تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

تحصیل در چین و کار در چین با مزایای عالی

تحصیل در چین و همینطور کار در چین شاید از دور کمی سخت بنظر برسد. زیرا زبان و آداب و رسوم مردم این کشور آسیای شرقی در ابتدا ممکن است کمی نامانوس بنظر برسد. اما باید بدانید که روند تحصیل و کار در این کشور با مشاوره های درست و تصمیم گیری آگاهانه می تواند؛ نتایج فوق العاده‌ای را نصیب زندگی و آینده با اهمیت‌تان نماید. چین کشور پهناوری است؛ که جمعیت زیاد و فرهنگ رنگارنگ و زمین های سرسبز آن بسیار مشهور است. و نیاز به معرفی خاصی ندارد. از لحاظ کار در چین و تحصیل در این کشور می توانید آسوده خاطر باشید. چرا که اقتصاد در حال رشد و دانشگاه های معتبر آن بسیار قابل توجه است. دین اکثر مردم  این کشور بودایی، تائویی و کنفوسیوس گرایی است. زبان رسمی آن نیز ماندارین می باشد. مابقی زبان هایی که در چین استفاده می شود؛ به چینی-تبتی مربوط است. از شهر های مهم کشور چین می توان به پکن، شانگ‌های، گوانجو، شنزن و .. اشاره کرد. اگر قصد تحصیل در چین و یا حتی کار در چین را دارید؛ باید با جزئیات مرتبط با آن آشنا شوید. در همین رابطه می‌توانید با مقاله مرتبط با این موضوع در موسسه اپلای من را من به جواب بسیاری از سوالات خود دست پیدا کنید.

چین
چین

کار در چین چه شرایطی دارد؟

همانطور که از ابتدا توضیح داده شد، به علت رشد اقتصادی جالب توجه کار در چین می تواند به نفع شما و ادامه روند زندگی‌تان باشد. اگر علاقه مند کار در این کشور پیشرفته هستید می توانید امیدوار باشید؛ که امکان انجام کار به آسانی برای شما فراهم است. زیرا بسیاری از افراد خارج از چین ترجیح می دهند؛ تا برای ادامه زندگی کاری به چین سفر کنند.

اخذ ویزای کاری رسمی در چین

اولین مرحله همین است. شما برای ورود به چین مانند هر کشور دیگری نیاز دارید که ویزای کاری Visa z را دریافت کنید. این ویزا به شما امکان می دهد تا برای کار در چین به این کشور سفر کنید. اگر نیاز داشته باشید تا اقامت شما، در این حالت غیر دائمی باشد؛ می توانید مطمئن باشید که مدت زمان آن حدودا ۵ سال متوالی طول می کشد.

برای دریافت این ویزا باید شرایط مرتبط با آن را داشته باشید. مدارک لازم برای دریافت ویزا کار در چین، ارائه پاسپورت، ارائه فرم درخواست، دعوت نامه کاری، پرداخت هزینه صدور ویزا، و عکس پرسنلی است. این روش برای دریافت ویزای کار چندان دشوار نیست و جالب است که می توانید بدون وقت قبلی برای ارائه مدارک به سفارت چین مراجعه کنید.

بررسی روند یافتن کار در چین

یافتن کار در چین می‌تواند از طریق روش های آنلاین صورت گیرد. همانطور که در بخش یکم این موضوع گفته شد در دست داشتن دعوتنامه کاری بسیار اهمیت دارد. پس شما می توانید از طریق سایت های کاریابی آنلاین به دنبال حرفه مناسب خود بگردید.
توجه داشته باشید که این شرکت باید حتما معتبر بوده تا در درخواست ویزا کاری شما مشکل خاصی بوجود نیاید. با این حال بهترین روش مهاجرت به این کشور و سپس اجازه ی دریافت کار مناسب از طریق تحصیل در چین است.

خود اشتغالی در چین

این امری امکان پذیر است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر اهل خود اشتغالی باشید، می توانید از طریق ویزا تحصیلی اقدام کرده و سپس مشغول به کار از این نظر شوید. دریافت ویزا کاری در چین از این حیث تقریبا سخت و پیچیده است. پس اگر به دنبال میانبر بهتری هستید؛ پیشنهاد ما به شما تحصیل در چین و سپس کار است.

انجام کارآموزی در کشور چین

روش دیگری که می تواند راهگشا باشد، کارآموزی در این کشور است. وقتی که فارغ التحصیل از دانشگاه های چین باشید می توانید به عنوان کارآموز استخدام شوید. این روش هم تجربه شما را در زمان کار بالا خواهد برد، و هم امکان مناسبی برای دریافت پیشنهاد های شغلی عالی است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های چین کدام است؟

تحصیل در چین هم مانند بسیاری دیگر از کشور های دنیا شامل بورسیه تحصیلی خواهد شد. در ادامه لیستی از بورسیه های تحصیلی این کشور را آورده ایم.

  1. بورسیه تحصیلی دولتی: این بورس توسط دولت چین ارائه شده؛ و برای پرداخت هزینه تحصیل و زندگی است.
  2. بورسیه دانشجو های بین المللی: توسط وزارت معارف برای داوطلبانی است؛ که قبلا در این کشور تحصیل کرده اند.
  3. بورسیه تحصیلی کوتاه مدت: توسط وزارت معارف برای معلمان خارجی
  4. بورسیه تحصیلی فرهنگی: برای محققان در نظر گرفته می شود.
  5. بورسیه یونسکو: این بورسیه توسط وزارت معارف برای کسانی ارائه می شود که توسط سازمان ملل توصیه شوند.

بررسی پذیرش و تحصیل در چین

اگه علاقه مند به تحصیل در چین هستید می‌توانید اطمینان حاصل کنید که کشور مناسبی را انتخاب کرده اید. البته معتبر بودن دانشگاه در این میان حائز اهمیت است. بنابراین اگر قصد جابجایی و تحصیل در چین را دارید باید این نکته را مد نظر داشته باشید. در کشور چین هم دانشگاه دولتی و هم خصوصی وجود دارد که امکان کار در کنار تحصیل نیز برای شما فراهم خواهد شد.
شما می توانید هم به زبان انگلیسی و هم به زبان چینی به تحصیل در چین مشغول شوید. درنتیجه برای اعلام توانایی خود برای تسلط به زبان رسمی این کشور باید در آزمون رسمی آن شرکت کنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی در چین

مدت زمان تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد حدودا ۳-۴ سال طول می کشد. معدل قابل قبول بالاتر از عدد ۱۴ نکته ی اساسی پذیرش در این بخش است. پس به رزومه درسی خود توجه کنید. مدارک دیگر مرتبط برای دریافت پذیرش در مقطع کارشناسی به مدرک دیپلم و توانایی مرتبط با زبان شما است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین

البته تعداد متقاضیانی که درخواست تحصیل در چین را دارند بسیار بالا است. و اگر می خواهید جزء این افراد باشید؛ سعی کنید تا از کنار هیچ نکته ای در این رابطه، بی توجه گذر نکنید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین

رشته مورد درخواست در مقطع کارشناسی ارشد کاملا به رشته شما در مقطع قبلی وابسته است. معدل بالا  و توانایی تسلط به زبان نکات بعدی و مهم این موضوع هستند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در چین حدودا ۲ سال است. البته این موضوع با رشته شما مرتبط است.

تحصیل در مقطع دکترا در چین

شما امکان تحصیل در چین در مقطع دکترا را به زبان انگلیسی و هم به زبان رسمی این کشور خواهید داشت. البته این دو حالت بسته به رشته تحصیلی شما متفاوت است. مدت زمان تحصیل در مقطع دکتر در چین ۳ تا ۴ سال متغیر است و این مدت شما ملزم به گذراندن واحد های درسی و پایان نامه هستید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین به زبان انگلیسی امکان پذیر می باشد. برای تحصیل در چین در این رشته ها در نهایت به شما مدرک MBBS اعطا خواهد شد. در دوران تحصیل در این بخش ها شما دروس مختلف و مرتبط با این دو رشته را خواهید آموخت.

چین
چین

البته رشته های پزشکی بالینی نیز در دانشگاه های این کشور ارائه می شوند. دوره های اساسی تحصیل در چین در رشته دندانپزشکی شامل
آسیب شناسی دهان،‌آناتومی دهان،‌بافت شناسی دهان و دندان،جراحی فک،میکروبیولوژی دهان و .. است.
همچنین برنامه های پزشکی ارائه شده در چین به زبان انگلیسی عبارتند از:
علوم پایه پزشکی، پزشکی بالینی،بهداشت عمومی و پیشگیرانه

برای تحصیل در چین در این دو رشته شما به مدت شش سال مشغول به تحصیل خواهید بود. و مدرک زبان مورد نیاز شما آیلتس ۵ است. البته تسلط بر زبان رسمی این کشور نیز لازم است و باید پس از گرفتن پذیرش و شروع به تحصیل، به فکر تقویت زبان چینی خود باشید.نام دانشگاه هایی که تحصیل در چین در رشته پزشکی در آن‌ها امکان پذیر است عبارتند از: دانشگاه پزشکی کالیفرنیا، دانشگاه آنهویی، دانشگاه پزشکی چین، چین سه دانشگاه GORGES و …

هزینه تحصیل و زندگی در چین به چه صورت می باشد؟

هزینه تحصیل و زندگی در چین مورد مهمی است که بعد از بررسی های لازم باید آن را در نظر گرفت. اگر هدف شما کار در چین و یا تحصیل در چین باشد، باید هزینه های اقامت و زندگی خود را مد نظر داشته باشید. در یک نگاه کلی هزینه تحصیل در چین در مقاطع مختلف به شرح زیر است:
هزینه تحصیل در چین در مقطع کارشناسی : ۳ تا ۴ هزار دلار در سال
هزینه تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد : ۴ تا ۵ هزار دلار در سال
هزینه تحصیل در چین در مقطع دکترا : ۵ هزار دلار در سال
هزینه تحصیل در چین برای پزشکی: حدود ۳۳۰۰ تا ۹۹۰۰ دلار در سال

اما هزینه زندگی در چین، باید مورد بعدی باشد که در هنگام تصمیم گیری برای کار در چین و میزان حقوق دریافتی خود از موسسات مختلف این کشور باید به آن، توجه کنید. هزینه زندگی در چین ۱۹ درصد بیشتر از ایران است. البته بسته به شهری که در آن زندگی می کنید این مبلغ متغیر است. در صورت وجود سوالات و نیاز به مشاوره های بیشتر با موسسه اپلای من تماس برقرار کنید.

چین
© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.