تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

راهنمای جامع مهاجرت به سنگاپور

آیا می دانستید قوی ترین گذرنامه در جهان متعلق به شهروندان سنگاپور است؟ این کوچک ترین کشور جنوب شرقی آسیا که بزرگ ترین قدرت منطقه و از کشورهای جهان اول است، همیشه مورد توجه ایرانیان خواستار مهاجرت بوده. برای دریافت مشاوره ی مهاجرت به سنگاپور، چه به منظور تحصیل در سنگاپور و یا کار در سنگاپور، می توانید از مشاورین با تجربه موسسه حقوقی اپلای من راهنمایی بگیرید. مهاجرت برای ایرانیان همیشه یکی از دغدغه های روزمره بوده و هست، و مهم ترین مسئله در این مسیر، انتخاب مقصد است. سنگاپور به عنوان کشوری مدرن و ثروت مند می تواند یکی از انتخاب های هر مسافری باشد. اما آیا می دانید برای اخذ اقامت سنگاپور چه مدارکی باید داشته باشید؟ و یا در کل از  روش های اخذ تابعیت سنگاپور آگاهی دارید؟ و حتی قبل تر از همه ی این ها آیا شرایط جدید سال ۲۰۱۹ برای مهاجرت به سنگاپور را می دانید؟ اگر تمایل به دانستن این اطلاعات دارید پس در این مقاله با ما همراه باشید تا جدید ترین راهنمایی ها و راه کارهای مهاجرت به سنگاپور، چه مهاجرت کاری به سنگاپور باشد و چه مهاجرت تحصیلی و حتی انواع دیگر آن مثل مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری و یا مهاجرت از طریق خرید خانه را با هم بررسی کنیم.

سنگاپور را بهتر بشناسیم

به طور کلی قبل از هر مهاجرتی، داشتن اطلاعاتی کلی از کشور مقصد ضروری است. پس بهتر است قبل از تصمیم در مورد مهاجرت به سنگاپور بدانید که سنگاپور کشوری کوچک در آسیای شرقی است به پایتختی شهر سنگاپور و با وسعت حدود ۷۲۲ کیلو متر مربع که جمعیتی حدود ۵.۵ میلیون نفر دارد. واحد پول سنگاپور دلار سنگاپور است و کد تلفن سنگاپور +۶۵ است. سنگاپور به صورت جمهوری با نظام پارلمانی اداره می شود و هر چهار زبان انگلیسی، مالایی، چینی و تامیل زبان های رسمی آن هستند و هم چنین مردم سنگاپور زبان چینی قدیم یا همان ماندارین را به راحتی صحبت می کنند. سنگاپور یک کشور چند مذهبی است.

انواع ویزای سنگاپور و شرایط اقامت در سنگاپور
در سنگاپور دو نوع ویزای کوتاه و بلند مدت برای مهاجرت به سنگاپور داریم که در زیر شرح داده می‌شود
ویزای کوتاه مدت سنگاپور برای مهاجرت به سنگاپور
معمولا این نوع ویزا برای افرادی‌ صادر می‌شود که خواهان سفرهای‌توریستی‌ و بازدید از کشور‌سنگاپور می‌باشندو مراحل اخذ این ویزا بسته به کشور اقدام کننده و طول مدت اقامت و اهداف ورود او به سنگاپور متفاوت است.
ویزای بلند مدت سنگاپور یا ویزای دائم سنگاپور برای مهاجرت به سنگاپور
شرایطی که برای گرفتن ویزای بلند مدت مهاجرت به سنگاپور لازم است به شرح زیر می باشد:

 • فرد متقاضی ویزای دائم باید همسر یا حداقل یک فرزند مجرد زیر ۲۱ سال داشته باشد که دارای اقامت سنگاپور باشند.
 • پدر یا مادر سنگاپوری داشته باشد
 • کارآفرین یا سرمایه گذار در سناپور باشد
 • دارندگان اجازه عبور Ap_Q_S 

افرادی که شرایط ذکر شده در بالا را دارند می توانند فرم مخصوص اخذ ویزا را از سایت سفارت یا مراجعه حضوری به سفارت سنگاپور تهیه و تکمیل کنند و پس از گذشت سه ماه از تکمیل و ارسال فرم منتظر دریافت پاسخ سفارت بمانند. هزینه ویزای سنگاپور برای اقامت معمولا ۱۰۰ دلار سنگاپور است و هم چنین متقاضیانی که موفق به اخذ ویزا شده اند باید سالانه ۱۰ دلار سنگاپور به دولت این کشور بپردازند و در مقابل خدمات ملی (NC) به آن ها تعلق خواهد گرفت.تابعیت مضاعف سنگاپور چیست؟ اگر متقاضی دریافت ویزای دائم سنگاپور باشید حتما با این گزینه آشنا شده اید. علاوه بر اخذ اقامت سنگاپور، متقاضیان برای به دست آوردن تابعیت سنگاپور باید مدت زمان زیادی مانند ۴ یا ۶ سال در این کشور شخصا حضور دائم داشته باشند و در این مدت به هیچ عنوان هیچ گونه رفتاری مغایر با قوانین شهروندی سنگاپور را نداشته باشند. برای دریافت تابعیت مضاعف سنگاپور ۴ شرط اساسی زیر لازم است و هم چنین سفارت شروطی را هم بر اساس شرایط افراد تعیین خواهد کرد:

 • این تابعیت فقط به افرادی که اقامت دائم دارند و به سرویس ملی متعهد هستند اعطا می شود.
 • بازه سنی افراد باید زیر ۲۱ سال و مجرد باشد و دارای اقامت دائم بین ۶ الی ۲ سال باشند.
 • دارای همسری سنگاپوری باشند و یا اقامت ۲ ساله در سنگاپور را داشته باشند.
 • خارج از سنگاپور به دنیا آمده باشند و یا یکی از والدین شان تابعه سنگاپور باشد. 

انواع روش های مهاجرت به سنگاپور 

 • مهاجرت به سنگاپور برای تحصیل از طریق اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور برای کار از طریق اخذ ویزای کاری سنگاپور
 • مهاجرت به سنگاپور برای سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج
 • مهاجرت توریستی به سنگاپور 

مهاجرت به سنگاپور از طریق تحصیل

ویزای دانشجویی سنگاپور سالانه صادر خواهد شد و هم چنین طول مدت اعتبار این ویزا فقط به مدت زمان و طول تحصیل دانشجو ارتباط دارد و تنها در طول تحصیل به دانشجوها اجازه حضور در کشور سنگاپور داده می شود. ویزای دانشجویی سنگاپور تنها به افرادی اعطا می شود که نامه پذیرش تمام وقت دانشجویی را از یکی از دانشگاه های سنگاپور دریافت کرده باشند. با در دست داشتن این گواهی می توان برای دریافت ویزا و مهاجرت به سنگاپور اقدام کرد. قوانین تمدید ویزای تحصیلی سنگاپور هم مانند سایر ویزا ها است و باید شخصا از اداره مربوطه نوبت مصاحبه گرفته شود و معمولا مدت زمان تمدید این ویزا ها یک ساله است. علاوه بر این که می توانید به صورت شخصی اقدام کنید، حتی برای ادامه مهاجرت به سنگاپور می توانید مدارک کامل تحصیلی خود را به اتاق دانشجویان بین المللی دانشگاه خود ارائه کرده و مراحل اخذ تمدید ویزای دانشجویی را به این موسسه بسپارید. هم چنین برای دریافت و تکمیل فرم ویزا و تمدید آن می توانید به سایت سفارت سنگاپور مراجعه کنید. این نوع ویزاها تحصیلی هم نه فقط برای دوره های کامل دانشگاهی بلکه برای دوره های کوتاه مدت هم معتبر هستند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق کار

انواع مختلفی از ویزای کاری سنگاپور وجود دارد که در کل باید با ارائه مجوز کار و نامه تقاضای کارمند از طرف کارفرما درخواست شوند. در زیر این انواع را توضیح خواهیم داد:
اولین نوع ویزای کاری برای مهاجرت به سنگاپور ویزای نوع P و Q است که به اسم ویزای EP نیز شناخته می شود و در واقع رمز عبور اشتغال شما خواهد بود و سریع ترین نوعی از ویزا است که می توان گرفت. هزینه ویزای EP تقریبا ۲٫۵۰۰ دلار است و بیشتر برای متخصصان و مدیران و افرادی که مهارت های حرفه ای دارند صادر می شود و با داشتن این ویزا می توانید یکی از اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال را با خود به سنگاپور ببرید.
دومین نوع ویزای کاری برای مهاجرت به سنگاپور ویزای نوع S است که برای کارگران و کارکنان در سطوح متوسط با هزینه ۱٫۸۰۰ دلار صادر می شود. عواملی از قبیل شرایط فرد، مهارت ها، تجربیات کاری و نوع کار نقش اساسی در این نوع ویزا خواهد داشت. با داشتن این ویزا و در صورتی که حقوق شما به  ۲٫۵۰۰ دلار در ماه برسد می توانید یکی از اعضای خانواده را مانند همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال را با خود به سنگاپور ببرید.
سومین نوع ویزای کاری برای مهاجرت به سنگاپور ویزای نوع R است که اگر متقاضی مهاجرت به سنگاپور موارد ویزای نوع اول و دوم را شامل نشد بسته به مهارت کاری متقاضی نوعی ویزا به او تعلق خواهد گرفت و در این نوع ویزا مالیات بسته به نوع شغل تعیین می شود.
چهارمین نوع ویزای کاری برای مهاجرت به سنگاپور ویزای نوع TEP یا ویزای آموزش کار است که در این تایپ ویزا برای آموزش مشاغلی خاص به شما اجازه ورود و مهاجرت به سنگاپور داده می شود. رشته هایی مانند ماساژ، مواد غذایی، کافی شاپ و غیره شامل این نوع ویزا می شوند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از راه های اشتغال مهاجران و کسب اقامت در کشور سنگاپور، سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و اخذ ویزای اقامت تجاری از طریق راه های زیر است: اوراق قرضه ، واحد اعتباراتی ، خرید سهام ، بیمه نامه های تجاری در سنگاپور ، تبادل وجوه معامله ، اعتبارات سرمایه گذاری مستغلات، ساختار سپرده ای ، تفاضل قرار داد ها ، بیمه نامه های سرمایه گذاری مرتبط. معمولا طول مدت این ویزاهای تجاری که از طریق ثبت شرکت اعطا می شوند ۲ یا ۳ سال است که در این مدت اجازه اقامت کامل در سنگاپور را فراهم می آورد. این ویزاها اکثرا سه بار یا بیشتر قابل تمدید هستند.

مهاجرت به سنگاپور از طریق ازدواج

نوعی از ویزای مهاجرت به سنگاپور وجود دارد که به آن ویزای همسر گفته می شود با مبلغ ۴۰ دلار و در صورت ازدواج با مرد یا زن سنگاپوری به همسر خارجی تعلق می گیرد. این نوع ویزا با ثبت ازدواج در سفارت سنگاپور در کشور خارجی و یا یکی از دفاتر ازدواج در سنگاپور و سپس ارسال مدارک به سفارت مربوطه و پر کردن فرم های مربوطه قابل دریافت است. معمولا مدارک پس از ۶ ماه بررسی می شوند و پاسخ برای متقاضی صادر خواهد شد. 

مهاجرت توریستی به سنگاپور

توریست ها در سرتاسر جهان معمولا برای بازدید از اکثر کشور ها باید مراحل ثابتی را طی کنند. این مراحل شامل رفتن به سفارت کشور مبدا و پر کردن فرم مربوطه و ارسال مدارک و شاید هم انجام مصاحبه و سپس انتظار برای دریافت ویزا است. تمام این مراحل برای دریافت ویزای توریستی سنگاپور را باید شخصا انجام دهید و یا این مراحل را به موسسات توریستی و مهاجرتی بسپارید.
کشور سنگاپور برای اعطای ویزای توریستی، گردشگران را بر اساس کشورشان به دو گروه تقسیم می کند. گردشگران از کشورهای درجه یک و گردشگران از کشورهای درجه دو. لیست این کشورها را در زیر می توانید ببینید:

کشورهای درجه یک از نظر سنگاپور

 • ارمنستان ، آذربایجان  ،  بیلوروسی  ، جمهوری دموکراتیک خلق کره  ، گرجستان ،  هندوستان ،   قزاقستان  ، قرقیزستان  ، مولدووا  ، منطقه ویژه اداری ماکائو دارندگان (MSAR)
 • کشورهای مستقل مشترک المنافع ،‌  میانمار،‌ روسیه  ،‌ جمهوری خلق چین ،  تاجیکستان ،‌  ترکمنستان  ‌،   اوکراین ،‌   ازبکستان ،‌ دارندگان سند هویت هنگ کنگ

کشورهای درجه دو از نظر سنگاپور

 • افغانستان ، الجزایر ،  بنگلادش ،‌   مصر ،‌  ایران ،‌ عراق ،‌  اردن ،‌  لبنان ،‌  لیبی  ،   مالی  ،‌   مراکش ،‌ نیجریه    ،‌ پاکستان  ،‌ عربستان سعودی  ،‌  سومالی ،‌  سودان ،‌  سوریه  ،‌  تونس  ،    یمن
 • برای کشور فلسطین باید توسط امارات و یا کشورهای خاورمیانه دور و کشورهای شرق آسیا اقامت گذرنامه موقت صادر شود

ویزاهای توریستی در بیشتر کشورها مانند کشور سنگاپور ویزای یک بار ورود هستند و در واقع به متقاضیان فقط یک بار اجازه پرواز به کشور سنگاپور داده می شود. هم چنین اجازه ورود به خاک سنگاپور از طریق مرز های خاکی این کشور نیز یک بار است . در واقع تعداد مهر  های ویزای توریستی و اعتبار ویزای توریستی تعیین کننده مدت زمان این ویزا خواهد بود. در این نوع ویزا مانند سایر ویزاها اگر اعتبار گذرنامه یا ویزا تمام شده باشد مسافر باید به صورت روزانه معادل مبلغی که برای ویزا پرداخت کرده را به عنوان جریمه بپردازد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی و مهاجرت به سنگاپور:

 • پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • گواهی واکسیناسیون
 • تاییدیه حساب بانکی برای هزینه های مدت زمان حضور در سنگاپور
 • تایید ورود
 • بلیت دو طرفه
 • تاییدی هتل یا مکان اقامت

سخن پایانی

پس از بررسی هایی که با هم انجام دادیم می توان گفت که در مجموع اقامت در کشور سنگاپور چه به منظور تحصیل باشد چه تجارت یا سرمایه گذاری و کار، تصمیم به جا و مناسبی برای ایرانیان است. با این حال برای مهاجرت به سنگاپور هم مانند مهاجرت به کشورهای مختلف باید تمام جوانب را به طور کامل و با دقت بررسی کرد و از دید شخصی خود به موضوع نگاه کرد چون در نهایت این شما هستید که این تصمیم بزرگ را باید بگیرید. درست است که شاید در نگاه اول مهاجرت به سنگاپور و در کل مقوله ی مهاجرت در نظر همه ی ما بسیار جذاب به نظر برسد اما بلاخره همه ی نکات باید شخصا بررسی شوند. در نهایت پیشنهاد می شود در این موارد حتما با وکلای مجرب و آگاه و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی ملک پور مشورت کنید و شرایط خود را با آن ها در میان گذاشته و سپس تصمیم بگیرید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.