برزیل

راهنمای دریافت انواع اقامت برزیل

روش‌های متعددی برای مهاجرت به برزیل وجود دارد که از مهم‌ترین آنها می توان به: تحصیل در برزیل، ویزای کاری، سرمایه گذاری و ازدواج با یک تبعه برزیلی اشاره کرد. به طور کلی، مهاجرت به برزیل، پروسه ای پیچیده و طولانی دارد ولی هزینه آن در مقایسه با مهاجرت به کشورهای اروپایی و آمریکا، پایین‌تر است. پاسپورت برزیل در رتبه 12 جهان قرار دارد و بسیار ارزشمند است.

اطلاعات بیشتر

جمهوری فدراتیو برزیل، بزرگترین و پر‌جمعیت ترین کشور (در حدود 210 میلیون نفر) در آمریکای جنوبی است که در شرقی ترین نقطه این قاره واقع شده است. برازیلیا، پایتخت برزیل و سائوپائولو و ریودوژانیرو، دو شهر بزرگ و مهم این کشور زیبا هستند. زبان رسمی برزیل، پرتغالی و دین رسمی آن، مسیحیت کاتولیک. برزیل، یکی از کشورهایی است که طی قرون مختلف، افراد زیادی از سراسر جهان به آن مهاجرت کرده اند. در حال حاضر، ساکنین این کشور از تمام ملیت ها هستند. واحد پول برزیل، رئال برزیل است و درصد زیادی از جنگل های استوایی در این سرزمین قرار دارند. مهاجرت به برزیل، روش های مختلفی دارد که بیشتر آنها در نهایت، منجر به دریافت اقامت دائم و پاسپورت این کشور می شوند. جالب است بدانید، پاسپورت برزیل در رتبه 12 جهان قرار دارد و دارنده آن می‌تواند بدون نیاز به ویزا به 157 کشور دنیا سفر کند. در این مقاله قصد داریم، شرایط مهاجرت به برزیل را بررسی و بهترین روش های مهاجرت به این کشور زیبا را به شما عزیزان معرفی کنیم، با ما همراه باشید.


شرایط مهاجرت به برزیل

مهاجرت به برزیل از طرق مختلفی امکان پذیر است. هر کدام از روش های مهاجرت به برزیل، قوانین و ضوابط مخصوص به خود را دارد و ویزاهای مختلفی برای متقاضیان صادر می شود. از جمله روش های مهاجرت به برزیل، می توان به: تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج اشاره کرد. متقاضیان باید ویزای اقامت دائم برزیل را دریافت نمایند. قوانین مهاجرت به برزیل را شورای ملی مهاجرت، وزارت دادگستری و یا وزارت کار تعیین می کنند و افراد برای دریافت این ویزا باید واجد شرایط خاصی باشند. مدیران کل، صاحبان تجارت و کسب و کارهای حرفه ای، افرادی که قصد زندگی دائم در برزیل و سرمایه گذاری در تولید را دارند، افراد متخصص و بسیار ماهر، محققین، بازنشستگانی که قادر به انتقال مبلغ ۶۰۰ هزار رئال برزیل یا بیشتر به صورت ماهانه به برزیل هستند، فردی که با تبعه یا مقیم دائم برزیل ازدواج می کند و همچنین کسانی که فرزند برزیلی دارند، می‌توانند برای مهاجرت به برزیل و اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهند.

شرایط مهاجرت به برزیل

توجه داشته باشید، مهاجرت به برزیل و درخواست ویزای اقامت دائم، پروسه ای پیچیده و طولانی است که به تنهایی نمی‌توانید آن را انجام دهید و در صورت رخ دادن کوچکترین اشتباهی، پرونده شما ریجکت خواهد و شد و تمامی هزینه هایی که کرده اید، بیهوده خواهد بود. برای تسریع روند کار، تضمین دریافت ویزای اقامت دائم و همچنین صرف هزینه های کمتر، گروه مهاجرتی اپلای من، با داشتن سالها تجربه و ده ها پرونده موفق در زمینه مهاجرت به برزیل، مفتخر است تا شما عزیزان را با هزینه های مقرون به صرفه و مشاوره های صحیح و رایگان، در مسیر درست مهاجرت، هدایت کند.


تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل

یکی از آسانترین و کم هزینه ترین روش های مهاجرت به برزیل، تحصیل در برزیل است. دانشگاههای برزیل، از اعتبار بالایی در جهان برخوردارند و با داشتن مدرک از آنها می‌توانید به راحتی وارد بازار کار برزیل و کل قاره آمریکا شوید. مهمترین مزیت تحصیل در برزیل، اخذ اقامت دائم و در نهایت پاسپورت ارزشمند برزیل است. دو مورد از بهترین دانشگاههای برزیل، عبارتند از: دانشگاه سائوپائولو و دانشگاه The University of Campinas. دانشگاههای برزیل، برنامه های متنوعی را در مقاطع مختلف تحصیلی به زبان اسپانیایی، پرتغالی و انگلیسی ارائه می دهند. هزینه تحصیل در برزیل نیز در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، ایالات متحده و کانادا، پایین تر است. بسته به دانشگاهی که انتخاب می کنید، همچنین رشته و مقطع تحصیلی، هزینه تحصیل در برزیل، بین 5 تا 6 هزار دلار در سال، متغیر است.


کار در برزیل

کار در برزیل

برای مهاجرت به برزیل از طریق کار، فرد باید ویزای کار برزیل را دریافت کند. لازمه دریافت این ویزا، داشتن پیشنهاد شغلی معتبر از سوی یک کارفرمای برزیلی است. برای دریافت پیشنهاد شغلی، باید ابتدا به دنبال یک کارفرمای برزیلی باشید که واجد شرایط استخدام بین المللی باشد. سپس باید مدارک و رزومه تحصیلی و کاری خود را برای او ارسال کنید تا وی برای استخدام و ثبت نام شما در اداره کار برزیل، اقدامات لازم را انجام دهد. با در دست داشتن نامه استخدام و پیشنهاد شغلی، به همراه سایر مدارک لازم، می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری و مهاجرت‌به این کشور، اقدام نمایید. اگر قصد مهاجرت به برزیل را از طریق ویزای کاری دارید، توصیه می کنیم، از همین حالا، یادگیری زبان پرتغالی را آغاز کنید، چرا که دانستن زبان رسمی برزیل، شانس پیدا کردن کار و ویزا شدنتان را به شدت افزایش می دهد. البته مسلط بودن به زبان انگلیسی هم نقش مهمی در این مسیر دارد، ولی متقاضیان مسلط به زبان پرتغالی، شانس بیشتری برای کاریابی دارند.

یکی دیگر از روش های مهاجرت به برزیل از طریق کار، ثبت نام در کالج های زبان و اخذ ویزای تحصیلی است. پس از ورود به برزیل و مسلط شدن به زبان پرتغالی، می‌توانید، به دنبال کار در این کشور باشید و ویزای خود را به ویزای کاری برزیل تغییر دهید. افرادی که ویزای کاری برزیل را دارند، پس از 3 الی 4 سال کار کردن و با پرداخت مالیات های مقرر، می توانند برای اخذ اقامت دائم و تابعیت برزیل، اقدام کنند.


سرمایه گذاری در برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق سرمایه گذاری، از طریق ثبت شرکت، صورت می گیرد. در سال های اخیر، بسیاری از افراد از سراسر جهان از جمله ایران، از طریق ثبت شرکت، به برزیل مهاجرت کرده اند. هزینه سرمایه گذاری برای تاسیس شرکت، جهت مهاجرت به برزیل، 15 هزار رئال برزیل، معادل، 50 تا 60 هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ باید در حساب شخصی متقاضی، به عنوان سرمایه شرکت تاسیس شده باشد. هزینه کم و ماندگاری مبلغ سرمایه گذاری در حساب شخصی شما، از مزایای سرمایه گذاری در برزیل است. متقاضیان ، از طریق ویزای سرمایه گذاری می توانند به برزیل مهاجرت کرده و اقامت موقت یک ساله دریافت کنند. اقامت دائم این کشور، پس از 4 الی 5 سال، به متقاضی و خانواده او اعطا می شود. توجه داشته باشید، تنها در صورتی می توانید به اقامت دائم دست یابید که: سالانه مبلغ 4 الی 6 هزار دلار بابت مالیات شرکت ثبت شده پرداخت کنید و در این مدت مرتکب جرم نشوید. شرکت مورد نظر، می تواند در قالب شرکت های تجاری و بازرگانی, واردات و صادرات، فروشگاه و رستوران به ثبت برسد. برای افرادی که از تمکن مالی خوبی برخوردارند، سرمایه گذاری، بهترین روش مهاجرت به برزیل محسوب می شود. لازم به ذکر است، خرید خانه، منجر به اقامت دائم و اخذ تابعیت برزیل نمی شود.


مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج

برای مهاجرت به برزیل از طریق ازدواج و اخذ اقامت دائم این کشور، متقاضی باید با یک تبعه برزیلی ازدواج کند. ازدواج، آسان ترین و سریع ترین روش مهاجرت به برزیل است و سختگیری های چندانی در این مورد وجود ندارد. در صورتی که در کشورهای اروپایی و آمریکا، پروسه اخذ اقامت از طریق ازدواج کمی پیچیده و طولانی است. البته باید یادآور شویم، ازدواج باید واقعی باشد و در صورت تقلبی بودن آن، فرد خاطی به عنوان کلاهبردار، ممکن است از خاک برزیل اخراج شود. از این رو باید اسناد و مدارک رسمی مربوط به ازدواجتان با فرد تبعه برزیلی را به صورت کامل ارائه دهید.

مهاجرت به برزیل از طریق تولد فرزند:

برزیل از سیستم خاک، تبعیت می کند. بدین معنی که اگر فرزند شما در برزیل متولد شد، تبعه برزیل محسوب می شود و از این طریق، شما نیز می‌توانید برای اخذ اقامت دائم برزیل، اقدام کنید. بسیاری از کشورها از سیستم خاک، تبعیت می کنند، ولی برزیل جزء معدود کشورهایی است که از طریق تولد فرزند، خانواده فرزند متولد شده در برزیل، می توانند اقامت دائم دریافت کنند. پس از 2 سال از دریافت اقامت دائم، می‌توانید برای اخذ تابعیت برزیل، اقدام کنید. یکی از مزیت های تولد فرزند در برزیل، هزینه های ناچیز مربوط به زایمان و بیمارستان است. در اینجا، لازم است این نکته را نیز متذکر شویم، برزیل کشوری است که افراد از طریق اخذ ویزای توریستی، طی پروسه ای، با رعایت برخی الزامات و ضوابط، می توانند برای اقامت دائم آن، اقدام نمایند.

اگر به دنبال وکیل مهاجرت به برزیل هستید، همین حالا با کارشناسان متخصص گروه مهاجرتی اپلای من، در زمینه مهاجرت به کشورهای آمریکای جنوبی، تماس بگیرید و از مشاوره های رایگان آنها بهره‌مند شوید. در تمامی مراحل مهاجرت به برزیل و مراچعه به جمهوری فدراتیو برزیل همراه شما خواهیم بود.


جهت مطالعه بیشتر در زمینه تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید.

مدارس کانادا

کالج های کانادا

برنامه نیروی متخصص ساسکاچوان کانادا

راهنمای اخذ ویزای توریستی ۵ ساله کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

ویزای استارتاپ کانادا

کار در کانادا

آیا نیاز به مشاوره دارید؟

تردید نکنید برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید