تحصیلی

کاری

اقامت و سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات و اخذ ویزای تحصیلی

آیا تاکنون به فکر اخذ ویزای اقامت در امارت بوده اید؟ این که چه راه هایی برای مهاجرت به امارات وجود دارد. یا این که هزینه ی زندگی در این کشور به طور میانگین به چه صورت است. یا این که اصلا برای ایرانیان این امکان وجود دارد که ویزا اخذ کنند؟ ما در این مطلب به تمام این سوالات پاسخ خواهیم داد. در طی سال های گذشته هر روز به تعداد مهاجرین به این کشور افزوده شده است. ولی متاسفانه برای اکثر آنها مشکلاتی در این زمینه وجود داشته است. مهاجرت به امارات از حساسیت ها ی بسیاری برخوردار است از این رو برخی مشکلات را برای مهاجرین به بار می آورد. امارات یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس است. این کشور در طی سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و مورد توجه بسیاری از ایرانیان قرار گرفته است. این کشور به دلیل داشتن ذخایر نفتی بسیار و از طرفی کسب درآمد نفتی از طریق صادرات نفت، توانسته است یکی از کشورهای مناسب برای زندگی و کسب و کار به شمار رود. البته لازم به ذکر است که کسب اقامت در این کشور بسیار مشکل است. طبق قانون کشور امارات تنها کسانی می توانند اقامت دائم در این کشور را بدست آورند که به مدت ۳۰ سال در این کشور زندگی کرده باشند. پس با ما همراه باشید تا بتوانیم این شرایط را به خوبی بررسی نماییم.

شرایط عمومی مهاجرت به امارات

در طی سالهای اخیر تعداد بسیاری از افراد تصمیم گرفته اند به این کشور مهاجرت نمایند. امارات متحده عربی، یکی از کشورهایی است که در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و ۷ شیخ نشین دارد. پایتخت این کشور ابوظبی است و مناطقی چون شارجه، فجیره، دبی، عجمان، ام القوین، و راس الخیمه را نیز در داراست. اگر قصد مهاجرت به امارات را دارید باید در ابتدای راه مشخص کنید که از چه طریقی به اخذ ویزای مهاجرت به امارت مبادرت ورزید. برای این کار امارات نیز همچون دیگر کشور ها به ۶ روش مهاجر می پذیرد. از جمله ی این روش ها می توانیم به روش کسب ویزای امارات از طریق کار، از طریق سرمایه گذاری، از طریق ازدواج، از طریق تحصیل، از طریق پناهندگی به امارات و در انتها از طریق تولد به اخذ اقامت امارات و تابعیت این کشور مبادرت ورزی. البته ما در این موسسه به هیچ عنوان روش پناهندگی را به کسی پیشنهاد نمی کنیم ولی برای کسب اطلاعات از روش های دیگر مهاجرت به امارات می توانید با ما همراه باشید. زبان مردم امارات عربی می باشد. آب و هوایی گرم و بیابانی داشته و واحد پول این کشور درهم است. اگر بخواهیم در میان رتبه بندی جهانی از نظر رضایت از زندگی به این کشور رتبه ای اختصاص دهیم باید بگوییم در جهان جایگاه ۲۲ را دارد. از این رو می تواند محل مناسبی برای مهاجرت باشد.

مهاجرت به امارات از طریق کسب ویزای کاری

یکی از روش هایی که شما می توانید به اخذ اقامت این کشور بپردازید، از طریق کار است. در این کشور نرخ بیکاری معادل ۷/۱ درصد است. به همین دلیل متقاضیان کار در این کشور بسیار زیاد هستند. اگر قصد مهاجرت به امارات از طریق کار را دارید باید بگوییم برای این کار شما نیاز به یک اسپانسر و یا کارفرمایی باری کار دارید. این کارفرما می تواند برای شما مجوز کار از وزارت نیروی انسانی کشور امارات اخذ نماید. برای این که یک کارفرما پیدا کنید لازم است ابتدا رزومه خودتان را به زبان عربی و انگلیسی ترجمه نموده و برای موسسات کاریابی در کشور امارات ارسال کنید.

یکی از مزایایی که مهاجرت به امارات از طریق کار برای شما وجود دارد این است که، در این کشور مالیات بر درآمد وجود ندارد و حقوق مناسبی نیز بدست می آورید. هیچ کس در این کشور مالیات پرداخت نمی کند. اما متاسفانه بزرگترین عیبی که این کشور در زمینه ی اقامت امارات دارد این است که، تابعیت و اقامت در این کشور به صورت بلند مدت صورت نمی گیرد.

از این رو پس از این که کار شخص در این کشور به پایان رسید باید به کشور خود باز گردد. هیچ فردی نمی تواند درخواست شهروندی یا اقامت طولانی مدت در این کشور بدهد. به همین دلیل معمولا کسانی که در این کشور به کار می پردازند همیشه نگران این هستند که ویزای کاری آنها تمدید نشود. اشخاصی که از طریق مهاجرت به امارات برای کار اقدام می کنند نمی توانند در همان ابتدا همسر و فرزندان خود را به این کشور ببرند. باید خود شخص به این کشور رفته و مجوز کار دریافت نماید پس از آن می تواند همسر و فرزند خود را نیز به این کشور ببرد.

مشاغلی در این کشور وجود دارند که به نسبت، دارای شرایط مناسبی هستند. از جمله ی این مشاغل می توانیم به حسابداری، نفت، پرستاری، توریسم، صنعت و… اشاره نماییم.

با این که مهاجرت به امارات و کسب اقامت امارات به سختی ممکن است، اما ورزشکاران و هنرمندان، همچنین دکتران متخصص می توانند در این کشور ها به استخدام مراکزی در آیند و اقامت بلند مدت ۵ ساله دریافت کنند. اگر دولت به این اشخاص اجازه اخذ ویزای امارات دهد می توانند به مدت ۵ سال با خانواده برای مهاجرت به امارات بروند.

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری در این کشور

کسانی که برای سرمایه گذاری اقدام به مهاجرت به امارات می کنند می توانند برخلاف مهاجرت از طریق کار و تحصیل به اقامت امارات دست یابند. در سال ۲۰۱۹ قانونی در این کشور به تصویب رسید که به اشخاصی که برای تحصیل، کار و سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می کنند اقامت بلند مدت، از ۵سال تا ۱۰ سال می دهد. با مالکیت ۱۰۰% در انجام فعالیت های تجاری.

اقامت در این کشور به روش سرمایه گذاری، می تواند به دو صورت انجام شود. یکی اخذ ویزای امارات برای اقامت ۱۰ ساله بدون نیاز به اسپانسر، و اخذ ویزای امارات برای اقامت ۵ ساله بدون نیاز به اسپانسر.

تحصیل و مهاجرت به امارات

سفر به امارات و تحصیل در امارات می تواند به عنوان یکی دیگر از راه های اخذ اقامت امارات باشد. در کشور امارات تحصیل هم به زبان انگلیسی و هم به زبان عربی صورت می پذیرد. در این کشور علاوه بر دانشگاه های دولتی مخصوص امارات، دانشگاه های بین المللی و آمریکایی نیز وجود دارند که به اشخاص این امکان را می دهند که به تحصیل در امارات بپردازند.

مهاجرت به امارات و کسب اقامت از طریق تحصیل می تواند یکی از راه های ساده برای سفر به امارات باشد. هزینه های تحصیلی در این کشور بسیار بالا می باشد اما مراکز آموزشی در امارات نیز دارای اعتبار بسیار زیادی هستند. می توانند آینده ی شغلی و تحصیلی شما را تضمین نمایند.

در کشور امارات ۶ دانشگاه معتبر وجود دارد که در خاورمیانه و رنکینگ جهانی از اعتبار بسیار بالایی برخوردارند. دانشگاه امارات متحده عربی جزء ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار می رود. دانشگاه آمریکایی شارجه نیز جزو ۵۰۰ کشور برتر جهان می باشد. دانشگاه های بسیار دیگری نیز در این کشور هستند که دارای اعتبار بسیار بالایی هستند. از جمله دانشگاه دبی.

مهاجرت به امارات و کسب اقامت تحصیلی از طریق گروه مهاجرتی اپلای من بسیار اسان است. کافیست مدارک تحصیلی خودتان را به زبان انگلیسی ترجمه نموده و خودتان نیز به زبان عربی مسلط باشید. اما همانطور که اشاره کردیم هزینه ی تحصیل در این کشور بسیار بالا بوده و بسته به نوع رشته و دانشگاه متغییر است. چیزی حدود ۳۰ الی ۴۰ هزار دلار آمریکایی در سال.

برای تحصیل در دبی و کسب ویزای دانشجویی، باید حداقل یک اسپانسر از کشور امارات داشته باشید. اگر هیچ کس را در این کشور ندارید می توانید از دانشگاه به عنوان اسپانسر خود استفاده نمایید. البته در سفر به دبی که امکان رد شدن ویزای تحصیلی وجود دارد، کسب ویزای دبی چندان آسان نخواهد بود.

امکان تحصیل در دبی همچون دیگر کشورها دارای مزیت نیست و این کشور پس از تحصیل از شما نمی خواهد که اقامت کار در دبی داشته باشید از این رو باید به محض این که تحصیلات خود را در این کشور به پایان رساندید به کشور خود بازگردید.

پس از آن برای مهاجرت به امارات و دبی به دنبال اسپانسر یا کارفرما باشید. البته باز هم از طریق اقامت دبی نمی توانید به اقامت بلند مدت دست یابید. در کل این کشور چندان مهاجر پذیر نمی باشد. از این رو به دلیل هزینه های بالای تحصیل در دبی و همچنین کار در دبی، معمولا افراد ترجیح می دهند برای تحصیل به کشورهایی چون کانادا و استرالیا مهاجرت نمایند.

زیرا در این کشور ها شخص پس از این که تحصیلات خود را تمام می کند میتواند اقامت کاری دریافت کرده و پس از آن نیز اقامت دائمی این کشورها را بدست آورد. اما مهاجرت به امارات هیچ کدام از این مزایا را ندارد. با این شرایط باز هم گروه مهاجرتی اپلای من می تواند به  شما در این زمینه کمک شایانی نماید.

ازدواج و مهاجرت به امارات

یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و مهاجرت به امارات از طریق ازدواج است. قوانین بین المللی در مورد ازدواج تقریبا شبیه به هم هستند. یعنی اشخاص می توانند با داشتن تابعیت های جداگانه در یک کشور با هم زندگی کنند. اما کشور امارات کمی قوانین متفاوتی در این زمینه دارد. به این صورت که اگر یک مرد خارجی با یک زن اماراتی ازدواج کند، دولت به آن مرد اجازه ی اقامت در این کشور را می دهد اما تابعیت اماراتی به او تعلق نمیگیرد.اما در مورد ازدواج یک مرد اماراتی با یک زن خارجی قانو متفاوت است. در این صورت پس از این که اثبات شود ازدواج واقعی است، در صورتی به زن اقامت داده می شود که به مدت ۳ سال زندگی مشترک با این مرد داشته باشد. همچنین در مورد تابعیت این زن، زمانی به او تابعیت امارات تعلق می گیرد که تابعیت قبلی وی از او سلب شود.

اخذ تابعیت از طریق تولد و مهاجرت به امارات

زمانی از طریق تولد به نوزادی تابعیت اماراتی داده می شود که این کودک یا پدری و یا مادری دارای تابعیت این کشور باشد. زیرا تابعیت در کشور امارات از طریق خون می باشد. به همین دلیل به صرف تولد در این کشور نوزاد نمی تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید.
البته اگر کودکی که پدر و مادر او مشخص نباشد در این کشور زاده شود می تواند تابعیت این کشور را اخذ نماید. همچنین اگر مادر کودک اماراتی باشد ولی پدر او مشخص نباشد نیز به کودک تابعیت اعطا می گردد. با این تفاسیر کسانی که قصد دارند از طریق تولد در خاک به کسب تابعیت برای فرزند خودشان مبادرت ورزند باید بدانند که این روش در این کشور عملی نیست.

مهاجرت به امارات و هزینه های زندگی

کسانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند باید در آغاز بتوانند هزینه های زندگی در این کشور را برای خود تامین نمایند. زندگی در شهرهای بزرگی چون دبی، ابوظبی و شارجه در کشور امارات بسیار پرهزینه بوده و این شهرها جزء شهرهای گرانی قیمت محسوب می شوند.
حدود یک نفر باید برای یک ماه زندگی در این کشور ۴۰۰۰ درهم هزینه نماید. البته بستگی به تعداد اعضای خانواده نیز دارد. هر چه بر تعداد اعضا افزوده شود هزینه نیز بیشتر می شود. مثلا یک خانواده شاید چیزی معادل ۱۲۰۰۰ درهم در ماه هزینه داشته باشد. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی هر فرد متفاوت است. میانگین حقوق در کشور امارات چیزی حدود ۱۹/۹۴۴۴۷ می باشد.

مزایا و معایب کسب اقامت و سفر به امارات

مهاجرت به امارات نیز همچون دیگر کشور ها دارای مزایا و معایبی می باشد. از جمله مزایای مهاجرت به این کشور می توانیم به وضعیت خوب اقتصادی این کشور، وضعیت عمرانی پویا در این کشور اشاره نماییم. همچنین امنیت اجتماعی در این کشور بسیار بالا بوده و نداشتن مالیات نیز می تواند یکی دیگر از مزایای مهاجرت به امارات باشد.
اما خب به همان میزان نیز دارای معایبی است. در این کشور حقوق زن و مرد به شکل نابرابری اعمال می شود. همان طور که در اخذ اقامت از طریق ازدواج بیان کردیم. از طرف دیگر اخذ ویزای اقامتی به روش های مختلف است. زمانی می توانید اقامت بلند مدت در این کشور داشته باشید که سودی برای این کشور داشته باشد. وگرنه مجبور هستید این کشور را ترک کنید.
به طور کلی هیچ آینده و پشتوانه ی روشنی با مهاجرت به امارات به دست نخواهید آورد. از این رو به شما توصیه می کنیم مهاجرت به این کشور را فراموش کنید.

© 2019 Copyright © کلیه حقوق برای «گروه مهاجرتی اپلای من» محفوظ است. دیجیتال مارکتینگ جامع و تخصصی توسط: نوکارتو


.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
...
..
.
.
.
.
بر روی قاره ی مورد نظر کلیک کنید.