ژاپن

راهنمای دریافت انواع اقامت ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طرق مختلفی امکان پذیر است. در صورت مهاجرت به این کشور متمدن و توسعه یافته، پس از 5 سال می توانید برای اخذ اقامت دائم آن، درخواست نمایید. ژاپن، یکی از مهمترین کشورهای صنعتی و پیشرفته جهان است که پاسپورت آن در سال 2019 و 2020، به عنوان قدرتمندترین پاسپورت دنیا، بدون هیچ رقیبی، معرفی و شناخته شد. 

اطلاعات بیشتر

مهاجرت به ژاپن

ژاپن یکی از کشورهای شرق آسیا است که با دریای ژاپن از غرب و اقیانوس آرام از شرق، مرز مشترک دارد و در امتداد دریای اختسک و دریای شرقی چین از شمال به جنوب گسترده شده است. در ژاپن، 6800 هزار جزیره وجود دارد که پنج جزیره اصلی آن، از شمال به جنوب، عبارتند از: هوکایدو، هونشو، شیکوکو، کیوشو و اوکیناوا و توکیو پایتخت و پرجمعیت ترین شهر این کشور است. از دیگر شهرهای بزرگ ژاپن می توان به: اوزاکا، ناگویا و فوکوئوکا اشاره کرد. مهاجرت به ژاپن، از دیرباز، مورد توجه مردم از سراسر جهان و بخصوص ایرانیان بوده و هنوز هم بسیاری از افراد، مهاجرت به ژاپن را به مهاجرت به کشورهای غربی ترجیح می دهند. ژاپن، به معنای خاستگاه خورشید است و به همین دلیل آن را “سرزمین طلوع خورشید” یا “سرزمین خورشید تابان” می نامند، نامی که واقعاً برازنده این کشور است. تحول گسترده از تاریکی به نور از طریق تلاش های عظیم مردم آن که با استقامت و اخلاق کاری خود، ژاپن را پس از جنگ جهانی دوم، از یک ویرانه به یکی از بزرگترین و مهمترین کشورهای جهان تبدیل کرد.

در این مقاله، می خواهیم بهترین روش های مهاجرت به ژاپن در سال 2020 را به شما عزیزان معرفی کنیم. اگر به فکر مهاجرت به ژاپن هستید، با کارشناسان گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از تجربیات چندین ساله این گروه در زمینه مهاجرت به ژاپن، استفاده نمایید.


شرایط مهاجرت به ژاپن 2020

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن از روش های مختلفی از قبیل: کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر است و افراد، از این طریق می توانند ابتدا اقامت موقت و پس از چند سال، تحت شرایطی خاص و با رعایت الزاماتی که دولت ژاپن تعیین کرده است، اقامت دائم و شهروندی این کشور را دریافت کنند. در صورتی که دارای تخصص و مهارت خاصی هستید، می توانید از طریق دریافت ویزای کاری، در ژاپن مشغول به کار شوید. اگر از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید میتوانید از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشوراقدام کنید، ولی در صورتی که به دنبال مهاجرتی ارزان به ژاپن هستید، مهاجرت به ژاپن برای تحصیل، بهترین گزینه پیش روست. بر اساس قوانین مهاجرت به ژاپن، اتباع خارجی، فارغ از کشور مبدا و ملیت آنها، باید اقامت موقت ژاپن را دریافت نمایند که این اقامت شامل اقامت با ویزای توریستی نیز می شود.


راه های مهاجرت به ژاپن

کار در ژاپن

برای مهاجرت به ژاپن از طریق کار، متقاضیان باید با توجه به شغل و تجربه کاری که دارند، درخواست ویزای کاری دهند و از این طریق، اقامت موقت و کاری ژاپن را دریافت نمایند. برخی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در ژاپن، عبارتند از: اغلب رشته های مهندسی، روزنامه نگاری، محققین، رشته های مدیریتی به خصوص در زمینه بازرگانی و خدمات بین الملل و کارشناس علوم انسانی. بسیاری از افراد دارای تخصص که با ویزای تحصیلی به ژاپن مهاجرت می کنند، در صورت پیدا کردن شغل مرتبط و مناسب با حرفه و تجربه کاری خود، می توانند، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و پس از چند سال، اقامت دائم ژاپن را دریافت نمایند. توجه داشته باشید، ویزای کاری ژاپن، تنها در صورت داشتن یک پیشنهاد شغلی معتبر از کارفرمای ژاپنی، صادر می شود. مهاجرت به ژاپن از طریق کار، مزایای فراوانی به همراه دارد و در مقایسه با سایر روشهای مهاجرتی، سریعتر به نتیجه می رسد. دارندگان ویزای کاری ژاپن می توانند همسر و فرزندان وابسته خود را به ژاپن بیاورند و همسر متقاضی اصلی، اجازه کار تمام وقت را در ژاپن دارد.

گروه مهاجرتی اپلای من، سابقه ای طولانی و درخشان در زمینه اخذ ویزای کاری و مهاجرت کاری به ژاپن دارد و با به نتیجه رساندن صدها پرونده مختلف، افتخار این را دارد که در مسیر مهاجرت به ژاپن از طریق کار، در کنار شما باشد.


تحصیل در ژاپن

همانطور که گفته شد، اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، یکی از ارزانترین روشهای مهاجرت به ژاپن است و اگر مدارک و الزامات به خوبی و به طور کامل برآورده و ارائه شود، طی چند ماه، ویزای دانشجویی برای متقاضی، صادر می شود. برای تحصیل در ژاپن و اخذ ویزای دانشجویی، باید ابتدا از یک دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی در ژاپن، پذیرش بگیرید. برای اخذ پذیرش، باید مدارک تحصیلی و ریز نمرات را به صورت رسمی ترجمه کرده و به تایید وزارت دادگستری و امور خارجه برسانید و به همراه مدارک شناسایی و فرم تکمیل شده پذیرش، برای دانشگاه مورد نظر ارسال نمایید. پس از اینکه موفق به دریافت پذیرش شدید، می توانید برای ویزای تحصیلی اقدام کنید.

یکی از مدارک مهم برای دریافت ویزای دانشجویی ژاپن، داشتن تمکن مالی است که در قالب یک نامه تایید شده از بانک و یا موسسات معتبر مالی باید به سفارت ارائه دهید که نشان می دهد، شما در مدت تحصیل خود در ژاپن، قادر به تامین هزینه های زندگی و تحصیل هستید. هزینه تحصیل در ژاپن در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی و کشورهای اروپایی و آمریکا، پایین است و دانشجویان می توانند حین تحصیل به صورت قانونی در خارج از محیط دانشگاه، کار کنند. همچنین می توانید با دریافت بورسیه های تحصیلی که توسط دولت و برخی از دانشگاههای ژاپن ارائه می شود، با کمترین هزینه در این کشور زیبا زندگی کنید. فارغ التحصیلان دانشگاههای ژاپن می توانند با پیدا کردن شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود، ویزای دانشجویی را به ویزای کاری تبدیل کرده و سپس نسبت به اخذ اقامت دائم ژاپن، اقدام نمایند.


از طریق ازدواج

مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، تنها در صورتی امکان پذیر است که متقاضی با یک فرد ژاپنی و یا تبعه یا مقیم دائم ژاپن، ازدواج نماید. در این صورت، همسر متقاضی مهاجرت به ژاپن می تواند نسبت به دریافت ویزای همراه یا ویزای نامزدی، اقدام کند. ازدواج، احتمالاً سریعترین و آسانترین روش مهاجرت به ژاپن است و در صورتی که متقاضی، 5 الی 6 سال پیاپی در ژاپن ساکن باشد، می تواند اقامت و تابعیت این کشور را درخواست نماید. لازم به ذکر است، دارنده ویزای همراه، بدون نیاز به اجازه کار می تواند در هر نقطه از ژاپن، مشغول به کار شود.


سرمایه گذاری در ژاپن

مهاجرت به ژاپن

یکی دیگر از روشهای آسان مهاجرت به ژاپن، سرمایه گذاری در این کشور است. متقاضیان می توانند از طریق خرید خانه و یا تاسیس و ثبت شرکت در ژاپن سرمایه گذاری نمایند و در کنار سودآوری بسیار زیاد، به اقامت دائم ژاپن دست یابند. حداقل مبلغی که برای سرمایه گذاری در ژاپن لازم است، 5 میلیون ین ژاپن، معادل  46 هزار دلار آمریکا است که در مقایسه با سرمایه گذاری در سایر کشورهای توسعه یافته، مبلغ قابل قبولیست. پروسه درخواست و صدور ویزای سرمایه گذاری، در صورتی که مدارک لازم را به صورت کامل ارائه دهید و صحت تمکن مالی شما برای دولت ژاپن به درستی ثابت شود، کمتر از 6 ماه زمان میبرد. توجه داشته باشید، اقامت دائم ژاپن از طریق سرمایه گذاری، پس از 10 سال زندگی در این کشور به متقاضی مهاجرت به ژاپن اعطا می شود و در صورتی که متقاضی تابعیت ژاپن و پاسپورت با ارزش این کشور هستید، بعد از دریافت اقامت دائم، باید 5 سال در ژاپن زندگی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت کاری و سرمایه گذاری ژاپن، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، تماس بگیرید و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.


مقالات و مطالب مرتبط زیر را جهت مطالعه بیشتر به شما پیشنهاد میکنیم:

تحصیل در سنگاپور

کار در سنگاپور

راهنمای تحصیل استرالیا

تحصیل در سوییس

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید