کار در برزیل

راهنمای مهاجرت از طریق کار و تخصص به برزیل

کار در برزیل، مستلزم داشتن ویزای کاری است. برای اخذ ویزای کاری کشور برزیل، باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای واجد شرایط یا یک قرارداد کاری با دولت برزیل داشته باشید. ویزای کاری کشور برزیل به دو صورت: موقت و دائم وجود دارد. در صورتی که بتوانید ویزای موقت را تمدید و 4 سال در برزیل کار کنید، ویزای کاری دائم به شما اعطا خواهد شد.

اطلاعات بیشتر

برزیل، بزرگ‌ ترین و پرجمعیت‌ترین کشور در شرقی ترین نقطه آمریکای جنوبی است. زبان رسمی در برزیل، پرتغالی و پایتخت آن، شهر برازیلیا می باشد. برزیل با همه کشورهای آمریکای جنوبی به غیر از اکوادور و شیلی، مرز مشترک دارد. از آنجایی که در سراسر برزیل، زمین‌های کشاورزی وسیع و جنگل‌های استوایی گسترده شده و این کشور از لحاظ منابع طبیعی، بسیار غنی است، همواره به نیروی کار احتیاج داشته و دارد. اقتصاد برزیل یکی از پویاترین اقتصادهای جهان است که روز به روز شاهد پیشرفت های چشمگیری در آن هستیم و جالب است بدانید، در حال حاضر، اقتصاد این کشور، بالاتر از اقتصاد انگلستان و فرانسه قرار دارد. صادرات، یکی از بازوهای مهم اقتصاد برزیل را تشکیل می دهد. این کشور در صادرات: قهوه، سویا، سنگ معدن آهن، آب پرتقال، منسوجات،گوشت و بسیاری موارد دیگر، حرف اول را در منطقه می زند. کار در برزیل، مستلزم ویزای کاری برزیل است و در صورت داشتن کار در برزیل، می توانید به این کشور زیبا و بزرگ در قاره آمریکا مهاجرت کرده و پس از چند سال، اقامت دائم آن را دریافت کنید.


شرایط کار در برزیل و اخذ ویزای کاری

شرایط کار در برزیل

ویزای کار در برزیل در دو نوع ویزای موقت و دائم وجود دارد. در صورتی که متقاضی کار در برزیل، دارای پیشنهاد کاری معتبر از سوی کارفرمای واجد شرایط برزیلی باشد، ابتدا یک ویزای 2 ساله که برای 2 سال دیگر قابل تمدید است را دریافت می کند. تنها در صورتی که متقاضی کار در کشور برزیل موفق به تمدید قرارداد با کارفرمای برزیلی شود، قادر به تمدید ویزای خود خواهد بود. پس از تمدید ویزای موقت و اقامت 4 ساله در برزیل، ویزای دائم کاری به وی اعطا می شود. وضعیت کار در برزیل در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی و همچنین ایران، مناسب تر است، از این رو در سال های اخیر، نه تنها شهروندان کشورهایی مانند: آرژانتین، اکوادور و مکزیک، بلکه بسیاری از شهروندان ایران نیز برای مهاجرت کاری به کشور برزیل اقدام کرده اند.

با داشتن ویزای کاری و سابقه کار در برزیل، می توانید به راحتی وارد بازار کار آمریکای شمالی شوید و پس از چند سال، رویای دیرینه مهاجرت به آمریکا یا کانادا را واقعیت بخشید. از آنجایی که برزیل، کشوری توریستی است، مقصدی ایده آل برای کسانی است که در زمینه توریسم تجربه دارند و فعالیت می کنند، به طوری که در حال حاضر در حدود 300 هزار فرصت شغلی در زمینه صنعت گردشگری در برزیل وجود دارد. افرادی که در رشته های مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک، برق، عمران ،IT  و حسابداری، تحصیل کرده و دارای سابقه کاری هستند، به راحتی می توانند برای ویزای کار در برزیل اقدام نمایند. توجه داشته باشید، ساعت و روزهای کار در برزیل، دوشنبه تا جمعه و از ساعت ۹ تا 19 و همچنین روزهای شنبه از ساعت ۹ تا 13 می باشد. روزهای یکشنبه، به استثنای برخی از مشاغل، کار در کشور برزیل، تعطیل است. امکان اخذ ویزای کار در برزیل برای مدیران و سرمایه گذاران خارجی با سرمایه ای بین 50 تا 200 هزار دلار آمریکا نیز به راحتی وجود دارد.


مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در برزیل

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در برزیل

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در برزیل، عبارتند از: 2 فرم درخواست ویزای کاری برزیل، پاسپورت معتبر متقاضی کار در کشور برزیل، عکس جدید و رنگی با پشت زمینه روشن، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی پزشکی، تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها، گواهینامه های آموزشی و مدارک فنی و حرفه ای، نامه پیشنهاد کاری تایید شده توسط وزارت کار برزیل و قرارداد کاری، رزومه و سوابق کاری، مدرک زبان و اثبات تمکن مالی. لازم به ذکر است، تمامی مدارک فوق باید به زبان پرتغال و به صورت رسمی ترجمه شده و به تایید وزارت دادگستری برسد. کار در برزیل، در نهایت منجر به اقامت دائم این کشور می شود، ولی به طور کلی، پیدا کردن کار در برزیل و دریافت ویزای کاری، کار دشواری است. اگر قصد مهاجرت به برزیل را دارید، می توانید از طریق تحصیل در برزیل، اقدام کنید و پس از اتمام تحصیلات، پیدا کردن کار در برزیل، بسیار آسانتر خواهد بود و با داشتن یک کارفرما می توانید ویزای خود را به ویزای 2 ساله کاری، 4 ساله کاری و در نهایت دائم کاری تبدیل کرده و اقامت دائم برزیل را دریافت نمایید.

افرادی که قصد گذراندن دوره های زبان پرتغالی یا انگلیسی و یا تحصیل در رشته های زبان در برزیل را دارند، از قبیل: معلمین، اساتید و دانشجویان، کسانی که با دولت این کشور دارای قرارداد همکاری بین المللی هستند، کسانی که دارای پیشنهاد شغلی یا قرارداد کار در برزیل از طرف شخص یا شرکت برزیلی هستند، ورزشکاران حرفه ای که دارای قرارداد کاری قانونی با یک کارفرمای برزیلی هستند، کسانی که با ویزای 1 یا 3 ماهه، برای امور دستیار فنی و به صورت مستقل از کمپانی ها و دولت برزیل، وارد خاک این کشور شده اند، دانشمندان و محققینی که با دولت برزیل قرارداد کاری دارند و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاههای برزیل، واجد شرایط دریافت ویزای کاری و مهاجرت کاری به برزیل هستند.


مزایای مهاجرت کاری به برزیل

از سختیهای اخذ ویزای کار در برزیل که عبور کنیم، به مزایای اخذ این ویزا و مهاجرت کاری به برزیل می رسیم. مهمترین مزیت ویزای کار در برزیل، قابل تمدید بودن آن و تبدیل کردن آن به ویزای کاری دائم و سپس اخذ اقامت دائم کشور برزیل است. پس از اینکه،  سال با ویزای کاری خود در برزیل کار، کردید، می توانید برای اخذ اقامت دائم برزیل اقدام کنید. با رعایت برخی الزامات و قوانین کشور، پس از چند سال می توانید برای تابعیت برزیل درخواست دهید. در صورت دریافت تابعیت برزیل، یکی از پاسپورتهای قدرتمند دنیا را خواهید داشت که سفر با آن به بیشتر کشورهای جهان، بدون محدودیت و بدون نیاز به ویزا، امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر دستیابی به یک پاسپورت ارزشمند، می توانید از خدمات درمانی و بیمه رایگان، وام با بهره پایین، خرید و فروش قانونی اموال، اجازه کار تمام وقت، تحصیل رایگان و همچنین امکان تجارت و سرمایه گذاری در سایر کشورهای قاره آمریکا برخوردار شوید. برای جستجوی کار در برزیل، می توانید به وب سایت هایی از قبیل: Careerjet.com.br، Catho، Infojobs.com.br www.boyden.com، www.egonzehnder.com، www.ema-partners.com، www.heidrick.com و Manager مراجعه نمایید. وب سایت Vagas نیز برای افرادی که از تخصص خاصی برخوردار نیستند، گزینه های بسیار خوبی را ارائه می دهد.

اگر به دنبال مهاجرت کاری و ویزای کار در برزیل هستید، گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سالها تجربه و ده ها پرونده موفق در زمینه کاریابی در برزیل و اخذ ویزای کاری برزیل، می تواند با هزینه های مقرون به صرفه، در کوتاهترین زمان ممکن، یک پیشنهاد شغلی ایده آل را از کارفرمای واجد شرایط در برزیل برای شما دریافت نماید، پس همین حالا با کارشناسان این گروه مهاجرتی تماس بگیرید تا در تمام مراحل و مراجعه به سفارت برزیل در ایران همراه شما باشیم.


جهت مطالعه بیشتر

برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان کانادا

راهنمای اخذ ویزای توریستی ۵ ساله کانادا

ویزای کار کانادا

مهاجرت به کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیریددیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید