماعی قدرتمند و سازمان یافته در کنار زیر ساخت ها و خدمات عمومی ، بهداشت و درمان و آموزش در کشور سنگاپور
 • با توجه به شاخص جهانی گذرنامه (Passport Index) ، قدرتمندترین گذرنامه دنیا را در اختیار کشور سنگاپور است. با گذرنامه سنگاپوری امکان سفر به بیش از ۱۷۰ کشور از جمله کشورهای اروپایی ،استرالیا ، چین ، امریکا و کانادا وجود دارد .

انواع ویزای کاری سنگاپور

کار در سنگاپور

تمام اتباع خارجی‌ که متقاضی کار در سنگاپور هستند الزاما باید اجازه کار این کشور را دریافت کنند تا بتوانند به طور قانونی در این کشور مشغول به کار شوند. انواع مختلفی از ویزای کار سنگاپور وجود دارد که با توجه به سطح مهارت حرفه‌ای و شرایط شخصی شما تقسیم بندی میشوند. انواع ویزای کار سنگاپور را میتوانید در فهرست های زیر مشاهده کنید.

 • ویزای استخدام(EP)
 • ویزای کارآفرینی(EntrePass)
 • ویزای استخدام شخصی(PEP)

شرایط برای دریافت ویزاهای کار در سنگاپور برای اتباع کشور های مختلف متفاوت خواهد بود که ما در این مقاله شرایط برای ایرانیان را بررسی خواهیم کرد.


ویزای استخدام(EP)

مختص مدیران و متخصصان حرفه‌ای است و متقاضی کار در سنگاپور با این نوع از ویزا باید حداقل 3600 دلار سنگاپور در ماه داشته باشد و مدارک قابل قبولی ارائه دهد. مدت اعتبار این نوع ویزا 1 تا 2 ساله است و قابل تمدید خواهد بود.


ویزای کارآفرینی (EntrePass)

این نوع از ویزا برای کارآفرینان واجد شرایطی که مایل به شروع کسب و کار جدید در سنگاپور هستند است و. مدت اعتبار این ویزا 1 سال و قابل تمید است.


ویزای استخدام شخصی (PEP)

مختص دارندگان ویزای استخدام یا متقاضیان حرفه‌ای خارجی با درآمد بالا است، این ویزا وابسته به کارفرما نیست و 5 سال اعتبار دارد و قابل تمدید هم نیست و نسبت به ویزای استخدام انعطاف بیشتری دارد.


انواع ویزای کار سنگاپور برای نیروی کار ماهر

ویزای کار برای نیروی کار خارجی، ویزای کار برای نیروی کار خارجی داخل کشور، ویزای کار برای پرستار کودک، ویزای کار برای هنرمندان نمایشی، ویزای S.

ویزای کار سنگاپور برای کارآموزان و دانش‌آموزان

ویزای استخدامی کارآموزی، ویزای کار و تعطیلات(تحت برنامه تعطیلات کاری)، ویزای کار کارآموزی.

ویزای کار در سنگاپور برای خانواده:

ویزای بستگان، ویزای ملاقات بلند مدت(Visit Pass)، ویزای موافقت نامه تایید شده، ویزای موافقت نامه.

استثنائات و اجازه کار در سنگاپور برای کسانی که دارای Visit Pass هستند:  ویزای کار متفرقه، ویزای معافیت های معاف از ویزای کار، کار معاف از ویزای کار برای دانشجویان خارجی، ویزای کار برای صاحبان ویزای ملاقات طولانی مدت.


به علت مفصل بودن و حجم زیاد توضیحات در مقاله ی مهاجرت کاری به سنگاپور به طور کامل درباره ویزاهای ذکر شده توضیح داده خواهد شد.


مدارک مورد نیاز جهت ویزای کار در سنگاپور

در صورتی که متقاضی کار در سنگاپور هستید این نکته قابل توجه است که هر نوع از ویزای کاری سنگاپور مدارک خاص خود را طلب میکنند، اما بطور کلی برای ویزای EP یا S رفرمای شما باید بعضی مدارک را از طرف شما ارسال کند. این مدارک عبارتند از:

سنگاپور
 • یک کپی از صفحات گذرنامه
 • اسناد ثبتی کسب و کار
 • مدرکی برای اثبات صلاحیت شما، مثل مدرک تحصیلی

برای ویزای EP: درخواست های آنلاین3 هفته و درخواست های دستی 8 هفته زمان خواهد برد

برای ویزای S: در بیشتر موارد 3 هفته

برای ویزاهای EntrePass: در بیشتر موارد 8 هفته طول میکشد

هزینه درخواست ویزای EP / EntrePass: هفتاد دلار و برای صدور 150 دلارخواهد بود.

هزینه درخواست ویزای S-Pass شصت دلار و برای صدور 80 دلار خواهد بود.


متوسط درآمد ها در سنگاپور

این نکته در باره کار در سنگاپور قابل توجه است که میزان حقوق افراد با توجه به صلاحیت هایی مانند میزان تحصیلات متغیر خواهد بود. در بازار کار در سنگاپور داشتن مدرک کارشناسی ارشد منجر به افزایش 29 درصدی سطح حقوق کارکنان می شود. به لحاظ سابقه کاری نیز افراد دارای بالای 5 سال تجربه کار تخصصی می توانند از افزایش 36 درصدی سطح حقوق بهره مند شوند. این نکته نیز قابل ذکر است که اختلاف درآمد بین مردان و زنان در سنگاپور در پایین ترین سطح یعنی 5 در صد به نفع مردان است.

افزایش حقوق در سالهای اخیر در سنگاپور رو به رشد بوده، است. به عبارتی میانگین درآمدی سال 2018 از حدود 8150 دلار سنگاپور به حدود 8360 دلار سنگاپور در سال 2019 افزایش یافته است تا اینکه به 8520 دلار سنگاپور سال 2020 رسیده است.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت کاری به سنگاپور

تحصیل در سنگاپور

ویزای کار آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید