کار در ژاپن

کار در ژاپن

کار در ژاپن، یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور صنعتی و توسعه یافته است و از این طریق می توانید در مدت کوتاهی، اقامت دائم ژاپن را دریافت کنید و پس از 10 سال زندگی و کار در ژاپن، به پاسپورت معتبر ژاپنی که در حال حاضر، رتبه اول جهان را از آن خود کرده است، دست یابید.

اطلاعات بیشتر
کار در ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای صنعتی و توسعه یافته است که از گذشته تا به امروز میزبان بسیاری از کارگران و متخصصان در زمینه های م ختلف بوده و هست. کار در ژاپن از طریق ویزای کاری امکان پذیر است و افراد از طریق پیدا کردن شغل می توانند به این کشور مهاجرت کنند و با رعایت الزامات تعیین شده، اقامت دائم ژاپن را دریافت نمایند. به طور کلی، ژاپن از آن دسته کشورهایی است که برای کار و سرمایه گذاری و تجارت بسیار ایده آل است و اگر مسیر درستی را در پیش بگیرید، کار در ژاپن، سودآوری زیادی را به همراه خواهد داشت. ولی کار کردن در ژاپن، مستلزم اخذ ویزای کاری ژاپن است و این کار چندان ساده ای نیست، چرا که برای کار کردن در ژاپن باید یک پیشنهاد کاری از کارفرمای ژاپنی داشته باشید و از آنجایی که این کشور یکی از کشورهای پر‌جمعیت جهان با بیش از 120 میلیون نفر است، پیدا کردن شغل در این کشور کمی دشوار است.

در این مقاله، قصد داریم اطلاعات جامعی درباره کار در ژاپن در سال 2020 را در اختیار شما قرار دهیم و شما را با انواع ویزای کاری ژاپن، مزایای آن و چگونگی درخواست برای کار در ژاپن، آشنا کنیم. گروه مهاجرتی اپلای من، با سالها تجربه در زمینه اخذ ویزای کار در ژاپن، افتخار این را دارد که با ارائه مشاوره های صحیح، شما عزیزان را در مسیر درست هدایت کند. اگر قصد مهاجرت کاری به ژاپن را دارید، همین حالا با کارشناسان این گروه تماس بگیرید.


مهاجرت کاری به ژاپن 2020

شرایط کلی برای دریافت ویزای کاری

همانطور که گفته شد، کار در ژاپن تنها برای کسانی امکان پذیر است که دارای پیشنهاد کاری و یا دعوتنامه از طرف یک کارفرما و یا شرکت و سازمان ژاپنی باشند. به عبارتی، متقاضی کار در ژاپن با داشتن دعوتنامه ژاپنی قادر به درخواست ویزای کاری ژاپن خواهد بود. علاوه بر این، متقاضی کار در ژاپن باید تمامی شرایط و الزامات تعیین شده را رعایت کند تا در نهایت موفق به دریافت ویزای کاری گردد. نکته قابل توجه برای کار در ژاپن این است که، متقاضی در یک زمان، نمی تواند برای ویزای کاری و نوع دیگری از ویزا، مانند ویزای همراه درخواست دهد و تنها یکی از انواع ویزای ژاپن را می تواند درخواست کند. در حال حاضر، قوانین ویزای کار ژاپن، تنها به افراد دارای تخصص و مهارت حرفه ای، امکان دریافت ویزا و فعالیت شغلی را می دهد.


مزایای ویزای کاری ژاپن

دریافت ویزای کاری و کار در ژاپن، مزایای زیادی دارد که یکی از مهمترین آنها، اخذ اقامت دائم ژاپن پس از چند سال زندگی و فعالیت شغلی در این کشور است. افراد با داشتن ویزای کاری می توانند به فعالیت های متعدد و کسب و کارهای سودآور بپردازند، ویزای کاری ژاپن، 5 ساله و قابل تمدید است و در این مدت، افراد می توانند پرونده مربوط به مهاجرت به ژاپن را به جریان بیندازند. همسر دارنده ویزای کار ژاپن، تحت شرایط خاصی، می تواند به صورت تمام وقت در این کشور، فعالیت کند و والدین او نیز تحت شرایط خاصی، می توانند از طریق ویزای خانوادگی به ژاپن بیایند.


قوانین مربوط به ویزای کاری ژاپن

بر اساس قوانین اداره کار ژاپن، تنها، افرادی که دارای اقامت دائم ژاپن هستند و یا همسر یا یکی از والدین آنها، ژاپنی یا شهروند این کشور است، می توانند به صورت تمام وقت و آزاد، در مشاغل مختلف، مشغول به کار شوند. استادان دانشگاه و معلمان، محققان، وکلای دادگستری و افرادی که از طریق سرمایه گذاری و یا کارآفرینی، ویزای کاری دریافت کرده اند، تنها اجازه فعالیت در یک سری مشاغل خاص را دارند. همچنین پزشکان، پرستاران و افرادی که در زمینه های پزشکی دارای تخصص هستند، تنها می توانند در مشاغل مرتبط با رشته های پزشکی، کار کنند. توجه داشته باشید، به طور کلی افرادی که ویزای کاری دارند، بعد از ورود به خاک ژاپن، باید از اداره مهاجرت محلی، مجوز رسمی کار در ژاپن را دریافت و سپس شروع به کار نمایند.

افراد با ویزای توریستی و کسانی که برای فعالیت های فرهنگی وارد ژاپن شده اند، دانشجویان کالج و دبیرستان، تنها تحت شرایط خاصی، به صورت محدود می توانند فعالیت کنند. این افراد نیز باید از اداره مهاجرت محلی، مجوز رسمی کار دریافت نمایند، بدون دریافت این مجوز، افراد حق کار کردن در ژاپن را ندارند. توجه داشته باشید، اگر ویزای کاری شما، منقضی شود، حق داشتن شغل از شما سلب خواهد شد. اگر با ویزای دیگری غیر از ویزای کاری، مشغول به کار شوید، این کار، غیر‌قانونی محسوب می شود و مشمول مجازات کیفری خواهید شد.


شرایط اخذ ویزای کاری ژاپن

برای اینکه واجد شرایط اخذ ویزای کاری و کار در ژاپن باشید، باید: دارای مدرک دانشگاهی در رشته ای باشید که تقاضای کار در ژاپن برای آن وجود دارد، دارای حداقل ۱۰ سال سابقه کاری حرفه ای در مشاغل مهندسی یا حداقل ۳ سال سابقه ی حرفه ای در فعالیت های بین المللی باشید، اقدام به سرمایه گذاری در ژاپن با حداقل 5 میلیون ین، معادل 46 هزار دلار آمریکا نمایید. اگر چنین شرایطی دارید، می توانید به راحتی ویزای کار در ژاپن را دریافت کرده و در این کشور به فعالیت بپردازید. گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن صدها پرونده موفق در زمینه سرمایه گذاری و ویزای کار در ژاپن، از زمان درخواست ویزای کاری تا ورود به این کشور و استقرار در شغل مورد نظر، در کنار شما عزیزان خواهد بود.


انواع ویزای کاری ژاپن

کار در ژاپن

به طور کلی، ویزای کار ژاپن برای افرادی از قبیل: استادان و معلمان، هنرمندان، مدیران سرمایه گذار و تاجران، روزنامه نگاران، خدمات حقوقی و حسابداری، خدمات درمانی، محققین، مربیان، مهندسین، کارگران ماهر مانند آشپزها، متخصصین علوم انسانی و خدمات بین المللی و همچنین کارمندان انتقالی شرکتهایی که در ژاپن شعبه دارند، صادر می شود. در ادامه انواع مختلف ویزاهای کاری را مورد بررسی قرار می دهیم:

ویزای کاری برای افراد ماهر:

متقاضیان کار در ژاپن برای واجد شرایط بودن این نوع ویزا، باید دارای مدرک تحصیلی و سابقه کاری حرفه ای در مشاغل مورد نیاز ژاپن داشته باشند و حداقل امتیاز برای دریافت این ویزا برای متقاضیان، 70 امتیاز است که بر اساس رزومه کاری و تحصیلی افراد تعیین می شود. این نوع ویزای کاری، 5 ساله است و فرد، بعد از 5 سال زندگی و فعالیت شغلی به صورت مستمر، می تواند درخواست اقامت دائم دهد. با دریافت این ویزا، متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان وابسته خود، درخواست ویزای همراه دهد.

ویزای کار موقت ۳ماهه:

نوع دیگر از ویزای کار در ژاپن وجود دارد که 3 ماهه است و به ویزای Working holiday معروف است که به واسطه آن، افراد می توانند به مدت 3 ماه در ژاپن، کار کنند. این ویزا را شهروندان کشورهای کانادا، استرالیا، انگلستان، نیوزیلند، فرانسه، آلمان، دانمارک، تایوان و هنگ کنگ و کره جنوبی می توانند درخواست دهند. البته اتباع سایر کشورها نیز می توانند آن را درخواست دهند، ولی برای تمدید آن، باید به کشور خود بازگردند و از آنجا، درخواستی دوباره برای ویزای کار موقت نمایند. در صورت داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای ژاپنی، می توانید، ویزا را در خاک این کشور تمدید کنید.


ویزای کاری با جاب آفر

اگر قصد مهاجرت کاری به ژاپن را دارید، باید به فکر دریافت یک پیشنهاد کاری معتبر از طرف یک کارفرمای ژاپنی که می تواند یک شخص یا سازمان باشد، باشید تا از این طریق بتوانید برای اخذ ویزای کار در ژاپن اقدام کنید. این نوع ویزای کاری برای مدت 3 سال صادر می شود و قابل تمدید است. اگر بتوانید ویزای خود را تمدید کنید و 5 سال پیاپی در این کشور کنید، قادر به اخذ اقامت دائم ژاپن از طریق این نوع ویزا خواهید بود.

مشاغل مورد نیاز در ژاپن:

برخی از مشاغل مورد نیاز در این کشور برای صدور ویزای کاری، عبارتند از: بیشتر مشاغل فنی و مهندسی از جمله مهندسی آی تی، مکانیک، عمران و مشاغل مرتبط با فیزیک و علوم پایه، مشاغل مرتبط با رشته های علوم انسانی از قبیل: اقتصاد، حقوق و بیشتر رشته های مدیریت. متقاضیان برای واجد شرایط بودن کار در ژاپن، باید مدرک دانشگاهی، رشته های فوق الذکر را به همراه حداقل 10 سال سابقه کار حرفه ای داشته باشند.


مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری ژاپن

حداقل مدارک لازم برای دریافت ویزای کاری ژاپن، عبارتند از: فرم تکمیل شده ویزای کار، پاسپورت معتبر، ترجمه انگلیسی مدارک، یک قطعه عکس رنگی با پشت زمینه روشن، نامه پیشنهاد کاری و دعوتنامه کارفرمای ژاپنی. در صورتی که واجد شرایط دریافت این نوع ویزا باشید و مدارک را به صورت کامل ارائه دهید، در کمتر از یک سال، می توانید به ژاپن مهاجرت کنید و مشغول به کار شوید.

با توجه به مطالب بالا، اگر واجد شرایط دریافت ویزای کاری ژاپن هستید و قصد دارید به ژاپن مهاجرت کنید، می توانید از طریق وب سایت گروه مهاجرتی اپلای من، فرم ارزیابی رایگان را پر کنید و برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان، با کارشناسان متخصص این گروه تماس بگیرید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

مهاجرت به سنگاپور

شرایط تحصیل در آلمان

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید